Hogy sikerült Németországnak a világ élvonalába felzárkóznia, amikor a II. világháború után teljesen elpusztult?
Utolsónál a pont.
OK hogy nem mindegy milyen a külső körülmény, de a lényeg az agyakban dől el .
Utálom, mikor Európa "szerencsésebb felét" emlegetik. A morális gondolkodás határoz meg mindent, közte az életszínvonalat is. A tudat határozza meg a létet.
Amik elb@szta Magyarországot azok a világháborúk voltak. A háborúk előtt gyakorlatilag a Monarchia egy "kis-USA" volt mindenféle nép élt benne, olyan toleranciával egymás fele, ami még manapság sincs itt!
Még az 1. vhb. után is egész jól talpra tudtunk állni, hiába volt Trianon, 1940-re megint kapható volt nálunk mindenféle nyugati cucc. A közélet is virágzott, voltak pl. külön magazinok kisrepülősök számára, tudományos újságok amiben már fénykép volt a ráksejt osztódásáról meg ilyenek, aztán 1945-ben tönkrement a gazdaság, 1948-ra megint elkezdett nyugatiasodni minden, de pár hónapra rá jöttek a bolsevikok. Azóta így élünk.
A szovjetek kimosták a magyarok agyát, hogy egy kicsi, szerencsétlen, jelentéktelen nép vagyunk, és mind a tudományos, mind a technikai fejlődést visszavetették, aminek még mindig isszuk a levét.
Ellentétben az eddigi válaszolók által is továbbörökített mítosszal, a Marshall-segély nem sokat jelentett. Németország nem kapott belőle annyit, mint pl. Franciaország, ráadásul Németországot alaposan fosztogatták a szövetségesek egy ideig.
Németországnak úgy "sikerült felzárkóznia" az "élvonalba", hogy kb. 1910 óta ott volt. A II. világháború után minden háború sújtotta országot újjáépítettek, semmi különös nincs abban, hogy ahogy Magyarország vagy Bulgária is felépült a háborús károkból, úgy Németország is.
Ami a német "gazdasági csodát" illeti, Franciaország, Spanyolország és Olaszország is gazdasági csodát élt át a II. vh. utáni 30 évben, és akkor Japánról vagy a skandináv országokról nem is beszéltünk.
Az is hülyeség, amit egyesek írnak, hogy a németek precizitása meg szorgalma stb. Franciaország ugyanolyan gyorsan fejlődött a "dicsőséges 30 év"-ben, mint Németország, mégsem szokás a franciák szorgalmáról és precizitásáról értekezni sehol, mindenki a németektől van elájulva. Buta sztereotípiák és mítoszok.
Most hallottam egy előadáson, hogy 1910-ben mi is ott voltunk sőt. Az Elte a világ egyik legjobb egyeteme volt, nálunk épült az első metrók egyike a kontinensen, gazdag ország voltunk szinte minden kisfaluban kastély, mindenki számára elérhető és kötelező közoktatás, egyedülálló óvodai rendszer és sorolhatnám.
És innen hogy sikerült, odacsúsznunk, hogy Románia, Horvátország, Szlovákia minden téren odaver bennünket. Az MTA rég betiltott vegyszereket osztogat, és semmiben nem vagyunk a világ élvonalában.
"Most hallottam egy előadáson, hogy 1910-ben mi is ott voltunk sőt."
Miben? Malomiparban esetleg, ahogy most meg Rubik-kocka gyártásban, de összességében Magyarország akkor is elmaradott volt, ha kevésbé is, mint most.
"gazdag ország voltunk szinte minden kisfaluban kastély"
A kis falvakban kastély, a falvak népének pedig az 1/3-a alkalmatlannak lett minősítve sorozáson, mert alultápláltak, tébécések, rühösek, tetvesek, angolkórosak voltak. A kis faluban kastély, de a falu lakói hét közben kenyeret ettek szalonnával, jó esetben kolbásszal.
"És innen hogy sikerült, odacsúsznunk, hogy Románia, Horvátország, Szlovákia minden téren odaver bennünket."
Románia jelenleg fejtetvességben és maláriában van előttünk, Horvátország talán a tengerpart hosszában. Szlovákia néhány gazdasági mutatója tényleg jobb, mint Magyarországé (megjegyzem, 1900-ban is a Felvidék fejlettebb régiója volt az országnak, mint mondjuk az Alföld).
tegnap 22:39
Meg nem érdemes rendkívüli teljesítményeket sem látni ott, ahol nincsenek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!