Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az eurózónában a közös pénzből...

Az eurózónában a közös pénzből eredő hátrányok kompenzálva vannak?

Figyelt kérdés

Nevezetesen, hogy a relatíve gyengébb gazdaságú országok mint például Görögország, Portugália, Spanyolország számára az árfolyam versenyhátrányt eredményez az exporttermékeiknek.


Ezeket az országokat (csak emiatt) extra támogatásban részesítik?



2015. júl. 10. 08:17
 1/3 anonim ***** válasza:

A gyengébb gazdaságú országok kapnak egy hadosztály pályázati pénzt egy csomó mindenre, amit az erősebb gazdaságú országom állnak.


Ha ezt jól használják fel (és nem ellopják, lásd kormányunk) akkor ezekkel az ország fel tud zárkózni (legalábbis el tud indulni).

2015. júl. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Magyarország is kap ilyen pénzeket, pedig nem is eurózóna tag. Gondolom minden ország befizet valamennyi pénzt. Csak a fejlettebbek többet fizetnek be mint kapnak, a fejlődők meg fordítva?


Most az eurót használó, de gyengébb gazdaságú országokról kérdezek. Miért éri meg nekik eurót használni saját gyengébb deviza helyett, hiszen a saját gazdaság fejlődése szempontjából a minél gyengébb deviza az előnyös. Tehát ez a hátrány kompenzálva van?

2015. júl. 10. 10:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Az országok saját döntésüknél fogva lépnek be az eurózónába.


Az nem egy kötelező dolog - vannak feltételei, amiket ha teljesítenek (vagy meghamisítják...) akkor bevezethetik az eurót mint fizetőeszközt.


Azok az országok, (pl görögország) akik ezt úgy teszik, hogy nem állnak készen rá, mert gazdaságilag nem éri meg nekik, ők a többi euróövezeti országokat is érintő jogokon felül (pl az EKB kötvény vásárlási programja, likviditási keret, stb) nem kapnak semmit.


De nem is lenne értelme! Ez egy önként vállalt dolog, a maga előnyeivel és a hozzá tartozó hátrányokkal.


A felzárkóztatáshoz, mint írtam, vannak pályázatok, támogatások - ezek a gyengébb gazdaságok esetében mindig pozitívak (többet kapnak vissza, mint amennyit befizetnek), míg az erősebb gazdaságok esetén negatív (pl Németország SOKKAL többet fizet a közösbe, szinte az egész EU az ő hátukon van...). Ezt van aki kihasználja (pl Szlovákia, Lengyelország) és van aki ellopja (Magyarország, Görögország).


Tehát: csak amiatt, hogy ők önként beléptek az euró övezetbe, nem kapnak extra pénzeket.

2015. júl. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!