Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Társadalomvédelmi kérdést...

Társadalomvédelmi kérdést vetett fel Orbán Viktor, amelyre egyes uniós politikusok provokatívan és szélsőségesen reagáltak. Nem lehet, hogy ürügyet akarnak provokálni azért, hogy további beleszólási jogaik legyenek Magyarország életébe?

Figyelt kérdés

Nm biztos, hogy jó ötlet mindenki előtt nyitva hagyni európa kapuit, mert később nehezen kezelhető állapotok alakulhatnak ki európa területén. Itt például gondolok olyan etnikai problémákból fakadó jelenségekre is, mint pl az anti-asszimilációs jelenség, amely a befogadottak részéről előbb-utóbb gyűlöletviselkedési hullámokként megnyilvánuló viselkedésben fog megnyilvánulni a befogadó államok polgárai felé.

Martin Shulcz azt mondta Orbán Viktor álláspontjára reagálva, hogy "létezik olyan isteni parancs, hogy ne ölj". Ja, ez igaz. De létezik olyan is, hogy ne lopj, mások tulajdonát ne kívánd, na és itt is megemlíthetjük azt, hogy ne ölj.



2015. máj. 20. 21:18
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

A másik dolog pedig az, hogy Magyarországon is van bőven olyan személy, akiken segíteni kéne. Hát oldjuk már meg az ő problémáikat előbb, amely a miénk is egyben.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy az afrikai, arab, stb menekülteken ne segítsünk. Segítenünk kell rajtunk. Tőlünk telhetően anyagi sgítséget, orvosi segítséget nyújtanunk kell nekik. Ideiglenes elszállásolás és ellátást is kell nekik adnunk, ha arra tényleg nagy a szükség. De brüsszel valójában azt akarja elérni, hogy ne nyugatra, hanem keletre jöjjenek az arabok és a feketék. Mert brüsszel nem biztos, hogy nagyon szereti a közép- és kelet-európai népeket, és szabadulni akar az afrikaiaktól és az araboktól. Vagyis Brüsszel rezervátumot akar csinálni a közép- és kelet-európai térségből, hogy ők nagyobb biztonságban élhessenek ott, nyugaton.

2015. máj. 21. 13:43
 22/30 Shai-Hulud ***** válasza:
69%

"De hát munkanélküliség van."

Azért ez így, ebben a formában nem igaz. :-)

Rengeteg állás van betöltetlen, vendéglátós ismerőseimtől tudom, hogy nehéz konyhai alkalmazottat találni, mert egyszerűen nincs jelentkező.

Vagy nézd meg a kórházakat, állandó ápoló hiánnyal küszködnek.

Vannak betöltetlen álláslehetőségek, csak az emberek többsége "ennyi pénzért" nem akar dolgozni.

(Pedig szerintem akinek tényleg kajára kell, az nem válogat.)


"Máshova mennek dologozni a magyarok, lengyelek, szlovákok stb."

Ez viszont igaz.

De érthető: a fiatalok mobilisak, és sokkal jobban esik nekik (is) 4-5-ször annyit keresni külföldön, mint amit itthon keresnének. Teljesen megértem őket.

De így csak még kevesebb munkaerő van az országban.


"mindenhol vannak jók és rosszak. "

Ezt a mondatodat fel kellene jegyezni!!!


"Nem a nemzetiségükkel vagy a fajukkal van a baj, hanem bizonyos szokásaiktól nem akarnak megválni, amelyek a régmúltból eredeztethetőek és törzsi jellegűek, ezért komoly integrációs problémák jelentkezhetnek."

Igen, ez is így van. De erre nem az a megoldás, hogy hagyjuk valahol megdögleni őket, hanem az, hogy megpróbáljuk integrálni őket. Igen, ez néha nehéz feladat. De csak az, hogy nehéz feladat, nem ok arra, hogy elpusztítsuk őket.


"Magyarországon is van bőven olyan személy, akiken segíteni kéne. Hát oldjuk már meg az ő problémáikat előbb, amely a miénk is egyben. "

Egyetértek, majdnem teljesen - csak nem előbb, hanem egyszerre. Természetesen a saját (magyar) problémáinkat is meg kell oldanunk, de nem úgy, hogy emiatt hagyunk másokat meghalni.


"Segítenünk kell rajtunk. Tőlünk telhetően anyagi sgítséget, orvosi segítséget nyújtanunk kell nekik. Ideiglenes elszállásolás és ellátást is kell nekik adnunk, ha arra tényleg nagy a szükség. "

Igen. Ez meg is történik, mikor indokoltnak látjuk/látják. Mint már írtam, 5 év alatt 605 esetben fogadott el Magyarország menekültkérelmet. Talán nem sok, de ha a hatóság úgy látja, hogy segíteni kell, akkor Magyarország képes, és kész segíteni a menekülteknek. Kérdés, hogy mennyinek?


"De brüsszel valójában azt akarja elérni, hogy ne nyugatra, hanem keletre jöjjenek az arabok és a feketék."

Ez azért nem igaz. Ha elfogadják a kvótarendszert, akkor Magyarországnak évente kb. 250 menekültet kell(ene) befogadnia. Ez majdnem kétszerese az eddiginek, de az összes menekülteknek kevesebb, mint 1,8%-a.

[link]

A többség itt is a nagyobb országoknak jutna:

a németeknek 18%, a franciáknak 14% jutna, még a spanyoloknak is 9% lenne (ők is tiltakoznak a kvóta ellen).

Mi meg nagyon tiltakozunk az 1,79% ellen.... Pedig semmivel nem lenne nagyobb ez a kötelezettség, mint ami részarányosan ránk jutna.


Vagy talán azért van a nagy tiltakozás, mert EDDIG a menekültek többsége nem is akart nálunk letelepedni, így viszont többet kellene befogadnunk?

Őszintén megmondom, NEM TUDOM.


Csak azt látom, hogy abban még TALÁN van egyetértés, hogy ne hagyjuk magukra ezeket az embereket, de hogy ki segítsen rajtuk, abban már megy az egymásra mutogatás. És szokás szerint NEM AZOK mutogatnak, akik a teher legnagyobb részét cipelik (németek, franciák), hanem akik a kevesebbet (például mi).

2015. máj. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Természetesen segíteni kell rajtuk, nem szabad hagyni, hogy meghaljanak, vagy valamilyen súlyos károsodás érje őket. Én is így gondolom. De jobb megoldást kéne találni, mert azzal ha befogadjuk őket, akkor csak azokon segítünk, akiket befogadtunk. Ezért az okot kell megszüntetni, amely nyilván nem három nap alatt fog végbemenni. Ha az megszűnne, akkor megszűne a menekült státuszba való kerülésük ezeknek a szerencsétleneknek. Ezért kéne a nemzetközi összefogás, hogy ott, ahol ők élnek, amely a természetes környezetük, megoldódjanak azok a problémáik, amelyek miatt menekültekké válnak, váltak. A befogadás sem történhet a végletekig, mert nem megoldás. Tehát ne itt, európában kelljen segíteni rajtuk, hanem hazájukban, őseik földjén. Ennek megoldása biztos, hogy sok pénzbe kerülne és eltarthat min. 10-20 évig, de környezetiés más társadalmi tanulmányok útján megálapítható lenne, hogy mi lesz itt 10-20 év múlva, ha mindenkit befogadunk, vagy mi lenne akkor, ha ott oldódnának meg a problémák kívülről érkező segítséggel, ahol ők egyébként nagyon szívesen szeretnének élni.
2015. máj. 21. 16:56
 24/30 anonim ***** válasza:
0%

"AKARTAK ilyet alakitani, es egybol lekapcsoltak oket, meg a szandekot sem toleraljak.


Te meg azt hazudod hogy saria rendorseg grasszal az utcan."


Most hülyeséget írtál. A cikkből az tűnik ki, hogy megalakultak, tevékenykedtek MIELŐTT lekapcsolták őket, tehát X ideig volt működésük is. Ezek után gondolom megint lepontoznak 0% közelébe, mivel ez a tény is a "sikeres" integrációt húzza alá.

2015. máj. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
39%

Semmi olyasmi nem tortent amit sugallsz.


Nehany idiota par orat setalgatott az utcan. Te meg mar saria-rendorseget vizionalsz a nemet nagyvarosokban.

2015. máj. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
25%
Igen, valószínűleg pár órát működtek, gondolom véletlenül lettek videóik az esti őrjárataikról is. Londonban is volt hasonló akció, de gondolom ettől elszigetelt jelenség. Egyébként miért vitatkozol, ha szerinted egy az egyben hazugság az egész?
2015. máj. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
39%

ki mondta hogy egy az egyben hazugsag?


Az a hazugsag amit le akarsz vezetni belole.

2015. máj. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

"Te meg azt hazudod hogy saria rendorseg grasszal az utcan."


Nem én "hazudtam", hanem több hírportálon utánaolvastam, tehát a te hozzászólásod szerint leadtak egy 100% hazug cikket. Ebből csak annyit "vezettem le", hogy már ilyen is akad Nyugaton.

2015. máj. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

"...nem az a megoldás, hogy hagyjuk valahol megdögleni őket, hanem az, hogy megpróbáljuk integrálni őket. Igen, ez néha nehéz feladat. De csak az, hogy nehéz feladat, nem ok arra, hogy elpusztítsuk őket."


Ezt írta egy kedves kommentelő. Egyetértek. Nem hagyjuk meghalni őket. Igen, azokat akik valahogyan eltudnak jutni hozzánk segítségért. Igen, őket nem hagyjuk meghalni. De mi van azokkal, akik valamilyen oknál fogva nem képesek eljutni a biztonságot jelentő Európába? Hány százalék ez és mennyi azok aránya, akik ott maradnak kiszolgáltatva és nem tudjuk nyomon követni sorsukat? Az az aprócska jótevés, amit az unió tesz velük az elenyésző azzal szemben, amit valójában tehetne értük akkor, ha a dolgokat lokálisan próbálná megoldottá tenni. Persze ehhez belszólási joggal kéne rendelkezni az uniónak a törvényeikbe. Na de hát oly sokmindenhez formált már európa jogot...

Pontosan arról van szó, hogy hagyjuk meghalni őket, hiszen nem akarjuk meglátni, hogy mi történik ott, saját országukban. Problémikat nem kezelhetjük menekülttáborokban. Segíteni kell nekik. De európa nem ezt teszi, hanem valójában, mint például egy közelmúltban megnyilvánuló hülye nyugati politikus a "Ne ölj" parancsolat szólamával hazánk ellen próbálta a hangulatot lázítani, miközben Brüsszel gyakorlatilag öli az afrikai lakosságot azáltal, hogy nem hajlandó nemzetközi összefogást sürgetni az ott élők tisztességes polgári élethez való jogainak biztosításáért.

Valójában ez a nyugat rejtetten megnyilvánuló politikája. Hagyja, hogy ott minden tönkremenjen, szétzilálódjon, azért, hogy mint jótevő befektetőként felépíthesse azokat az országokat, miután az ott lévő politikai erők felőrölték egymást. Azért nem avatkoznak be, mert kissé kezelhetetlen a következmény az ottani vérmérséklet miatt, meg azért mert még nem látnak akkora zsíroskenyeret benne, amibe nekik érdemes volna beleharapni. Na meg kivárnak. Az afrikai kontinens (pl) remek jövőbeli gazdasági vízió. Amikorre megérik idő, hogy ott is invesztálhasanak, addig kinyírják egymást azok a befolyásos gazdasági hatalmak, amelyek túlélheti a mostani recessziót. Egy vagy kettő fog marakodni az ot befektethető látens infrastruktúrán.

2015. máj. 23. 20:14
 30/30 A kérdező kommentje:

"A szomszédaim feketék, a munkatársaim közt szintén ku,r.va sok afrikai van, arabokkal törökökkel és kurdokkal együtt, vegyesen, Ausztráliában meg amikor angolul tanultam, a csoportomban én voltam egyedül fehér, a többi osztálytársam vagy koreai volt, vagy török, vagy iráni, vagy libanoni. A helyi italboltban, ahová járni szoktam a sörválaszték miatt, muszlimok szolgálnak ki. "

Ezt írta egy kedves kommentelő.


Én is jól kijövök a feketékkel, kedvelem ezen kollégáimat. Sőt, kevesebb ártást kaptam tőlük, mint a fehérektől. Ezt aláírom. Volt fekete szomszédom, vele is minden ok volt. Feketékkel is dolgozom a munkahelyemen, hibátlan a munkatársi és emberségi kapcsolat. Szeretem őket. De hogyan szerethetjük igazán azokat, akiket saját nemzetük, hazájuk diktatúrája sodorja abba a mély kilátástalanságba, amelyet mi nem láthatunk meg a nyugati civilizáció gazdasági csillogása miatt.

2015. máj. 23. 20:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!