Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Társadalomvédelmi kérdést...

Társadalomvédelmi kérdést vetett fel Orbán Viktor, amelyre egyes uniós politikusok provokatívan és szélsőségesen reagáltak. Nem lehet, hogy ürügyet akarnak provokálni azért, hogy további beleszólási jogaik legyenek Magyarország életébe?

Figyelt kérdés

Nm biztos, hogy jó ötlet mindenki előtt nyitva hagyni európa kapuit, mert később nehezen kezelhető állapotok alakulhatnak ki európa területén. Itt például gondolok olyan etnikai problémákból fakadó jelenségekre is, mint pl az anti-asszimilációs jelenség, amely a befogadottak részéről előbb-utóbb gyűlöletviselkedési hullámokként megnyilvánuló viselkedésben fog megnyilvánulni a befogadó államok polgárai felé.

Martin Shulcz azt mondta Orbán Viktor álláspontjára reagálva, hogy "létezik olyan isteni parancs, hogy ne ölj". Ja, ez igaz. De létezik olyan is, hogy ne lopj, mások tulajdonát ne kívánd, na és itt is megemlíthetjük azt, hogy ne ölj.



2015. máj. 20. 21:18
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
67%
Orbán szokás szerint csak az eszét játssza. Eddig sem szóltak bele az ország életébe, csupán azokat kifogásolták, amelyek ellenkeznek az Uniós joggal vagy a demokráciával.
2015. máj. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 hollófernyiges ***** válasza:
67%
Azon az ülésen Orbánra a balkáni sudribunkó szerepe lett kiosztva, amit tökéletesen ellátott a tipikus szélsőjobbos védekezésével (mi csak szólásszabadságot akarunk, miért nem lehet erről beszélni), a gyarmatozásával (svédeknek mikor voltak gyarmataik) meg hogy Magyarország soha nem volt multikulturális (Trianonig sokkal inkább az volt, mint mondjuk Berlin). Azok az EU parlamenti képviselők Brüsszelben több négert meg arabot látnak egy nap, mint egy pesti egy hónapig, hidd el nem innen kell nekik elmagyarázni, hogy hogyan kell kezelni a bevándorlást.
2015. máj. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 tetro ***** válasza:
78%

"Nem lehet, hogy ürügyet akarnak provokálni azért, hogy további beleszólási jogaik legyenek Magyarország életébe?"

Szóval ha én mondok valami direkt meghökkentőt, mások pedig csóválják a fejüket a hülyeségem hallatán, akkor ők provokálnak és nem én? nem az éles logika a főfegyvered, jól sejtem, ugye?

2015. máj. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Azt gondolom, hogy Orbán Viktor nem egy bunkó szerepét játsza el az EU-ban, hanem azon kevesek közé tartozik, akik képesek hosszútávon szem előtt tartani mind hazai és mind európai lakótársai szempontjait, gondolva azokra is, akik még nem születtek meg, de ha már élni fognak ezen a kontinensen, akkor nem chicagói sikátorokra jellemző kriminológiai szintekre emlékeztető körülmények között akarnak majd élni. A beándorlási politika legmegfelelőbb megoldása az lenne, ha ott helyben oldódna meg a probléma, ahonnét érkezni kívánnának a menekülni akaró politikai és gazdasági áldozatok. Ez nemzetközi összefogást igényelne. A másik megoldás pedig egy nemzeközileg semleges zóna létrehozása lehetne számukra, hogy biztonságban élhessenek. Valamint e két megoldási lehetőség kombinációja is kivitelezhető lehetne.
2015. máj. 20. 21:42
 5/30 anonim ***** válasza:
59%
Komolyan, megjött a pártpénz vagy mi? Ennyi viktornyaló kérdést rég láttam ilyen rövid idő alatt.
2015. máj. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 Shai-Hulud ***** válasza:
50%

"hogy további beleszólási jogaik legyenek Magyarország életébe?"

Mert eddig mit is szóltak bele? Felsorolhatnád, mert nekem nem nagyon jut eszembe semmi ilyen...

Magyarország azt csinál amit akar. Ha úgy tetszik tagja marad az Uniónak, betartja a szabályokat, és felveszi az uniós támogatásokat, vagy akár ki is léphet az Unióból, és megpróbál támogatások nélkül piacképes lenni itt Európa közepén.

SZABAD A VÁLASZTÁS!



"Itt például gondolok olyan etnikai problémákból fakadó jelenségekre is, mint pl az anti-asszimilációs jelenség, amely a befogadottak részéről előbb-utóbb gyűlöletviselkedési hullámokként megnyilvánuló viselkedésben fog megnyilvánulni a befogadó államok polgárai felé."

Ez nagyon szép mondat volt! És mondd, ennek mi köze Magyarországhoz?

Magyarország az elmúlt öt évben 605 menekültet fogadott be. Ha az Unió elfogadja a menekültkvóta bevezetését, akkor ennek a mennyiségnek kb. a kétszeresét kell majd befogadnunk, ami igaz, hogy 100%-os növekedés, de még mindig csak mintegy 1200 ember 5 év alatt...

Nem hiszem, hogy ez igazán megterhelő lenne az ország számára, ennél jóval több állami seggnyalót tartunk el pillanatnyilag is.

Nem hiszem, hogy ÉPPEN NEKÜNK kellene tartani az anti-asszimilációs jelenségektől, és a befogadottak (mind a 605 fő!!!) gyűlölethullámaitól.



A "létezik olyan isteni parancs, hogy ne ölj" mondat pedig inkább a másik hasonló gumicsontra vonatkoztatható, a halálbüntetés visszaállítására. De azzal már eddig is alaposan befaragott Viktor, mert erre már a Néppárt (amelybe a Fidesz is tartozik) képviselői mondták, hogy EU tagállamban nem elképzelhető a halálbüntetés visszaállítása. Bár Viktor még kötötte az ebet a karóhoz, hogy akkor is napirenden kell tartani a dolgot, de erre már a Jobbik is csak fáradtan legyintett: ha egyszer valamit nem lehet, akkor minek kellene rágódni rajta?


Ja, tudom, hogy ezzel foglalkozzanak az emberek, meg a menekültáradattal, és ne azzal, hogy hogyan lopják szét vezetőink az országot, teljesen intézményesített formában, ugye?

2015. máj. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 tetro ***** válasza:
52%

21.42

"A beándorlási politika legmegfelelőbb megoldása az lenne, ha ott helyben oldódna meg a probléma, ahonnét érkezni kívánnának a menekülni akaró politikai"

Mondta a tündérkeresztanya, legyintett egyet a pálcájával, és ebben a pillanatban a Boko Haram átváltozott egy lagosi középiskola mazsorett csapatává.

2015. máj. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
39%
Orbánnak minden szava hazugság.
2015. máj. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 The Vault Dweller ***** válasza:
78%

Na, akkor ide is, mert releváns:


A magyar társadalom nagyja elutasító a bevándorlókkal szemben, mert arabot és afrikait maximum csak fotókon láttak, és beveszik a szöveget, hogy a bevándorlás káros, pedig atyaúristen, dehogy.


A szomszédaim feketék, a munkatársaim közt szintén ku,r.va sok afrikai van, arabokkal törökökkel és kurdokkal együtt, vegyesen, Ausztráliában meg amikor angolul tanultam, a csoportomban én voltam egyedül fehér, a többi osztálytársam vagy koreai volt, vagy török, vagy iráni, vagy libanoni. A helyi italboltban, ahová járni szoktam a sörválaszték miatt, muszlimok szolgálnak ki.


Soha, semmilyen konfliktusom nem volt sem ezekkel az emberekkel, viszont volt már problémás angol és magyar szomszédom. Egyszer egy munkatársam megfenyegetett, hogy elvágja a torkom, na ő speciel pont magyar volt (nem, nem cigány). Persze láttam már fasfszkalap módra viselkedő arabot, egyet ki is rúgtak a cégtől, mert folyton minden ok nélkül üvöltözött az alatta dolgozókkal, na de láttam minimum ugyanennyi bunkó és közveszélyes magyart, angol és ausztrált is.


Nagy-Britannia a legjobb példa arra, hogy nagyon előnyös a bevándorlás. Sírnak ugyan a csököttek, hogy jajj, bebűnöznek a bevándorlók, közben a bűnözés 30 éve nem volt ilyen alacsony. Azt nyekegik, hogy elveszik a munkát, holott a munkanélküliség kisebb, mint 10 éve, amikor kevesebb volt a bevándorló. Az is hazudják a xenofóbok, hogy lenyomja a bevándorlás a béreket, hát ez sem igaz, a bérek vásárlóereje válság előtti felett van.


Tessék megnézni Svájcot, vagy Szingapúrt, mindkettő mintagazdaság, alacsony adókkal, és magas bérekkel, és a lakosság kb. 20%-a bevándorló.


Tessék megérteni, hogy öregszenek el a társadalmak Európában, és úgy kell fiatal munkaerő, mint egy falat kenyér. Majd amikor (és nem ha) Magyarországon már olyan sok lesz a nyugdíjas, hogy képtelen lesz az aktív lakosság eltartani őket, lesz majd k.u,rva nagy sírás, meg fogaknak csikorgatása, csak akkor, már késő lesz a bevándorlókat becsalogatni, mert már mind a jobban teljesítő országokban lesznek, a magyar fiatalokkal együtt.

2015. máj. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
18%
A Zunió a világ egyik legnagyobb szemfényvesztése. Nem kell őket komolyan venni. Martninsulcot meg pláne nem.
2015. máj. 21. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!