Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Manapság azért nincs ugrásszer...

Manapság azért nincs ugrásszerű technológiai fejlődés, mert nincs verseny?

Figyelt kérdés

Például már szinte nincs is külön orosz meg amerikai űrkutatás.A projektek többsége közös, még az űrállomás is.


Olyan, mintha minden autóipari vállalat egy giga vállalatba tömörülne.Eleinte jó lenne, de később, a monopóliumuk miatt alig lenne fejlesztés, minden lelassulna, elpuhulnának.


Sem a Szovjetunió, sem az USA normál körülmények között nem tudott volna embereket juttatni az űrbe.

De, a verseny rákényszerítette őket, hogy kifejlesszék a technológiát.

De, nem csak űrkutatás terén, hanem minden téren, muszáj volt fejlődniük, hisz majdnem a létük függött tőle.


Most meg, mivel nincs hidegháború, nincs SZU, az USA és a SZU utód Oroszország is puhánnyá vált, ellaposodtak.A fejlesztések lelassultak, olyan "ráérősen" csinálnak mindent.



2015. jan. 15. 14:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Nincs ugrásszerű fejlődés mert nincs ugrás.

Minden ugrást egy találmány (gőzgép-számítógép) és az amiatt bekövetkező alapvető változások hajtottak. Minden ugrás után valamennyi "pihenő" jött.

2015. jan. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nagyon is van verseny csak titkosak. Például vírusokkal kíslérleteznek már nagyon régóta. Aztán ne feledjük nagyon szokványos lett a kétmagos számítógép minimum kettő a jobbak meg akár nyolc magosak. Az igazi áttöréseket akkor mondják majd el ha már teljesen ráuntak az emberek mert annyit akarnak vele keresni amennyit lehet. Például mint amikor petróleum helyett megjelent az elektromos körte nem akarták hogy elterjedjen mert sokkal jobban kiakarták még használni a petróleumban lévő gazdasági lehetőséget és utána váltani áramra. A technika fejlődik viszont a piac miatt nem mondják el hogy hol tartunk. Például a nasa nak már a hatvanas években volt olyan számítógépe mint most egy okostelefon csak persze sokkal nagyobb. Ezért látszatra nincs fejlődés.
2015. jan. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A fejlesztések a hadiiparból jönnek, az meg mindig van, mert valakinek mindig kell egy kicsivel több olaj.


De pl. a felüket titkosítják, meg hátráltatják, mert ha most te feltalálod a 100%os napelemet, ki fog olajat venni? A világgazdaság össze is dőlne egyből.

Ez nem újkeletű dolog a tudomány történelmet szinte végigkísérte ez az érdekvezérelt hátráltatás, már a közékortól kezdve.

A biztosítok pl. manapság nem kis pénzt fektetnek az önjáró autó elleni lobbiba. És ez a kutatásokat is hátráltatja. Jogi dolgokkal jönnek, de igazából mindenki tudja, hogy az a bajuk, hogy lehúzhatnák a rolót, mert az önjáró autók elterjedése esetén kb 90%-kal kevesebb baleset lenne.


Az egyetemeken is sok az okoska doktorandusz, akinek a munkáját le lehet nyúlni. Bár a felsőoktatás sztem világszinten romokban van, egy-két nagy egyetemet kivéve. Sztem tudós agyak milliárdjai mennek pocsékba, a rossz rendszer miatt. Amerikában a kifizethetetlen tandíj, Magyarországon meg a 0 tanári hozzállás és persze a "szivatás", meg a 0 belerakott pénz miatt, az egyetemről menekülnek az emberek, ahelyett h ott alkossanak vmi újat, saját örömüktől vezérelve.


Összességében nem elég tehát a verseny, hanem kell a táptalaj, meg az igény is. Sajnos most pont olyan politikai helyze van, hogy egyikre sincs meg az igény.

Az egyetlen fejlődő tudomány az infokommunikáció, mivel erre napi szinten van magas szükséglet apolgárok részéről.

2015. jan. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az elektronikában azért volt egy ugrásszerű fejlődés. Nézd meg 10 éve a telefonokat, és nézd meg ma. Most a telefonod a számítógéped videókamerád, fényképeződ, és akár a szervezeted megfigyelő orvosi eszköz is egyben. Vagy ott a 3D nyomtatás egyre csökkenő ára. Már az űrállomásra is felszerelik, és a NASA tervezi a gyártási folyamat lecserélését nyomtatásra. Ott van a mesterséges levél, ami lassan képes fotoszintetizálni, és az épületek külsejére helyezhető. Vagy a haditechnikában a drónok, illetve onnan kiszivárogva ma már 10-20000-ért vehetsz komolyabb drónt magadnak.
2015. jan. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért van ott folyamatos fejlődés, csak nem olyan erőltetett mint háborús helyzetben. De érdemes megnézni az USA hadseregét, légi erejét, folyamatosan alakul, változik, ők sokat profitáltak ebből a Közel-Keleti ügyből, mert teljesen új, gerillaszerű hadviselés ellen tanultak meg harcolni.


Na meg valahol tényleg ez van, hogy létrejönnek giga-vállalatok, és azok egymás közt felosztják a piacot, lásd számítástechnikában is megvolt a RAM-ok ügye, vagy a merevlemezeknél is, kivásárolták a konkurenciát és rögtön alakíthatták az árakat ahogy akarták. És ugye a fogyasztói társadalom ebből áll, mindig csak kicsivel újabbat nyújtasz és veszik évről évre a szememet.


Most gondolj bele, ha te lennél ott, akkor egyből adnál olyan eszközt, ami 10 évvel előzi meg a korát, vagy inkább apránként adagolnád? Verseny az van, de az arról szól, hogy mindig csak egy kicsivel legyél jobb, mint a konkurencia, mert ha azonnal bedobsz minden ötletet, akkor nehéz lesz emelni a szintet.


Meg ha úgy nézzük, így is egyre gyorsabb a fejlődés, elég csak megnézni mi volt 10 éve, 20 vagy 25 éve. És az ugrásszerű fejlődés sem egyik napról a másikra ment soha, hanem volt egy időbeni folyamata.

2015. jan. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hogyne lennének nagy fejlődések? Elképesztő mértékben fejlődik minden és a verseny is nagy. Az, hogy az átlag ember nem érti, hogy miért van bizonyos dolgoknak nagy jelentősége, nem jelenti azt, hogy nem nagy előrelépés.
2015. jan. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Érdemes elolvasgatni az Iphone-ról, Appleről szóló könyveket, cikkeket.

Többnyire arról szólnak ezek a történetek, hogy a technológia (pl. Iphone: kapacitív kijelző, Gorilla glass, különleges antenna a fém házhoz, na meg az oprendszer, appstore, "app"-ok ötlete) már évek, évtizedek óta ott hevert a parlagon, de kutyának se kellet. Aztán ők összegyúrták, megtűzték egy jó designnal meg _übersok_ marketinggel, és hopp... azóta van okostelefon. Talán az elmúlt évtized legnagyobb újítása, igazi sci-fi cucc vált valóra.

Ahogy meglett rá a kereslet, elterjedt. Talána jövő technológiája már ott lapul elfeledve egy tudós szekrényében. Aztán egyszercsak eljut a társadalom is oda, hogy be tudja fogadni, lesz rá kereslet.


Sztem ma épphogy gyorsabb a fejlődés, mint azt a társadalom be tudná fogadni. Legalábbis informatika terén. Lassan már minden "okos", minden a netre van kapcsolva és egyre jobban kezdenek intelligensedni a mesterséges intelligenciák is.

Van jövő a biotechnológiában, nanotechnológiában is.

Amit mostanában hanyagolva érzek az űrkutatás. Talán rájöttek, hogy úgyse jutunk el soha lakható bolygóra, és mégis inkább jobb lenne a Földet megtartani élhetőnek?

2015. jan. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!