Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Magyarok ti miért nem szeretit...

Magyarok ti miért nem szeretitek a szlovákokat?

Figyelt kérdés

2014. nov. 9. 18:35
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
10%

"Mindkettőt kívulről fújom."

= "Tátra fölött villámlik, mennydörög az ég..."

Tudtad, kérdező, hogy a szlovák himnusz, amit kivülről fújsz, eredetileg egy magyar népdal szlovák szöveggel :

"Azt mondják, hogy nem adnak az én galambomnak...stb." ?


A magyar nyelv pedig, amit szerencsére még beszélsz, több ezer éves korú ősnyelv, azért olyan nehéz megtanulni a külföldieknek, a szlovák nyelv viszont csak néhány száz éves - ez azt mutatja, hogy mi magyarok nem ázsiai barbárok vagyunk, aminek a szlovákok gondolnak bennünket.

2014. nov. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 A kérdező kommentje:

Igen kívulről fújom SZLOVÁK NYELVEN!

Majd ha te is alkotsz hasonlót, akkor majd elbeszélgethetunk. Addig ne nagyon nyilatkozz mások munkásságáról, amíg te még ilyet sem alkottál.

Köszönöm a hú de hasznos véleményed, evvel aztán tényleg nagyon sokat segítettél.

2014. nov. 18. 16:20
 43/56 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem a szlovákokat. Vagy mondjuk inkább úgy, hogy nincs velük a világon semmi bajom.
2014. nov. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 A kérdező kommentje:
Köszi, aranyos vagy.
2014. nov. 21. 07:16
 45/56 progizo ***** válasza:
0%

Kérdező, szerinted a szlovákok szeretnék, ha egyszer az országuk északi részén valakik egy másik államot hoznának létre vagy máshoz csatolnák, és aztán mondjuk valami Benes-dekrétum félével megbélyegeznék a szlovákokat? Ráadásul ezen ország iskoláiban elnyomó és betolakodó népként állítanák be a szlovákokat, meghazudtolnák a múltat? Meg hogy a szlovák emlékek eltüntetésén fáradoznának?

No, hát így látom én Szlovákiát. Talán nem jól látom? Egy operettország a magyar Felvidéken. Persze igazából a csehekre kéne haragudnom, elvégre ők szakították ki maguknak 1918-ban Észak-Magyarországból, de miért nem tűnik úgy, hogy a szlovákok igyekeznének vissza hozzánk?

2014. nov. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 progizo ***** válasza:
10%

#42: "Majd ha te is alkotsz hasonlót, akkor majd elbeszélgethetunk. Addig ne nagyon nyilatkozz mások munkásságáról, amíg te még ilyet sem alkottál."


Hú, de nagy alkotás egy magyar népdalból más szöveggel himnuszt csinálni egy sosemvolt népnek...

Amúgy tényleg döntsd már el, hogy te minek tartod magad, szlováknak vagy magyarnak, nehogy "két szék közül a földre ess".

2014. nov. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
Mert ők is útálnak
2014. nov. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 A kérdező kommentje:

Ez nem igy van, mindket orszagban vannak olyanok akik nem szeretik egymast. Az ilyen emberekkel nm kell törődni.

Mondom megegyszer alkottal te már ilyet. Nem? Akkor inkabb ebbe ne szolj bele.

Hogy két szék közé esnek? Majd vigyázok az egyensulyomra, h el ne essek

2014. nov. 23. 08:46
 49/56 progizo ***** válasza:

#48.: "mindket orszagban vannak olyanok akik nem szeretik egymast. Az ilyen emberekkel nm kell törődni."


Ha nem törődünk velük, akkor nyugodtan tovább hamisítják a történelmet, létrehozzák és megerősítik a Benes-dekrétumokat és hasonlók. Mindazt, amit írtam a 45. hozzászólásban.


"Mondom megegyszer alkottal te már ilyet."


Nem, és nem is nevezném alkotásnak sem a szlovák himnuszt, sem azt az egész felvidéki operettországot.

2014. nov. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 A kérdező kommentje:

Képzeld nem csak ez az egy alkotásunk van. És te még le sem fordítottál hasonlót ha már itt tartunk.

tehetek én róla, hogy milyen a történelmunk?? hm??

2014. nov. 23. 15:12
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!