Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Magyarok ti miért nem szeretit...

Magyarok ti miért nem szeretitek a szlovákokat?

Figyelt kérdés

2014. nov. 9. 18:35
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
100%
Mit erzel, mikor meghallod a magyar himnuszt? Megdobban a szived tole? Esetleg a szlovaktol?
2014. nov. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 A kérdező kommentje:
Mindkettőt kívulről fújom. Mindkettő közel áll a szívemhez. Tényleg nemtudom megmondani, hogy igazából magyar-e vagy szlovák vagyok.
2014. nov. 17. 20:39
 33/56 anonim ***** válasza:
76%

Megkerdezhetem hany eves vagy?

Szerintem fontos lenne eldontened. Milyen konyveket olvasol, milyen zenet hallgatsz, milyen nyelven beszelsz a hozzad legkozelebb allokkal?

2014. nov. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 A kérdező kommentje:
17 vagyok. Anyukámmal magyarul, apukámmal általában szlovákul, néha magyarul. A barataim közul van magyar, illetve szlovák is. Sokszor keverem a 2 nyelvet, ha nem figyelek annyira oda.
2014. nov. 17. 20:47
 35/56 anonim ***** válasza:
74%

Az, hogy kevered a ket nyelvet eleg nagy hiba. Szerintem igenytelensegre vall (bocs, amiert itelkezem!). Barmelyiken is szolalsz meg, tedd azt szepen, hogy senki ne szolhasson meg azert!

Mindig is csunya szemmel neztem a vegyeshazassagokra. Aztan vegul az enyem is az lett :-) De fontosnak tartom, hogy gyermekeimnek fontos legyen a magyarsaguk es ugyanolyan buszkek legyenek ra, mint en.

Sajnos azt latom magam korul, hogy az olyanok, mint te lesznek azok, akiknek mar sajat hazassagukban egyaltalan nem lesz fontos az, hogy magyarul is tudjon a gyerekuk (tudom,ez csak altalanositas)

2014. nov. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 A kérdező kommentje:

Csak akkor keverem a 2 nyelvet mkr hadarok+szuleimmel beszélek. Amkr a barátaimmal vagyok, vagy hasonló dolgok akk figyelek rá, hogy hogy beszélek.

Kérlek ne ítélkezz feledtem, mert paŕ válaszomból még nemnagyon tudhatod eldönteni, hogy én milyen vagyok. Énis fontosnak fogom tartani, hogy a gyerekeim mindkét nyelvet jól beszéljék.

2014. nov. 17. 21:03
 37/56 anonim ***** válasza:
87%

Visszatérve a kérdésedhez. Nem hiszem, hogy több magyar ne szeretné a szlovákokat, mint amennyi szlovák nem szereti a magyarokat. Ez lehet neveltetés kérdése, elvi meggyőződés kérdése, társaság hozta ártalom, politikai meggyőződés. Nézetem szerint egy értelmes ember nem nemzetiség, vallás, bőrszín, stb. ítél meg másokat, hanem tettei alapján. Az ilyen emberek véleményére mindig is adtam. A többiek pedig nem érdekelnek.

Persze van olyan eset is, amikor egy vagy több negatív tapasztalat áll a háttérben. Ezt még meg is tudom érteni.

2014. nov. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 A kérdező kommentje:
Ja, valahogy így.
2014. nov. 17. 21:31
 39/56 anonim ***** válasza:
Akkor nem értem, hogy mi értelme a kérdésednek... :-)
2014. nov. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 A kérdező kommentje:
Nem is kell értened. Senki nem kért meg rá.
2014. nov. 18. 14:22
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!