Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen érvek vannak arra,...

Milyen érvek vannak arra, hogy a palesztinokkal szimpatizáljunk?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre, hogy az interneten a többség a palesztinokat támogatja, és nem az izraelieket. Számomra egyértelmű, hogy bár a háború nem helyes, mégis az izraelieknek van igaza.


Amikor megalakult Izrael, az ENSZ két részre osztotta az országot. Ha a palesztinok nem kezdenek el háborúzni, most sokkal nagyobb területük lenne. (Olyan érveket nem vagyok hajlandó elfogadni, hogy a zsidóknak nincs joguk ott lenni. Ha már Európából elűzték őket, valahol nekik is élniük kell. Minden nép megérdemel egy saját államot, nem? Erről szól a nacionalizmus.)


A palesztinok kezdték megint az egészet. Mit szólnátok ha Románia elkezdene rakétákat lőni Magyarországra? Néznünk kéne ölbe tett kézzel?


Lehet hogy a válasz aránytalan, de ha valaki rád támad egy késsel, és van nálad egy pisztoly akkor elkezdesz kést keresni, vagy használod a pisztolyt?


Az ártatlanok megöléséről sem tehetnek az izraeliek, mert a palesztinok mentőautókban szállítják a harcosaikat, kórházakat használnak erődnek, és a lakosságra, mint valami élő pajzsra tekintenek.


Számomra úgy tűnik, hogy a média megpróbálja átmosni az emberek agyát, azzal hogy a palesztinokat áldozatként mutatja be. Azért írtam ki a kérdést, hogy bemutassam egy kicsit a másik oldal álláspontját is. Illetve nyitott is vagyok, és szívesen megismerném azok véleményét, akik a másik oldalon állnak.


2014. júl. 24. 12:40
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
44%

A TV-t most ne nézzük.

A legszomorúbb dolog az, hogy maguk a gázaiak is békét akarnának, de a Hamasz erre nem hajlandó. A palesztinok legnagyobb ellensége a saját vezetői rétegük. Ha nem lennének, már rég béke lenne.

Egyébként ilyen esetekben azért a palesztinokat sem kell sajnálni, mert ők is elég véres dolgokat elkövettek. A Hamasz is már kb az ezredik kilőtt rakétánál tartott, amikor Izrael ezt megunta, és visszacsapott.


Nem tagadom, vannak mindkét fél részéről mocskos dolgok, de ti hogy éreznétek magatokat, ha Szlovákia folyamatosan rakétázná Magyarországot, mi megunnánk, visszatámadnánk, és mi lennénk agresszorként, népirtóként elkönyvelve?

Izrael 2005-ben ÖNKÉNT kivonult a Gázai övezetből, azóta nincs ott egy darab zsidó sem. Mit oldott meg? Semmit, csak annyi "előrelépés" történt, hogy a palesztinok annyival előrébb tolták a rakétaállásokat a határhoz, amennyivel eddig nem tudták.

2014. júl. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 dickharta ***** válasza:

31 es. nem értem a kérdést! valószínűleg elírtad,vagy pedig nem tudsz olvasni..

szimpatizáljunk azokkal,akik a palesztinok ellenfelei ellen szimpatizálnak! :)

2014. júl. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
2014. júl. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
Érveid lehetnek, európaiként okod viszont nincs. Ilyen egyszerű. Persze ha magad is muszlim féreg vagy, az már, de akkor megszűntél európainak lenni, nem vagy kompatibilis.
2014. júl. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!