Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen érvek vannak arra,...

Milyen érvek vannak arra, hogy a palesztinokkal szimpatizáljunk?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre, hogy az interneten a többség a palesztinokat támogatja, és nem az izraelieket. Számomra egyértelmű, hogy bár a háború nem helyes, mégis az izraelieknek van igaza.


Amikor megalakult Izrael, az ENSZ két részre osztotta az országot. Ha a palesztinok nem kezdenek el háborúzni, most sokkal nagyobb területük lenne. (Olyan érveket nem vagyok hajlandó elfogadni, hogy a zsidóknak nincs joguk ott lenni. Ha már Európából elűzték őket, valahol nekik is élniük kell. Minden nép megérdemel egy saját államot, nem? Erről szól a nacionalizmus.)


A palesztinok kezdték megint az egészet. Mit szólnátok ha Románia elkezdene rakétákat lőni Magyarországra? Néznünk kéne ölbe tett kézzel?


Lehet hogy a válasz aránytalan, de ha valaki rád támad egy késsel, és van nálad egy pisztoly akkor elkezdesz kést keresni, vagy használod a pisztolyt?


Az ártatlanok megöléséről sem tehetnek az izraeliek, mert a palesztinok mentőautókban szállítják a harcosaikat, kórházakat használnak erődnek, és a lakosságra, mint valami élő pajzsra tekintenek.


Számomra úgy tűnik, hogy a média megpróbálja átmosni az emberek agyát, azzal hogy a palesztinokat áldozatként mutatja be. Azért írtam ki a kérdést, hogy bemutassam egy kicsit a másik oldal álláspontját is. Illetve nyitott is vagyok, és szívesen megismerném azok véleményét, akik a másik oldalon állnak.


2014. júl. 24. 12:40
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
Ja, és magyar vagyok, római katolikus. Csak hogy a vádaskodásokat rögtön kizárjuk...
2014. júl. 24. 12:43
 2/34 anonim ***** válasza:
38%

"Ja, és magyar vagyok, római katolikus."


Szégyen az egyházra és szégyen Magyarországra egy olyan ember aki abban látja az igazságot, hogy döntőbírót játszik egyik vagy a másik fél javára. Az igazság a béke.

Jelenleg pedig a civil áldozatok vérében fürdik Izrael, amit próbál mosogatni magáról.

2014. júl. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem a palesztin nepnek nincs nagyobb ellensege, mint a sajat vezetoik.

A legfrissebb pelda erre tegnap este 9 ora, amikor Haled Mashal megint visszautasitotta a tuzszunetet. Ul Katarban az 5 csillagos szallodaban, a katariak tomik penzzel, (ez gyakorlatilag "vedelmi dij", hogy a hamasz ne menjen oda terrorkodni), es Gaza hosi felszabaditasarol szonokol, - jo MESSZE ES BIZTONSAGBAN a gazai haborutol.

2014. júl. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
59%

Oké. És aki szerinted a kurucra meg társaira olyat okád, hogy "dögöljön meg minden zs. féreg" meg hasonló, azt mennyire érdeklik az ész érvek? Ezt végigolvasva kb. már kisült mindegyik "agya" a feldolgozhatatlan infóáradat miatt.


A palesztinok egy része tényleg áldozat, hiszen ahogy írtad, pajzsként használják őket.


"Mit szólnátok ha Románia elkezdene rakétákat lőni Magyarországra? Néznünk kéne ölbe tett kézzel?"


Természetesen a románokat le lehetne bombázni a porig. Azt a sok mélymagyar már most is megtenné, minden ok nélkül. Szerintük nekik mindent szabad, ha pedig valaki visszavág az már aljas, magyarellenes provokátor.

2014. júl. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
57%

"Számomra úgy tűnik, hogy a média megpróbálja átmosni az emberek agyát, azzal hogy a palesztinokat áldozatként mutatja be. Azért írtam ki a kérdést, hogy bemutassam egy kicsit a másik oldal álláspontját is. Illetve nyitott is vagyok, és szívesen megismerném azok véleményét, akik a másik oldalon állnak."


Ez nagy hazugság.

A CNN-nt néztem egyik nap, és ott pl csak az izraeli katona koporsóját mutogatták, meg, hogy hogy sírtak a temetésén. Egyetlen szétlőtt fejű palesztin gyereket sem láttam, amivel a net meg tele van.


Nem mondom, hogy van különbség emberélet és emberélet között, de szerinted mi a fájdalmasabb? Egy felnőtt katona halála, aki erre lett kiképezve, hogy ha kell, meghaljon, vagy egy ártatlan gyerek halála, aki még semmit nem tud az egész világról, csak azt, amit a felnőttek mondanak neki?


Remélem, te is érzed a kontrasztot egy katona siratása és egy gyermek siratása között.


Most nem is foglalok állást, én csupán az életet nézem és azt, hogy hogy tálalja ezt a nemzetközi sajtó. Szerinted a palesztinok "mosdatása" zajlik, szerintem meg inkább az izraeli akciók elhallgatása, mert már így is felfokozott a hangulat a zsidók ellen, és ugye ennek a teszem azt békésen, nyugalomban élő, párizsi zsidó is a kárát látja, mert a muszlim szomszédja más híján őt fogja letámadni.


Egyrészt ezért is kell elbagatellizálni az izraeli támadásokat, meg azért is, mert ugyebár Izrael nyugati szövetséges, a palesztinok meg "csak" úgyis arabok, meg még terroristák is mind, meg antiszemiták is stb...


Én ezért vallom azt, hogy többfelől kell tájékozódni, mert ha valaki csak az atv híradóját nézi, akkor nagyon rossz nyomon jár.

2014. júl. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
64%

"te is érzed a kontrasztot egy katona siratása és egy gyermek siratása között."


Szerintem nincs különbség semmennyire sem. Az a katona ugyanúgy valakinek a kisgyereke volt, valakinek a férje vagy felesége. Az a szülő, aki meg elveszetette, ugyanúgy fogja siratni, mintha az öt évese halt volna meg.

Max. a totál idegenekben, tévénézőkben kelt más hatást. (Már akiben.)

A katonák sem szalagon gyártott, gyökerek nélküli doriodok.

2014. júl. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
61%
EGYIK SIRAS SEM LENNE, ha hamasz nem tamadta volna meg Izraelt.
2014. júl. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
19%
Már hogyne lenne különbség egy katona meg egy gyerek halála között? A katona szülei tudják, hogy meghalhat a gyerekük bármikor, hisz benne van a pakliban. Egy pár éves gyerek halála viszont nincs. Főleg, ha csak a tengerparton focizgat.
2014. júl. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
38%

És akkor mi van, hogyha az ENSZ két részre osztotta az országot ?

1848/49-ben Magyarország is felkelt az elnyomás ellen, aztán a többi nagyhatalom vagy le se sz4rt minket, vagy aktívan beavatkozott az osztrákok oldalán.

Akkor most a logikád szerint a magyaroknak az idők végezetéig az osztrákok alárendeltjeinek kellett volna lenniük, csak azért, mert pár totál idegen külföldi f4sz úgy döntött ?

Jaltán meg Roosevelt és Sztálin felosztották Európát, akkor a keleti blokk elnyomott országainak is kuss volt a neve ?

Az 1956-osok meg menjenek szépen a p1csába, ők csupán sz4rkeverő szélsőséges terroristák voltak ?


Ez a "jaj szegény zsidókat Európából elűzték és ezért joguk van kipaterolni egy egész népet a saját hazájukból mert azoknak úgy is van sok rokonuk akiknek az országaikba eltakarodhatnak" egy olyan gusztustalan, gonosz és kegyetlen retorika, hogy felfordul tőle a gyomrom.


Mit szólnál hozzá, ha a sok kevert francia-algériai rendbontó fattyú egy nap elűzné a francia többséget Franciaországból, mondván, hogy a francia-algériaiakat rendszeresen megkülönböztetik, nekik külön országuk nincs, úgyhogy takarodjanak a franciák Kanadába ?

Persze minden mozdíthatatlan értéket hátrahagyva.


Egyébként nehogy azt hidd, hogy a cionizmus és Izrael államának létrehozása 1948-ban kezdődött.

Voltak már korábban próbálkozások, csak gondolom a palesztinok ellenállása miatt nem került sor az államalapításra.


Az ENSZ határozatot meg amúgy totál lesz4rta és most is lesz4rja Izrael.

Magát a határozatot lebegtetik, mondván hogy nesztek, az egész világ elfogadta Izrael állam létezését, ám az ENSZ határozat bizonyos határokat jelölt ki, ezt Izrael már nem veszi figyelembe.

Ez például a saját alkotmányukban is benne van. Úgy emlegetik az ENSZ határozatot, hogy nem egy bizonyos előre megadott határon belülre biztosította az ENSZ Izraelnek a létezés jogát, hanem "Eretz Yisrael"-re, ami a történelmi régió egészét jelenti.


Akkor a zsidók által elkövetett tisztogatásokról már ne is beszéljünk, aminek egyrészt maga a tisztogatás, másrészt meg a palesztinok elkergetése volt a célja.

Látszik, hogy nagyon barátságos emberek voltak ezek, biztos ment volna amúgy az együttélés, ugye ?


Sokan szokták mondogatni, hogy jajj, de hát a palesztin és úgy általában arab népek mindig is zsidógyűlölők voltak, ez biztos az Ő hibájuk, csak elég megnézni a történelmi pogromok számát az arab világban.


Aha, és ezt a bevándorló zsidók nyilván nem tudták, mi ?

A viszonylag langyos európai vizekről szépen áteveznek Palesztinába, az egyik legelvetemültebb antiszemita országba.

Ez is csak azt bizonyítja, hogy a zsidók kvrvára sz4rtak a palesztinokra amikor bevándoroltak, mert a cionizmus célja már a kezdetektől fogva egy zsidóknak szánt állam létrehozása, nyilván hosszútávon nem készültek együtt élni az őslakosokkal.

2014. júl. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
67%
A döntés nálad van . Szerintem nem kell foglalkozni egyikkel sem az ő ügyük . Személyes problémák megoldása az elsődleges . A politika a zavar és félelemkeltés fellegvára , érdekek mentén zajlik . Titkosszolgálatok és egyéb felforgató csoportok állandóan keverik a paklit . A mi történelmünkben is voltak visszáságok . A törökök megszálltak és nehezen lehetett kiűzni őket német és Habsburg segítséggel . Cserébe osztrák gyarmat lettünk jött a következő elnyomás és szabadságharc . Habsburgok zaklatták a környező népeket és büntették őket . Bosszúból lelőtték a trónörököst kitört az I. világháború és mi lettünk szétosztva . Mikor ellene voltunk csupán a gyárosok és a bankok örültek mert lehetett spekulálni minden értékre . Majd a németek leigáztak mindenkit minket újra megszálltak utána kommunizmus következett éheztetés beszolgáltatás népüldözés . Ezeket mindet ismered , tevőlegesen se te se én nem vettem részt benne . A jóvátételt a lakosság fizeti vissza meg a növekvő államadósságot . Palesztint , finnt akárkit érdekel Magyarország sorsa ? Nem . Eleve nemzetszocinak tartanak vagy alaptalanul fasisztának ha népviseletben jelennek meg egyesek vagy ha a kultúráról esik szó . A kapitalizmus gyarmata vagyunk , idegenek előjogokat élveznek anyagi érdekből és behozzák a 2.-3. osztályú élelmet a vásárközpontokon keresztül . Leszerepelt itt már minden tévirányzat . Nem éri meg a kenyérgabonát learatni , veszteségesek a termelőink nagy része , a kereskedők és a tőzsdézők nyelik el a jogtalan hasznot . Nincs erdő gazdaság , lakosság nagy része vegetál , retteg a holnaptól a rablógyilkosoktól a drogos száguldóktól . De homoszex transzmutáns felvonulásra rendőrkordon és útlezárás . Omlanak össze a főváros elhanyagolt épületei , munka nélkül rengeteg szakember , sikkasztók és alvilági figurák a kormányhatalom posztjain akik váltják egymást a mi elnyomásunkra . Perverz alakok lecsúszott emberek járnak - kelnek az országban . Illegális hulladéklerakók és erdőtűz okozók , Alekosz féléktől meg Dopmen Majka csőcselék alakoktól van tele a tv és gagyi média . Téged meg a másik földrész dolgai zaklatnak ?
2014. júl. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!