Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen érvek vannak arra,...

Milyen érvek vannak arra, hogy a palesztinokkal szimpatizáljunk?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre, hogy az interneten a többség a palesztinokat támogatja, és nem az izraelieket. Számomra egyértelmű, hogy bár a háború nem helyes, mégis az izraelieknek van igaza.


Amikor megalakult Izrael, az ENSZ két részre osztotta az országot. Ha a palesztinok nem kezdenek el háborúzni, most sokkal nagyobb területük lenne. (Olyan érveket nem vagyok hajlandó elfogadni, hogy a zsidóknak nincs joguk ott lenni. Ha már Európából elűzték őket, valahol nekik is élniük kell. Minden nép megérdemel egy saját államot, nem? Erről szól a nacionalizmus.)


A palesztinok kezdték megint az egészet. Mit szólnátok ha Románia elkezdene rakétákat lőni Magyarországra? Néznünk kéne ölbe tett kézzel?


Lehet hogy a válasz aránytalan, de ha valaki rád támad egy késsel, és van nálad egy pisztoly akkor elkezdesz kést keresni, vagy használod a pisztolyt?


Az ártatlanok megöléséről sem tehetnek az izraeliek, mert a palesztinok mentőautókban szállítják a harcosaikat, kórházakat használnak erődnek, és a lakosságra, mint valami élő pajzsra tekintenek.


Számomra úgy tűnik, hogy a média megpróbálja átmosni az emberek agyát, azzal hogy a palesztinokat áldozatként mutatja be. Azért írtam ki a kérdést, hogy bemutassam egy kicsit a másik oldal álláspontját is. Illetve nyitott is vagyok, és szívesen megismerném azok véleményét, akik a másik oldalon állnak.


2014. júl. 24. 12:40
1 2 3 4
 21/34 dickharta ***** válasza:
25%

bocs a hangnemért! de napok óta idegesítem magam ezeken a tájékozatlan barmokon,akik még igazat adnak izraelnek,ebben a háborúban.

ez az igazi dávid és góliát harca! a hamasz rakéták csak parittyakövek! és nem is találnak. ..

viszont a zsidó bombázásról láttam olyan filmeket,amitől ökölbe szorul az ember keze. meg hogy megint használtak valamilyen új gázt is valamelyik bombázásukon! ezt nem fogja se a kálmán olga,se a vidám vasárnap hangoztatni! és hol van a bono??

2014. júl. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
20%

"Nem értem mi ez a nagy utálat."


Az, hogy gusztustalan a gondolkodásmódod. Ha már kereszténységet emlegetsz, akkor elsőre is felfoghattad volna, hogy normális ember, keresztény ember ráadásul kívülállóként nem úgy gondolkodik, hogy egy háborúban kinek van igaza, ki kiivel és ki ellen fogjon össze, hanem a békét kellene szorgalmazni és az aránytalanul sok civil áldozat halálának megállítását. Te és a református barátod elmehettek a p-ba. Ilyen ostoba gané emberrel ritkán találkozni.

2014. júl. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
Nem a barátom. A kérdés leírásának második mondatában leírtam szerintem, hogy "bár a háború nem helyes". Természetesen nem támogatom a háborút. Azt hittem abból, hogy ezt leírom egyértelműen látszani fog, de úgy látszik tévedtem. Szóval nem támogatom a háborút, csak azt mondom hogy HA MÁR, hangsúlyozom HA MÁR elkerülhetetlen a háború, akkor szerintem az izraelieknek van igaza, mivel SZERINTEM nem ők az agresszorok. Ha nem értesz egyet, akkor írd le hogy miért, de ne személyeskedj... én se tettem.
2014. júl. 24. 14:25
 24/34 dickharta ***** válasza:
20%
nem izraelnek van igaza,hanem neked! legjobb ostoba tudatlanságban élni! csak azt nem értem,hogy akkor minek akarsz okosnak tűnni. ..
2014. júl. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
4%

"Nem a barátom..."


Ne fáraszd magad, megint gyalázatos amit írtál. Harmadszorra sem sikerült túllépned a saját primitívségeden. Szánalmas.

2014. júl. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 dickharta ***** válasza:
22%
ülj inkább vissza az atv elé!
2014. júl. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 Szeressük egymást ***** válasza:
81%

A palesztinok mellett semmi nem szól. Betelepedtek a szétszórt Izraeli nép földjére, és most követelik ami nem az övék. Ez olyan mint ha az illegális házfoglaláskor a hajléktalan követelné magának a házat.

A gyerekek haláláért is a felelőség a hamaszt terheli, mivel ők szították a háborút, és nem akarják leállitani a rakétázásokat.

2014. júl. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 dickharta ***** válasza:
28%

bírom a TEV nek a kis pisis provokátorait..

áttelepedhetnétek mindnyájan a kis szeretett országotokba!

2014. júl. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
91%
Mi az a TEV?
2014. júl. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
90%

dickharta

Nem igazan a kerdesre valaszoltal. A kerdes ugyanis: Milyen érvek vannak arra, hogy a palesztinokkal szimpatizáljunk?


A te hozzaszolasod viszont arra valaszol, hogy: Miert NE szimpatizaljunk azokkal, akik a palesztinokkal SZIMPATIZALNAK.

2014. júl. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!