Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen érvek vannak arra,...

Milyen érvek vannak arra, hogy a palesztinokkal szimpatizáljunk?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre, hogy az interneten a többség a palesztinokat támogatja, és nem az izraelieket. Számomra egyértelmű, hogy bár a háború nem helyes, mégis az izraelieknek van igaza.


Amikor megalakult Izrael, az ENSZ két részre osztotta az országot. Ha a palesztinok nem kezdenek el háborúzni, most sokkal nagyobb területük lenne. (Olyan érveket nem vagyok hajlandó elfogadni, hogy a zsidóknak nincs joguk ott lenni. Ha már Európából elűzték őket, valahol nekik is élniük kell. Minden nép megérdemel egy saját államot, nem? Erről szól a nacionalizmus.)


A palesztinok kezdték megint az egészet. Mit szólnátok ha Románia elkezdene rakétákat lőni Magyarországra? Néznünk kéne ölbe tett kézzel?


Lehet hogy a válasz aránytalan, de ha valaki rád támad egy késsel, és van nálad egy pisztoly akkor elkezdesz kést keresni, vagy használod a pisztolyt?


Az ártatlanok megöléséről sem tehetnek az izraeliek, mert a palesztinok mentőautókban szállítják a harcosaikat, kórházakat használnak erődnek, és a lakosságra, mint valami élő pajzsra tekintenek.


Számomra úgy tűnik, hogy a média megpróbálja átmosni az emberek agyát, azzal hogy a palesztinokat áldozatként mutatja be. Azért írtam ki a kérdést, hogy bemutassam egy kicsit a másik oldal álláspontját is. Illetve nyitott is vagyok, és szívesen megismerném azok véleményét, akik a másik oldalon állnak.


2014. júl. 24. 12:40
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
70%

"EGYIK SIRAS SEM LENNE, ha hamasz nem tamadta volna meg Izraelt."


Felesleges időtöltés minket győzködni. Én csak szórakozásból kommentelgetek itt. Viszonylag kicsi világpolitikai tényező vagyok.

A francia külügyminisztériumot vagy az ENSZ-t lenne érdemes meggyőznötök, ha egyenlőre nem is fizikailag, de ők már szóban állást foglaltak.

2014. júl. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem is marhaság ez a sok kérdés-áradat a témában. Miért számít, hogy mit gondolunk? Nem lesz ettől más semmi. Igaza van az előttem válaszolónak: nálunk nagyobb kutyákkal kéne egyezkedned, mert amit mi itt leírunk, csak pár karakter az internet tengerében, akik meg igazán számítanak, mert van beleszólásuk, azok számodra úgyis elérhetetlenek. Senkit nem érdekel, hogy Lajoska Mucsajröcsögéről kinek "szimpatizál". Te jó ég, mintha egy focicsapatról beszélnénk...
2014. júl. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
88%

"Már hogyne lenne különbség egy katona meg egy gyerek halála között? A katona szülei tudják, hogy meghalhat a gyerekük bármikor, hisz benne van a pakliban. Egy pár éves gyerek halála viszont nincs. Főleg, ha csak a tengerparton focizgat."


Hogyne. Ha a katona szülei tudják, hogy meghalhat, akkor mindjárt más. Gondolom te is ilyen szülő vagy. Na...mindegy.

Szóval bombázzák a várost és a szülő elegnedi focizni őket a tengerpartra...de nem is sejtheti, hogy meghalnak...

Tehát ez már váratlanul éri őket.


Hát nem tudom...ha most bomáznák ezt a környéket...én is számítanék rá, hogy akiket szeretek már nem biztos, hogy újra látom. De ettől még nem ér máshogy a halálhírük. Ahogy a katona szüleit és a palesztin gyerekek szüleit sem.

2014. júl. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
18%

A katona önként megy a harcba, a gyerek meg max oda, ahová a szülei viszik.

Ettől miért is hibás a gyerek, ha mondjuk tegyük fel, a link szülője engedte le a partra játszani? Ettől már egyből "úgy kellett neki"?

Katona halála: megesik, benne van.

(nem katona)gyerek halála: az egyik legfelháborítóbb dolog a világon.


Igen, a sorkatonaság eltörlése ide vezetett. Az embereknek fogalmuk sincs a "katona" szó jelentéséről.


Különben meg a lényeg az, hogy a CNN csak az izraeli temetést mutogatta, a palesztin gyerekekét nem. Szóval nincs itt "palesztin-mosdatás".

2014. júl. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
Egyébként Izraelben van sorkatonaság, férfiaknak és nőknek is. (Mivel bármikor támadhatnak a palesztinok.) Szóval nem feltétlenül önként ment meghalni az az izraeli katona.
2014. júl. 24. 13:52
 16/34 anonim ***** válasza:
71%
Nem vagyok egy elvakult ember, nem is értek egyet ez előttem szóló hangnemével, szebben is meg lehetett volna ezt fogalmazni és tisztelni az embert a kérdezőben (akinek nyilvánvalóan hiányos a lexikális tudása a témában, elég csak a pisztolyos érvelését elolvasni), viszont a tartalmán érdemes elgondolkozni. Pl. egy TV-csatorna is érdekeket szolgál, nyugodtan mondhatjuk, hogy a HírTV egy fideszes csatorna, az ATV meg egy kicsavart nézeteket valló liberális csatorna. Mind a kettő tájékozódásra alkalmatlan. Egy dolgot fontos tudni a politikáról: Igazán komoly dolgoknál sosem az van amit megpróbálnak veled elhitetni. Elég csak egyszerű emberek életét nézni, mennyi hazugság van a világban meg manipuláció teljesen egyszerű emberek között, miért lenne ez más befolyásos emberek között akik nagy tétekben játszanak? Ahhoz, hogy tartós hatalmad legyen valamilyen szinten manipulálni kell a közvéleményt.
2014. júl. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
61%

Ez a gyerektema egyszeruen aljassag. Egy hamasz tamaszpont mellett voltak, tevedesbol lottek le oket. A katonak azert jottek oda, hogy a raketakilovot semmisitsek meg. Azt sem ertem, hogy a szulok miert engedtek oda a raketakilovo melle a gyerekeiket. Es azt ne mondja valaki, hogy nem tudtak, hogy ott kilovo allas van. A kilovesnek a hangja is meg a fenye is eros.

Ha a hamasz nem lodozne raketakat Izraelre, akkor a katonak sem jottek volna oda a kilovoallas elhallgattatasara.

2014. júl. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 dickharta ***** válasza:
28%

ja,és te itt a kereszténységeddel jöttél...

azt tudod-e hogy az ilyen konfliktusok alkalmával,általában előszeretettel rongálják az nagy izráeled katonái a keresztény kegyhelyeket? pl. legutóbb betlehemben 2000 akárhányban volt. lövik a templomokat,megrongálják. lelövik a temlom tetejéről a keresztet stb. utálják a kereszténységet! az idősebb zsidók,ha egy feszület előtt mennek el,köpnek egyet!

2014. júl. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
0%
Előző vagyok: azt akartam érzékeltetni, hogy a helyzet jóval bonyolultabb és összetettebb annál minthogy ilyen kijelentéseket tegyünk, hogy 'a palesztinok ha nem kezdenek háborúzni akkor most egy nagyobb országuk lenne)
2014. júl. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
Van egy ismerősöm, aki református és azt mondja, hogy a keresztényeknek meg a zsidóknak össze kéne fogniuk a palesztinok ellen, mert ők nem ismernek kegyelmet. Én viszont ilyet nem mondtam, tök kulturáltan elmondtam mi a véleményem. Én így látom a dolgokat, és kíváncsi lettem volna, hogy ti hogy látjátok. Nem értem mi ez a nagy utálat.
2014. júl. 24. 14:14
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!