Amerika és EU mivel magyarázza, hogy nem engedik az oroszoknak a gázvezeték kiépítését?
Amíg nem sikerül a gázszolgáltatótól és kivitelezőktől független tulajdonost találni neki, mert az adott (óriás)cég az mára az Európai Bizottság és Parlament szerint túl nagy befolyást biztosítana a térségben, de ez a linkben is benne volt.
Ha rendezi sokadik felszólításra végre a bolgár kormány a tulajdonviszonyokat, akkor folytatódhat a bolgár szakasz építése.
Mert kaptak nyilván némi zsebtágítót az orosz elvtársaktól, ha az övék lesz a vezeték még 2009-ben, amikor az EB felhívta a bolgárok figyelmét arra hogy erre figyeljenek. A blogárok meg falaztak az oroszoknak.
És a kenőpénz igencsak erős kötelezvény ám. A bolgár vezetésnek megkockáztatom fogalma se volt róla hogy újra összebalhéznak az oroszok és az ukránok, vagy legalábbis mielőtt befejezik a vezetéket.
Most pedig erre fáznak rá, mert Brüsszel most jogosan hivatkozhat, a sorozatos és tudatos kötelezettségszegésre és az oroszok sem igazán védekezhetnek ellene semmivel.
Úgy tudom, a probléma az, hogy a csővezeték legfőbb tulajdonosa megegyezik a gázszállító vállalattal, ami piaci erőfölényt okoz, mivel megakadályozza, hogy a versenytársak is használhassák a vezetéket.
Ez az EU liberalizálást erőltető politikája miatt fontos.
Én az oroszok helyében úgy csinálnám, hogy az állami Gazprom eladja a projektet egy orosz állami banknak, így teljesülnek az EU előírásai, de az oroszok nem veszítenek semmit a pozíciójukból, nem jár valódi lemondással.
Ömm a kérdező kérdésére és az utolsó válaszadó megjegyzésére csak annyit, hogy a bolgárok és oroszok ezzel elkéstek.
A válság utáni tűzoltás keretében elkerülte volna a Bizottság figyelmét a dolog és utólag elég nehéz belekötni nemzetközi színtéren, legalábbis úgy hogy hatása legyen. De most még mindig nincs senki megjelölve és a konfliktus miatti körülményeket figyelembe véve a WTO vagy éppenséggel súlyosabb esetben Hága véleményét.
Azok hoznak egy feltehetőleg egy elmarasztaló ítéletet ami az oroszokra és a bolgárokra nézve jogilag hatástalan lesz, mivel a nem ratifikáló országokat csak az ENSZ BT kényszerítheti rá a döntés elfogadására. De mivel itt egy BT tag lenne az alperes ez nem jöhet szóba. A nemzetközi közvélemény viszont most viszonylag jól informálva van az Ukrajnáért folyó harcban és ez nem is változna. Szépen túldimenzionálnak a dolgot méghozzá nem kevés alappal, hogy a nemzetközi jogot semmibe veszi Oroszország, ami egy ENSZ BT taghoz igencsak méltatlan. Ami ellen tiltakozni csak elég röhejes módon lehet, amivel csak tovább égeti magát az ember.
Nevezetesen, hogy a hágai bíróság egy nyugatpárti, elfogult cionista gittegylet, ráadásul az USA sem tagja ennek, mert ő is így véli és/vagy semmibe veszi a nemzetközi jogot, de az érdekes módon csak az alternatív szabadgondolkodókat érdekli csak az agymosott néptömegeket nem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!