Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Morvai miért nem ítéli el az...

Morvai miért nem ítéli el az iráni tüntetők bebörtönzését és meggyilkolását?

Figyelt kérdés

Obama iráni bebörtönzöttek elengedéséért küzd


A bebörtönzött iráni ellenzéki tüntetők szabadon bocsátását követelte az amerikai elnök. Barack Obama ismét elítélte a hét végi teheráni kormányellenes megmozdulások erőszakos megfékezését.


Az iráni fővárosban hétfőn őrizetbe vettek 15 közismert ellenzékit, köztük - reformista internetes oldalak szerint - Mohammed Hatami volt elnök és Mir-Hoszein Muszavi ellenzéki vezető közeli munkatársait. Korábban az Európai Unió is elítélte az iráni hatóságok fellépését.


Teheránban a vasárnapi zavargásokban 15 ember halt meg. A demonstrálók még mindig a június 12-ei elnökválasztás eredménye ellen tiltakoznak, mert szerintük Mahmúd Ahmadinezsád csalással nyerte meg a voksolást.


2009. dec. 29. 12:30
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
71%

"Olyan erkölcs van, hogy ha egy nő egy szobában tartózkodik két fiatal férfiúval, az erkölcstelen és 40 korbácsütés jár érte. "


jah, hogy ilyen erkölcs az van ott, az biztos. Hogy ez olyannyira nagyon jó dolog, már kevésbé.

2009. dec. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:

"Tehát a képviselőasszon arra próbálja felhívni a nyugat figyelmét(feleslegesen, mert nem érdekli a nyugatot), hogy nálunk ez nem éppen demokrácia."


Ha következetes lenne, akkor arra is fel akarná hívni a nyugat figyelmét, hogy ami Iránban van, az sem éppen demokrácia. Ha viszont megfelel neki az a rendszer, ahol keresztényeket üldöznek, tizenéveseket köveznek halálra, embereket csonkítanak meg, akkor miért ájtatoskodik és miért teszi az átlátszó formáját?

2009. dec. 29. 14:10
 13/39 anonim ***** válasza:
72%

Irán nem is állítja, hogy ott olyan nagy demokrácia van, inkább teokrácia. Tehát itt nincs szükség a figyelem felhívására, hogy félrevezetés lenne, illetve a magyar képviselőnek nincs is nagy köze hozzá.

Nagy keresztényüldözésről nem tudok. A csonkítást, kövezés pedig valaminek az okozata, ha én nem lopok, ezzel szembeszegülvén a törvénnyel, akkor ott sem fog senki engem poénból megkövezni, végtagomtól megszabadítani.

Nem szabad megfeledkezni arról, hogy a két kultúra, és az emberek merőben eltérőek egymástól.

2009. dec. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
76%

na aj, két teljesen más kultúra, akkor miért is akarjuk ezt a kultúrát ide behívni?

Főleg demokratikus intézmények ellenőrzésére.

2009. dec. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
azért nem amiért a kormány meg kína civilek elleni akcióit nem ítéli el, barátként kezelt államot semelyik nem fog elítélni.
2009. dec. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
27%

És miért hívtunk már be egy teljesen más kultúrát, gondolkodásmódot, a liberális nyugatit? Ha választanom kellene, inkább az Iráni típusút választanám.

Konkrétan a kérdésre: gondolom azért, mert Iránban az ellenzék képviseli azt a dekadens fertőt, ami manapság (sajnos) a Magyar politikai életre jellemző.

2009. dec. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
49%
Mondjuk azért ésszerű behívni őket, mert teljesen biztosak lehetünk benne, hogy nem korrumpálhatóak, becsületesek és erkölcsösek. Illetve nem utolsó sorban függetlenek.
2009. dec. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
84%

Vona Gábor utolsó nemzeti ünnepünkön még arra célozgatott, hogy a választásokra meghívja az iráni forradalmi gárdát, vagyis azokat, akik a tüntetők közé lőnek...


( http://www.youtube.com/watch?v=5-o0n9qaVG8

http://www.youtube.com/watch?v=gjyLd6zPqSY&feature=related)


Erről ennyit.

2009. dec. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
75%

"Mondjuk azért ésszerű behívni őket, mert teljesen biztosak lehetünk benne, hogy nem korrumpálhatóak, becsületesek és erkölcsösek. Illetve nem utolsó sorban függetlenek."


Lófütyit. Azért, mert Irán utálja Izraelt, és Vonáéknál az ellenségem ellensége a barátom. Miközben azt hirdetik, hogy mekkora keresztények. Gratulálok.


Mond csak, kedves hozzászóló, ahhoz mit szólsz hogy ezek a "becsületesek és erkölcsösek" naponta keresztényeket köveznek halálra?

2009. dec. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
30%

"A csonkítást, kövezés pedig valaminek az okozata, ha én nem lopok, ezzel szembeszegülvén a törvénnyel, akkor ott sem fog senki engem poénból megkövezni, végtagomtól megszabadítani"


A rendőri gumibotozás, füstgránáttal lövés is valaminek a következménye. Ha én nem megyek ki az utcára randalírozni, alakzatban vonulgatni, katonásdit játszani, akkor itt engem senki sem fog poénból igazoltatni, letartóztatni, bíróság elé vitetni.


Erről ennyit.


Egyébként szerintem ez már valahol beteges, hogy valakik itt Iránt istenítik. Sőt, olyat is olvastam már, hogy Észak-Korea jobb hely mint Magyarország.

Ezek a szerencsétlenek nem tudják már mit beszélnek jó dolgukban.


T

2009. dec. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!