1/8 rémuralom válasza:
Irán a "si vis pacem, para bellum" jegyében készül arra a háborúra, amelyet az USA és barátai terveznek ellenük. A háborúra való készülődés jelentős eleme a szövetségesekkel tartott kapcsolat intenzívebb szintre emelése. Hogy Latin-Amerika hogy az ördögbe lett Irán szövetségese? Úgy, hogy az ellenség ellensége.
2/8 anonim válasza:
Nincs ebben semmi különös. A iráni közszolgálati tv indított egy spanyol nyelvű csatornát. Én már régóta belenézegetek az angol csatornájukba, az már régóta megvan (Press TV). De ez más nagyhatalmaknál is szokásos, hogy külföldi világnyelveken, főleg angolul is sugároznak. A kínaiaknak pl. 3 különböző angol nyelvű műholdas adásuk van, és van egy spanyol is. Van két orosz közszolgálati adás is angolul, vagy a francia News24 is működik angolul is.
3/8 A kérdező kommentje:
De most Dél-Amerika miért utálná az USA-t és Európát?
Mert oké hogy 1-2 ország utálja (Venezuela, Kolumbia) de ilyen Brazília, Chile, Argentína ?
Nekem inkább úgy tűnik mintha Irán egyedül lenne és foggal-körömmel küzdene egy kisebb szövetségesért.
Vagy hogy van ez?
2012. febr. 3. 22:10
4/8 A kérdező kommentje:
Jah.
Irán esetében azt hittem hogy szövetségest keres háborúra.:)Akkor tévedtem.
2012. febr. 3. 22:11
5/8 anonim válasza:
A kerdezonek
Egyaltalan nem tevedtel. Mindenki szovetsegest keres. Iran is. A szovetseg-keresesnek sok modozata van. A celterulet nyelven sugarzo TV csatorna az egyik modszer.
6/8 A kérdező kommentje:
Jah, csak Dél-Amerikának (Brazília, Chile, Argentína) mi baja az USA-val? Sztem semmi.
Vagy miért fordulnának Európa meg az USA ellen?
Még Kína sem állna közvetlenül mellé....:/
2012. febr. 4. 07:51
7/8 anonim válasza:
Túl sokat képzeltek egy idegen nyelvű tévécsatorna indításába. Szerintem ezt erős túlzás összekapcsolni azzal, hogy Irán szövetségeseket keres egy háborúhoz. Az nem úgy működik, hogy ülök valahol Mexikó közepén, nézem az iráni műholdas tévét, és a homlokomra csapok, hogy jé, milyen igazuk van, legyünk Irán szövetségese. Ezt így direktbe szerintem a tévéadás indítói sem várják. Inkább egy általánosabb propagandacélt szolgál, az ország megismertetését, és elfogadtatását, de ezt is csak nagyon áttételesen. És ahogy fent már írtam, a nagy országok, akik megengedhetik maguknak, ilyen formában is terjeszkedni próbálnak, de ez nem függ össze semmiféle háborúval. Itt max arról lehet szó, hogy Irán is olyan hatalomként definiálja magát, aki egy sajátos kultúra és nézetrendszer terjesztésére képes a nagyvilágban.
8/8 rémuralom válasza:
Latin-Amerika többi országa ugyanazért utálja az USA-t és barátait, amiért Venezuela és Bolívia. Nem akarnak az USA banánköztársasága lenni, szocialista elnököket, kormányokat választottak maguknak, és csatlakoznak Chavezhez és Moraleshez.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!