Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Eu ellenesek, ti miert ellenzi...

Eu ellenesek, ti miert ellenzitek ennyire az Europai Uniot?

Figyelt kérdés
En jelenleg Angliaban lakok es dolgozok, es szerintem tok jo dolog es jo lehetoseg, hogy se vizumre, se utlevelre nincs szukseg ahhoz, hogy az ember ide johessen, munkat vallaljon, vagy letelepedjen. Sokkal hamarabb tudsz allast is talalni jo nyelvtudassal, mint barmelyik mas bevandorlo, aki nem az EU tagja, akar a szakmadban is, tobbszoros berert, mint otthon. Vagy csak siman, beutazhatod az itteni kornyezo orszagokat, ha epp kedved szottyan ra, nem kell papirmunkaval veszodnod es utlevelet, turistavizumot intezned. Ez csak az en meglatasom, de kivancsi lennek, hogy aki EU-ellenes, az miert nem tartja jo dolognak a tagsagot.

2014. febr. 6. 05:33
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
36%

Az EU-nak vannak előnyei, és hátrányai is. Nem mondom, hogy tökéletes, de még mindig jobb, mint nélküle. Mert hát most gondoljunk bele:

Magyarország egy szegény, jelentős ipar és mezőgazdaság nélküli ország.(azt most ne firtassuk, hogy erről a politikusaink tehetnek) Itt vagyunk Európa közepén, jobb megoldás nem is lehetne, mint az EU. (most ezért tuti lepontoznak a nagy EU ellenesek, de nem érdekel)

Aki azt akarná, hogy kilépjünk az EU-ból, az hajlandó lenne bizonyos dolgokat a kétszereséért is megvenni? Mert ha kilépünk, akkor az EU vámok újból hatályba lépnek, és eléggé megdrágulna sok minden. Megint 5-6 órát kellene állni a határon, nem hiszem, hogy ez egyeseknek annyira hiányzik.


Az, hogy Magyarországon ilyen rossz a helyzet, arról nem az EU tehet, hanem a politikusok. Mutogatnak egymásra, lopják és szórják a pénzt elég nyíltan, utána mutogatnak az EU-ra (főleg Orbán), hogy az embereknek bűnbakot keressenek, közbe kiabálják, hogy "nem leszünk gyarmat", miközben az EU nélkül Magyarország már csődbe ment volna, vagy elszigetelődött volna a többi országtól.

Amit még fel szoktak hozni, az Oroszország, és az Eurázsiai Unió. Nos szerintem nem kell részletezni, hogy 45 év bőven elég volt az oroszokból, arról nem is beszélve, hogy Oroszo.ban elsők az oroszok, és csak utána jönnek a nemzetiségek, és ez szépen így lenne az Eurázsiai Unióban is. (Putyin jelenleg Ukrajnát akarja ebbe beleKÉNYSZERÍTENI)


Moszkvával ellentétben Brüsszel nem szól bele ennyire a tagállamok belügyeibe, max évente 1-szer 2-szer (Viktor alatt 5-ször 6-szor, és erről pont ő tehet).


Az, hogy Mo.nak nem vált be az EU, vagy nem tudnak a támogatásokkal mit kezdeni (csak öntik egymás zsebébe) az nem az EU hibája.

Vajon miért is tekintenek ránk a csatlakozni akaró (és csatlakozott) országok úgy, mint kerülendő példa? Nem is tudom....

2014. febr. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
34%

"Mert ha kilépünk, akkor az EU vámok újból hatályba lépnek, és eléggé megdrágulna sok minden."


Érdekes, én nem észleltem, hogy a vámok megszűnése után hirtelen minden sokkal olcsóbb lett. Vagy ez megint csak visszafelé működik?

2014. febr. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

"ha epp kedved szottyan ra, nem kell papirmunkaval veszodnod es utlevelet, turistavizumot intezned"


Ha kedved szottyant rá az EU - s tagságunk előtt is utazhattál, már ha volt rá pénzed, de az ma is szükséges hozzá. A mai EU - s országokba vízum amióta emlékszem nem kellett. Sima útlevéllel mehettél mindenhova Európában már '90 óta, sőt később már igazolvánnyal is több országba.


Csak a jó oldalát látod - én is külföldi céghez vagyok bejelentve eghyébként - a szabad munkavállalás valóban jó, de mit mondjunk egy idősebbnek? Pl. a nyolcvanéves anyósomnak? Azért jó az EU mert rosszabb lett volna nélküle, ezért most nagyon jó. A nagy átlag csak azt látja, érzi, hogy tíz év alatt nem javult a helyzete, sőt.

2014. febr. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Személy szerint a domináns eszmerendszere miatt.

Jó dolognak tartom a szabad mozgást, szabad munkavállalást.


De magát az EU eszmerendszerét nagyon ellenzem.Tehát, nekem az EU működésével, elveivel van problémák.


Egész egyszerűen nem arra törekszik, hogy Európa, európai maradjon.Európai, mint kulturális, etnikai közösség.


Hanem, gyakorlatilag menekülttáborrá alakítja az egészet a sok buta törvényével.

Meg mindenféle hordákat engednek be, ami legyalulja az európai kultúrát.


Ebből adódóan rossznak tartom az EU kisebbség, bevándorlás és menekültpolitikáját.

2014. febr. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Az érvük az h a multik bejöttek és éhbérért dolgoztat. Érdekes módon a legjobb fizetések a multiknál vannak és ott legalább bejelenti az embereket normálisan. Míg a nagyon jó magyar vállalatok még be se vagy nem abba a bércsoportba jelenti be a munkavállalót amibe kéne.
2014. febr. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Azok ellenzik akik egy b@ szott tanya világban élnek. Nem járnak sehova, a fogukat saját maguk húzzák ki,megtermelnek maguknak mindent szal pa-rasztok.

Tudom nehéz bevallani, de attól még tény hogy Magyarországon 1 téglának a 2/3át azEU fizeti. Legalábbis ha ez tégla állami beruházásban vesz részt. De multik is kapnak szép számmal EU-s pénzt..Lehet puffogni, de akkor vegyétek ki ezeket a pénzeket és lehet bezárni sorba a kórházat,munkahelyeket,utakat és még Parlamentet is mert bizony oda is jutott bőven Brüsszelből pénz.


Ha annyira büszkék vagytok a magyar termékre..akkor miért van az hogy itthon vehetek német élelmiszert, még fordítva nem igazán...

Hát igen..biztos a német termék a "sz@r" haha (inkább fordítva)

2014. febr. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

"Azok ellenzik akik egy b@ szott tanya világban élnek. Nem járnak sehova, a fogukat saját maguk húzzák ki,megtermelnek maguknak mindent szal pa-rasztok."


Milyen "tanyavilágban" te szerencsétlen kisgyerek?


Te vagy a legnagyobb paraszt kisfiam, okosodjál még! :)

2014. febr. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Egyébként a "paraszt" bizony okosabb mert "részben önellátó", és nem várja a sültgalambot mint az olyan egybittel vegetáló panelcsirkék mint te is. :)
2014. febr. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
0%
Akik az EU-t ellenzik,azoknak fingjuk sincs hogy mi lenne nélkülük! Pedig nem kell sok ész hozzá.
2014. febr. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, látom megértetted, hogy semmi keresnivalód nincs ebben a közegben. Nem fogsz megtudni semmi olyant, aminél eddig is ne tudtál volna többet.
2014. febr. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!