Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit szólnátok, ha Romániában...

Mit szólnátok, ha Romániában alapítanának egy Román Gárdát?

Figyelt kérdés
A Román Gárda célja a román kultúra és a román hagyományok őrzése, a románság fizikai védelme. Elsősorban a Románabb Romániáért mozgalom félkatonai szervezetéről lenne szó, aminek célja a földek román kézben tartása, valamint fellépni a magyarbűnözés ellen, hiszen mindenki tudja, hogy a magyarok egy beilleszkedésre, együtt működésre képtelen népség, akik mind adócsalók, bliccelnek, és románokat terrorizálnak. Ennek érdekében a Román Gárda felvonulások szervezne az olyan településeken, ahol a magyarok megfélemlítik a románokat, pl.: Odorheiu Secuiesc, Miercurea-Ciuc, vagy Targu Mures., hogy demonstrálják, hogy ők kiállnak honfitársaik mellett. Persze ez egy békés szervezet, bárki tagja lehet, és egyértelműen nem az erőszakról szólna, hiszen sose követnének el semmi tettlegeset, a harci kiképzés csak azért van, hogy a román fiatalok egészségét megőrizzék, és a boxer, vipera, kések csak az önvédelmet szolgálják. Románabb Jövőt!
2009. nov. 27. 18:39
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
39%

Hehe :D

Jó lett.

El is érted vele a célod, itt hőbörög a sok bolond. :)

(Akiknek fele olyan buta, hogy az sem tűnik fel neki, hogy ez csak irónia, vicc.)


Te is egy nagyon okos ember lehetsz, interneten keresztül levonsz mindenkiről mindent. :)

Hiába, az internet bővelkedik a marhákban! :) (pl. benned)

Irónia.. hahah. Vagyis a kérdező megpróbált vicces lenni, csak kicsit se sikerült annak lenni :D

2009. nov. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
48%

Kérdező: aggodalommal figyelném, mivel tudom, hogy a mozgalom éle a határon túl élő magyarok ellen (is) irányul. És egyébként sincsen rendben az, ha egy párt politikai céllal félkatonai jellegű mozgalmat szervez.


Ahogy látom, a magyar gárdát annyira éltető honfitársaink sem örülnének neki (pedig az ő logikájukkal tulajdonképpen a románoknak is ugyanilyen joguk lenne hasonlóra).

2009. nov. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
51%

Miért provokálod a Magyarokat te sz.mét?! Romániának ugyis nagy a Nemzeti öntudata, a határt a Tiszáig akarják, holott már fél Magyarország náluk van!


Provokálj csak te k@cs@g, vagy csak enyire h@lye vagy

2009. nov. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:
19:43-as értette meg leginkább a kérdésem lényegét. 19:09-es is nagyjából, mert részben ez is célom volt. Akik szerint a román kultúrát dicsőítem, azoknak javasolnám a kérdés újraolvasását. A kérdésben azt írtam, hogy mit szólNÁTOK hozzá. A román kultúrát a Román Gárda hangoztatná nem én, ez egy fiktív szervezet, melynek fiktív vezetőinek szájába adtam pár mondatot, és megkérdeztem, hogy mit szólNÁTOK hozzá, ha ezt MONDANÁK.
2009. nov. 27. 20:45
 15/41 A kérdező kommentje:

"Ahogy látom, a magyar gárdát annyira éltető honfitársaink sem örülnének neki (pedig az ő logikájukkal tulajdonképpen a románoknak is ugyanilyen joguk lenne hasonlóra)."

Igazából főleg erre próbáltam rá világítani.

2009. nov. 27. 20:46
 16/41 anonim ***** válasza:
67%
persze joguk lenne gárdát alakítani, de nem hiszem, hogy okuk lenne az ottani magyarokat csesztetni. ne hasonlítsad már össze a romániai magyarokat a magyar cigánysággal. el vagy tájolva iszonyatosan. itthon sem kell félnie a gárdától annak a cigánynak aki nem bánt senkit, de speciel a rossz cigányokat se bántották még soha. ellentétes eset már volt ugye.
2009. nov. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
65%

Kedves kérdező!


Az ember azt gondolná, hogy némi iróniával felhívhatja egyesek figyelmét arra, hogy nem minden fekete vagy fehér, és hogy a szélsőséges nacionalizmus pont egy olyan országnak teszi a legrosszabbat, ami majd' az egész Európában a legnagyobb nemzeti kisebbségekkel bír.


Nekem tetszett a szöveged, nem háborított fel, és ügyesen kimozdítottad a nézőpontot. A célközönséged viszont nem igazán értékelte ezt, és többnyire nem azért, mert buta, hanem mert elvakult. Olyan dolgokba kötöttek bele, mint "a román kultúra" életkora, amit mi odaverünk szembe szélben, meg hogy a románoknak is van szélsőséges pártja, amik a te szöveged szempontjából most teljesen közömbösek...


Lassan egy éve fórumozok ezen a honlapon, és immár biztosan állíthatom: akikre te hatni akartál, azokra nem lehet hatni.

2009. nov. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem a romániai magyarok nem egy elvetemült népség.Nem egyet ismerek,egyik se bűnöző.Sőt!
2009. nov. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Sajnos nekem nincs ilyen nagy tapasztalatom ezen az oldalon, de azt sejtettem, hogy nem fogják sokan érteni, mit akarok ezzel mondani. Azért azt reméltem, hogyha csak egy ember elgondolkodik közülük, akkor már volt értelme kiírni ezt a kérdést. Azért mindemellett vicces volt látni, hogy egyesek hogy ki tudnak kelni magukból komplett hülyeségek miatt, ami nem érne annyit, hogy az ember idegesítse magát rajta.
2009. nov. 27. 22:04
 20/41 A kérdező kommentje:

"Szerintem a romániai magyarok nem egy elvetemült népség.Nem egyet ismerek,egyik se bűnöző.Sőt!"

Kérdésem nem az erdélyi magyarok ellen irányult, ez már feltűnhetett volna! Én is ismerek erdélyi magyarokat valóban jó emberek.

2009. nov. 27. 22:06
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!