Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ki veszi azt be, hogy szept.11...

Ki veszi azt be, hogy szept.11-et az arabok kezdték el?

Figyelt kérdés
Csak én látom egyedül,hogy mit művel már USA?Szétprovokál már mindenkit!Melyik ország fogja előbb venni az újabb kísérletüket,vagy megint megtámadják magukat és rákenik valakire?

2013. nov. 12. 11:03
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
Hazudozol itt kerdezo, hogy epitesz vagy. Hat ha az lennel, akkor tudnad, hogy a magas epuletek STATIKAJAT MINDIG UGY TERVEZIK, hogy roskadjon es ne doljon. Igaz, a tervezeskor foldrengesre szamitottak, nem terrorra. A foldrenges centruma pedig nagyon kis valoszinuseggel egyezik meg AZ OSSZES MAGAS EPULET centrumaval, ezert az oldalrol jott lokest is szamitasba veszik.
2013. nov. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

Szépen is néznénk ki ha egy ekkora épület tervezésekor hagyták volna, hogy eldőljön mint egy fa gond esetén. :D


A 3 méter zuhanásba pedig vedd bele, hogy itt borzalmas súlyról van szó, amikor a felső x szint zuhan 3 métert az átveri az alatta lévőt úgy már x+1 emelet a súly, ami átüti az alatta lévőt ésígytovább. Az energiát átadja minden emelet az alatta lévőnek, ráadásul a súly miatt ez az energia minél lentebb járunk annál nagyobb. Hasonló mint amikor a harcművészek téglát törnek, de itt szintenként növekvő energiáról van szó. ha 1 emelet rászakadt volna az alatta lévőre nem lett volna baj, de a tűz miatt a fém lágyult, így a leszakadáskor rántotta magával a felette lévőket is amik végül domino szerűen zúzzák szét az összes alsóbb szintet.

2013. nov. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
Hát...ha a kérdező tényleg építész akkor sajnálom hogy leendő szakmámban ennyire jó kilátások vannak, hogy van ideje az embernek összeesküvés elméletekre.
2013. nov. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

"Te is csak nézel,de nem LÁTSZ!"


A tisztánlátó az EZOTv-től. Személyesen!

2013. nov. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
Na jó látom,belevettétek a kilengési tényezőket is,ami egy acélszerkezetben szakítószilárdság ugyebár.Így viszont a huzat befolyásoló tényező dőlt meg,mert becsapódáskor egyből össze kellett volna akkor dőlnie.A 3 méteres hatványozódás nem rossz elmélet,na de még véletlenül se terült szét egy darabkája se,gondolva most a felső szintekre,mert ha kileng egy olyan magas épület,és a hő hatására megadják magukat a Külső acél szerkezetek, és még a kerozinnal is egyetértetek,hogy egy x oldalról egy y emeleten elég egy robbanás ahhoz,hogy csak 2 feláldozható épület dőljön össze,akkor ott a megoldás,hogy még robbantás szakértők se kellenek az ilyen dominó elvhez!Az,hogy összeesküvés elmélet lett volna,nem tudom,de még a dokumentum filmekben is a bentlévők újabb apró robbanásokat hallottak és akkor dőlt össze a torony.Az EZOtv-t nem vágom!:)
2013. nov. 12. 19:26
 26/34 anonim ***** válasza:

Te jó ég! Már hányadik ember állítja magáról, hogy ért hozzá, pedig egyikőtök sem, főleg nem a kérdező.


1. Olyan, hogy "statikai pillér" nincs! Melyik az a fszkalap, aki úgy épít be pilléreket, hogy annak nincs statikai funkciója? Azt, amire a kérdező gondolt belső merevítő magnak hívják, és ez adja a szerkezet merevségét, illetve természetesen függőleges tartószerkezetként is funkcionált.


A másik: tény, hogy a kerozin nem olvasztotta meg az acélszerkezetet, de: a hő hatására az acél gyengül, mégpedig rohamosan. Konkrétan számszerűen ha a szobahőmérsékleten a teherbírást vesszük 100%-nak, akkor kb. 400 fokig nincs hatása a hőnek (vagyis van, jobban fog mozogni, de teherbírásilag még megfelel). Innentől rohamosan csökken a teherbírás: 500 fokon kb. 80%, 600-on 40%, 800 fokon már csak az eredeti súly 10%-át bírja a szerkezet. A kerozin meg lazán ég 1000 fok felett. Szóval látható, hogy elegendő, ha meggyengülnek az oszlopok: már roskad is magába a szerkezet.


És az acélnak nem a szakítószilárdsága a legfontosabb, hanem a folyáshatára, újabb tárgyi tévedés építész-kérdezőnktől. Ha építész vagy, nem tudom hogy jutottál túl az acél meg a vasbeton tárgyakon... (Bár kétségtelen tény, hogy használjuk a szakítószilárdságot is, csak ritkábban, és kevésbé fontos).


A másik szakértőnek meg üzenem, hogy tervezéskor nem arra tervezünk, hogy ha netalán elromlana valami akkor az épület magába roskadjon. Ilyen haváriára nem lehet, és nem is kell tervezni. Arra kell tervezni, hogy ha esetleg egy oszlop kiesik még tartson az épület, de arra, hogy egy repülő elviszi az oszlopok felét és még ki is gyullad az épületben senki nem tervez.


Üdv: egy statikus tervező (építőmérnök)

2013. nov. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
Ja: és olyan, hogy kilengési tényező nincs, legfeljebb kihajlási alak, és semmi köze a szakítószilárdsághoz.
2013. nov. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
Üdv mérnök úr!Lebuktattál,ugyanis csak magasépítő technikus vagyok:),de legalább te jól nyomod,aki nem ért hozzá annak muszáj voltam más szavakkal elmagyarázni...De van egy kulcs mondatod:"függőleges tartószerkezetként is funkcionált."a hangsúly a függőlegesen van!Tegyük fel ha az x-edik emeletet egy tankkal bombáznád és ki is gyúlad akkor is a belső mag megtartaná?Egyáltalán nem hajlana meg semmilyen irányba?És véletlenül nem a belső merevítő mag a leggyengébb pontja???
2013. nov. 12. 21:32
 29/34 anonim ***** válasza:

A belső mag nem hajlik. Ugyanis a WTC-nél a belső mag sok acéloszlopból állt, vagyis az egyik erre, a másik arra hajlik. Ezt nevezik lokális hatásnak. A lokális hatás viszont szerkezeti elem tönkremenetelt eredményez (pl. kiesik az oszlop a teherbírás szempontjából, és átterhel másik oszlopra) Globálisan legfeljebb dőlhetne valamerre, na de kérdezem én: merre? Belecsapódott a gép, nem dőlt ki. Volt utána más oldalirányú hatás? Nem! Az összes eredő erő lefelé mutat a föld középpontja felé, és nem oldalra!


Itt a következő történt: becsapódott a gép, és égni kezdett. Erre az acél tartóelemek szilárdsága a hő hatására csökkenni kezdett. Ilyenkor először az oszlop gerenda kapcsolatok mennek tönkre, vagyis a födém szépen egyre kevesebb oszlopra tud terhelni, egyszer csak leszakad, az alatta levő szintre. A lentebbi szintre hat plusz egy szint terhe, meg ugye a hőhatás miatt gyangébb is, ő is leszakad előbb utóbb, egy idő után már kártyavárszerűen zuhan egyik szint a másikra.

2013. nov. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Ja és a merevítő mag a szerkezetek legerősebb, legmerevebb része...
2013. nov. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!