Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A romák miért teljesítenek...

A romák miért teljesítenek rosszul az iskolákban?

Figyelt kérdés

Ez mindenhol megfigyelhető, Finnországtól Szerbiáig, hogy a cigányok sokkal iskolázatlanabbak, mint a többség.

-Sokak szerint egyszerűen butábbak, náluk 80-as IQ az átlag, a fehéreknél 100 körül.

-Mások szerint a roma kultúrából adódik, náluk nincs értéke az iskolázottságnak.

-A jogvédők szerint a rasszizmus, kirekesztés az oka.

-A szegénység az oka. De szerintem ez inkább fordítva igaz. Az iskolázatlanság az oka a szegénységnek. Régen a szegény tanyasi, falusi iskolákból is sok tehetséges gyerek tudott kitörni, magasabb képzettséget szerezni, tehát ez sem determinálja a csoportot.

-Már azt is olvastam liberális jogvédőtől (talán Népszabadságban), hogy igazából nincsenek is semmilyen különbségek a népcsoportok között, mivel a romák és nem romák között is vannak okosabbak-butábbak, jobban-rosszabbul teljesítők.



2013. jún. 15. 10:22
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:
22%

Reménytelen vagy, a személyeskedés az életed, kicsit félretehetnéd és akkor talán értenéd miről beszélek.

TÜK mint Titkos Ügyirat Kezelés vagy Kezelő, ezért ajánlottam, h keresd fel őket, h titkosítsd a városneveket, mert annyira bizalmasan kezeled.

Nem tudom neked ebből, h jött Tök meg minek küldtelek volna oda városnevekkel???:)))

Nem baj, a kollégákkal most jót nevettunk a nagy általános műveltségeden;)

2013. jún. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 anonim ***** válasza:
48%

Pontosan TE vagy reménytelen:

1. Már előzőleg leírtam, de megismétlem: A hibáid/hiányosságaid említése nem személyeskedés.

2. Ha azt akarod, hogy megértsék, miről beszélsz, NEKED kell megtanulnod rendesen fogalmazni.

Jelen esetben pl. az előző válaszod EGYETLEN mondatából abszolút nem derül ki az, amit most leírtál. Különösen, hogy a TÜK mint rövidítés elől abban a mondatban hiányzik a határozott névelő; így pedig abszolút érthetetlen. Senki nem gondolatolvasó.


Na, most nevessetek a kollégáiddal a te "műveltségeden". Ja, bocs, ezen inkább sírni kellene.

2013. jún. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 anonim ***** válasza:
16%

Persze, senki nem gondolatolvasó:)

Ha tisztában lettél volna a fogalommal(de nem voltál, pedig elég alapvető) vágtad volna miről írok.

Így maradt a szánalmas magyarázkodás.

Jah és igen, ahhoz képest, h nem vagy gondolatolvasó... a marhaságot, h Tököt vagy mit ajánlottam felkeresni, na arra volt "eszed";)

De úgy se fogod beismerni, h én voltam az, akinek köszönheted, h most már tisztában vagy ennek a fogalomnak a jelentésével.

Egyébként nincs mit, szívesen tanítalak, úgy is fel kell zarkóztatni a gyenge képességű romákat.

2013. jún. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 anonim ***** válasza:
53%

Hiába próbálod magyarázni a bizonyítványt, felesleges itt vergődnöd, nem ma jöttem le a falvédőről.

Inkább tanulj meg rendesen (= pontosan és informatívan) fogalmazni. Aztán majd beszélhetünk a romák felzárkóztatásáról is. Meg az állítólagos statisztikádról, amit már napok óta nem vagy képes prezentálni.

Nem mellesleg még mindig nem vagyok roma, bármennyire is szeretnéd ezt hinni.

2013. jún. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!