Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A romák miért teljesítenek...

A romák miért teljesítenek rosszul az iskolákban?

Figyelt kérdés

Ez mindenhol megfigyelhető, Finnországtól Szerbiáig, hogy a cigányok sokkal iskolázatlanabbak, mint a többség.

-Sokak szerint egyszerűen butábbak, náluk 80-as IQ az átlag, a fehéreknél 100 körül.

-Mások szerint a roma kultúrából adódik, náluk nincs értéke az iskolázottságnak.

-A jogvédők szerint a rasszizmus, kirekesztés az oka.

-A szegénység az oka. De szerintem ez inkább fordítva igaz. Az iskolázatlanság az oka a szegénységnek. Régen a szegény tanyasi, falusi iskolákból is sok tehetséges gyerek tudott kitörni, magasabb képzettséget szerezni, tehát ez sem determinálja a csoportot.

-Már azt is olvastam liberális jogvédőtől (talán Népszabadságban), hogy igazából nincsenek is semmilyen különbségek a népcsoportok között, mivel a romák és nem romák között is vannak okosabbak-butábbak, jobban-rosszabbul teljesítők.



2013. jún. 15. 10:22
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
8%

Én is ajánlom figyelmedbe a pécsi kérdésből kb. az összes többi választ :) Vagy az ott lakóknak se hiszed el, h a cigányok rontják a közbiztonságot?

Eddig is tudtam, h nem minden cigány egyforma, és az oda íróknak el is hiszem, h ők nem olyanok. Viszont láthatod, ők is azt írják, h a cigányok többsége bűnöző, és utálják is a fajtájukat. Na az ilyen cigányokat sajnálom, mert a cigányság (teljesen jogos) megítélése miatt ők szívnak a legtöbbet.

2013. jún. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
Pakiszitánban a házasságok kétharmada első unokatesók között köttetik? :o Jézus... Én még az afgánokról olvastam hasonlót. Indiában, meg ha rokonok között nem is, de évezredeken keresztül kaszton kívül tilos volt házasodni. Úgy olvastam, több ezer kaszt létezett(létezik?) , szóval egy kasztban olyan túl sokan nem lehettek. Egy idő után mindenki mindenki rokona lehetett. Érdekes viszont, hogy India valamilyen szinten mégis fejlődik, és legalább azt is elmondhatják,hogy van saját nyelvük, viseletük, és országuk.
2013. jún. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
"A 10 milliós európai cigányság is max. 1-2 ezer bevándorló embertől származhat" - hát ez az...
2013. jún. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
22%

A szavaim kiforgatása nagyon megy Bertának.

Hivatalosan nem lehet készíteni, egyet a miskolci rendőrök mégis készítettek, ezért váltották le a kapitányt.

Mi ebbe az ellentmondás?

Jah, h másba nem tudtál belekötni??

A kitalált történeteid meg senkit nem érdekelnek a kis borsodi, békési stb faluról, amíg nem tudod megnevezni pontosan.

Jah igen, a kérdésnél valaki írt két vasi települést, ahol szinte mindenki magyar és van vagy két cigány család....

Hűha, ez aztán teljesítmény:D

Azt meg látványosan kihagytad, h miért is van, h mindenki elzavarja őket?

Talán mert semmirekellők?

2013. jún. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
45%

@ 41.:


- Én végigolvastam az összes választ, köszi. Neked csak azért ajánlottam figyelmedbe pont azt a hármat, mert nem nagyon szoktad észrevenni azt, ami neked nem tetszik.

- A másiknál pedig olyasmit látsz bele a válaszokba, ami nincs ott. Csak egy válaszoló írta azt, amit állítasz, nem az összes.

És most már le is zárhatjuk.


@ 44.:


1. Először is tanulj meg rendesen fogalmazni, majd akkor nem fogsz csodálkozni azon, hogy az írásaidat nem úgy értik az olvasók, ahogy te gondoltad. Ez nem kiforgatás, szimplán értelmezés.


2. Bár ahogy látom, a szövegértéssel is gondjaid vannak, azt is gyakorolnod kellene.

2. 1 SEHOL nem írtam, hogy borsodi vagy békési kis faluról lenne szó. Jobban oda kellett volna figyelned 2.-ban olvasás órákon, amikor sok-sok olvasmány feldolgozásának része volt, hogy a füzetbe le kellett írni: író, cím, szereplők, HELYSZÍN... Nem véletlenül gyakoroltatják ám...

2. 2. Minimális gondolkodással arra is rájöhettél volna, hogy kis falvakban nincsenek "lépcsőházak", azaz társasházak; tudod, ez városi jellemző. Szintén az általános iskola alsó tagozatán kellett volna megtanulnod környezetismeretből.


3. Te magad kérdeztél, én válaszoltam. Ha alapon nem akarsz hinni másnak, akkor felesleges kérdezni; ebből (is) látszik, hogy csak provokálsz.

A "pontos megnevezés" megint csak provokáció; jóhogy nem már a pontos lakcímemet óhajtod, esetleg telefonszámmal... (Ezzel a hozzáállással úgy sem hinnéd el, teljesen mindegy.)


4. Megint nehezedre esett linket másolni az állításod alátámasztására, úgyhogy az nyugodtan semmisnek tekinthető.

Én most rákerestem, és csak egyetlen _hasonló_ eseményt találtam: 2009. 01. 30-án a miskolci rendőrkapitányt azért váltották le, mert "egy sajtótájékoztatón kijelentette, hogy MISKOLCON az előző két hónapban elkövetett nyolc utcai rablás tettesei mind cigányok voltak, és szerinte ennek elhallgatása hátráltatja a helyzet megoldását."


Tehát itt szó sincs semmiféle "félhivatalos" statisztikáról, pláne nem országos szinten.


5. Nem fogok kilométereket írni neked teljesen feleslegesen, ez volt az utolsó. Alapon tárgyalóképtelen vagy a már jelzett problémák miatt, a kuruchuszáros stílusod pedig nem elfogadható.

2013. jún. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
8%

"Én végigolvastam az összes választ, köszi. Neked csak azért ajánlottam figyelmedbe pont azt a hármat, mert nem nagyon szoktad észrevenni azt, ami neked nem tetszik."

Bagoly mondja verébnek :) Na és levontál vmi következtetést a többi válaszból?


"A másiknál pedig olyasmit látsz bele a válaszokba, ami nincs ott. Csak egy válaszoló írta azt, amit állítasz, nem az összes."

A többiek is ezt írták, csak nem ugyanezekkel a szavakkal. Bizonyíték az előbb említett "bagoly mondja verébnek" helyzetre.

2013. jún. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
22%

"1. Először is tanulj meg rendesen fogalmazni...."


Jól van nyugodtan személyeskedjél, ha már mást nem tudsz.

Másrészt nem pontos címet kértem, csak érdekelnének ezek a helyek, ahová beilleszkedtek, szal megelégedtem volna egy településnévvel is.

De nem csodálom, hogy nem megy, senki nem tudott eddig felmutatni semmit(írtam már ki ezzel kapcsolatban kérdést, nem is egyet, valahogy a legendaírogatók messze maradtak mindig, szal ezek a települések megmaradtak borsodi meg békési faluként:))

Abban meg tényleg igaza van az előttem szólónak, h eléggé szelektálsz meg érdekes a hozzáállásod.

Kb tényleg ebből állnak a hozzászólásaid:

"Hülye vagy, mert nem tudsz írni, olvasni, fogalmazni..

"Provokálsz, mert..."

"Többet nem szólok hozzád, mert hülye vagy"

Sugárzik az értelem.

2013. jún. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
48%

@ 46.:


Tudom, hogy te munkanélküliként baromira ráérsz, és nincs jobb dolgod, mint a GYK-n szövegelni; de nekem van jobb dolgom is, mint veled trécselni, különösen, hogy az életben nem fogunk zöld ágra vergődni, úgyhogy köszi, részemről befejeztem.


Ja, ha esetleg még nem ismered, ez egy viszonylag új oldal, rengeteg ajánlattal:

[link]

Sok szerencsét. :)


@ 47.:


1. A hibáid/hiányosságaid említése nem személyeskedés.

Ebben a kérdésben pedig pontosan én tudtam forrással alátámasztott választ írni, plusz két válaszoló az elején, senki más. Tehát ti nem tudtok mást. Még azt is kétlem, hogy egyáltalán elolvastátok volna azt a három linket.


2. Megelégedtél volna a településsel, na persze... Amikor alapon legendának meg mesének titulálod a számodra nem elfogadható válaszokat, amik nem egyeznek meg a te elképzeléseiddel vagy tapasztalataiddal...

Egyébként két Pest megyei nagyvárosról beszéltem. És akkor most hozzáteszem, hogy pár hete voltam egy szakrendelésen, és roma volt az orvosasszisztens hölgy. Az egyik nagyáruházban egy roma pénztároslány volt a leggyorsabb, direkt az ő sorába állt, akinek esze volt; sajnos már elment onnan. Egy másik nagyáruházban az üzletvezető egy roma nő. Ilyenek is vannak ám...

Ismerek néhány romát a betanított munkástól kezdve a szakmunkásokon át a több diplomásig.


Tessék, egy térkép:

[link]

Járd körbe az országot magad, és nézd meg a saját szemeddel, hogy melyik városban/faluban mi a helyzet, másnak úgysem hiszel.

2013. jún. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
8%
Majd ne felejtsd el TÜKöt felkeresni ezekkel a városnevekkel!!!;)
2013. jún. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
48%

Azért az nem semmi, hogy egyetlen mondatot sem vagy képes hibátlanul leírni...

Ráadásul pont a település nevét: az nem Tük, hanem TÖK.

Gondolom, az iskolai oktatásodból kimaradt az is, hogy a saját írásaidat (tollbamondás, dolgozat, házi feladat stb.) ELLENŐRIZD, mielőtt beadod...


Az országjáró túrát én ajánlottam neked, nem fordítva.


Az pedig kifejezetten kettős mérce, és kifejezetten visszás részedről, hogy az általam linkelt kérdésbeli pozitív együttélési példákat lesajnálod az alacsony lélekszám miatt, te pedig egy hasonlót hozol negatív példának.

"Teljes népesség: 1392 fő"

[link]

2013. jún. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!