Jogos volt, hogy a Szovjetunió egy meghódított területként tekintett Magyarországra?
Töri tanárom szerint érthető. A szovjetek sok háborús zászlót és ilyet olyat visszaadott, eljöttek a pesti vásárba, és azt mondtak, megértik és támogatják Magyarország területi követelését romániával szemben. Sztalinek szinte konyorogtek h Magyarország ne támadja meg a Szovjetuniót.
Megtamadtuk őket ennek ellenére, a kiugrást sem tudtuk jól megcsinálni csak idetlenul. Illetve az arpadvonalrol sok szovjetet megöltek, és csak Románián keresztül sikerült bejonniuk. Aztán Magyarországon kellett fel evet eldönteniük holott áprilisban mar berlinnel kellett volna lenniük.
A tekintés mióta jogi fogalom?
Én is meghódítottként tekintek Svájcra, csak ez őket nem nagyon izgatja.
Ami történt, nyilvánvaló, hogy meghódítás volt, és nem felszabadítás. (Persze a propaganda nem így értékelte.)
Hogy jogos volt-e? Nem, mert ahogy a háború véget ért, nem volt jogalapjuk itt lenni, az már nem "nagy honvédő háború", hogy negyvenöt évvel később mentek haza. Főleg nem volt jogos, hogy a hadifoglyokat csak az ötvenes években engedték haza, annak ellenére, hogy a háborús jog szerint a béke aláírása után azonnal szabadon kellett volna bocsátaniuk. Emellett biztosítani kellett volna addig is életüket, egészségüket, és ellátásukat - a szovjetek gyakorlatilag semelyik feltételnek nem tettek eleget.
És az, hogy százezreket hurcoltak el rabszolgaként Magyarországról a háború után, mint "jóvátétel", csak az ókori, középkori barbarizmushoz hasonlítható, ilyen egy civilizált korban már nem történik. A bizánci császár tett ilyet a Szerémség meghódítása és feldúlása után, vagy a törökkorban voltak ilyenek, esetleg a rómaiak hajtották el rabláncra fűzve a leigázott nép tagjainak ezreit, de a XX. században...?
A megtámadásról meg csak ennyit (sokszor leírtam már, de eszerint nem elégszer):
A Szovjetunió az előtte lévő években bekebelezte Finnország keleti részeit, Lengyelország felét, meghódította Észtországot, Lettországot és Litvániát, valaminz Besszarábiát. Szerinted kik lettek volna a következők? Na, ezt "kerestük" a Don-kanyarban.
Nem véletlenül vettek részt a Szovjetunió elleni hadjáratban a németeken és olaszokon kívül a szlovákok és a románok, és a finnek is.
De a spanyolok is küldtek egy 50 ezer fős sereget, a "Kék Hadosztályt", és rengeteg norvég, holland, francia önkéntes is, de érthetően az észtek, lettek, litvánok is tömegesen jelenteztek a hazájukat megszálló szovjetek ellen.
Ha kimaradtunk, sem jártunk volna jobban, Románia átállt, mégis megszállták. Bulgária részt sem vett a háborúban, és szintén. A szovjetpárti Csehszlovákia is, sőt, még Kárpátalját is elcsatolta tőle a Szovjetunió. De még a papíron "győztes hatalom" Lengyelországnak is bekebelezte a felét Sztálin, német területekkel kárpótolva, gyakorlatilag arrébb tolva, mert neki így tetszett.
15/15 A történelmet azért ne hamisítsuk meg, mert tudomásom szerint először a németek voltak hazánkban és gondolom nem azért,hogy megvédjenek minket az oroszoktól.
Tudomásom szerint a németek indították el a II.vh-t, üzentek hadat az oroszoknak és mi a németek legutolsó csatlósaiként harcoltunk először az orosz földön. Harmadszor nem mi magyarok fogalmaztuk meg az igazságos és igazságtalan háború fogalmát, hanem a világ és akkor mi vesztesek lettünk. Negyedszer a beszari német hű magyar nép magától soha nem kergette volna ki a németeket . Ötödször ,hogy a szövetségesek megegyeztek, hogy ki melyik országból űzze ki a fasiszta HÓDÍTÓ németeket. Nekem a II.vh ról ez képem és véleményem alakult ki és ez azt hiszem megdönthetetlen. Az ,hogy 45 után mi történt ez nem volt kérdés. Egyébként ennyit nem nyavalyognak a németek pedig az ő országukat még ketté is osztották. Nekem egyébként az a véleményem,amit OV is megfogalmazott a választások után,hogy a győztes mindent visz! Akkor?
Semmit nem hamisítottam, amiket felmutattam, történelmi tények. Ha cáfolatod van, hozakodj elő vele, ha nincs, kérj bocsánatot.
Leírtam, de úgy tűnik, hasztalanul:
1) Amíg a németek meghódították Dániát, Norvégiát, Hollandiát, Luxemburgot, Belgiumot és Franciaországot, valamint Lengyelország nyugati felét, addig a szovjetek saját szomszédos területeiken meghódították Finnország egy részét, Lettországot, Litvániát, Észtországot, Besszarábiát és Lengyelország keleti felét.
Két hódító hatalom között elhelyezkedve elkerülhetetlen volt, hogy belekeveredjünk a háborúba, várható volt, hogy a két birodalom előbb-utóbb összeér.
Hogy miért a németek oldalán, annak több oka van:
A) A magyar társadalomban a tanácsköztársaság óta mély kommunizmus-ellenesség volt. A tisztikar és a politikai vezetés is így érzett.
B) A magyar gazdaság túlnyomó részt a németre volt utalva, ezer szálon kötődött hozzá.
C) 1941-ben már a szomszédjaink mind a németek oldalán harcoltak, és a magyar politikai vezetés látta a veszélyét ennek, a háború után esetleg kedvezőtlen revíziót.
D) Ekkor a mindaddig veretlen német csapatok épp Moszkva előtt álltak, ezért túl a fenti okon, őrültség lett volna nem melléjük állni.
Az pedig illúzió, hogy megőrizhettük volna a semlegességünket. A német vezérkar főnöke, Halder 1940(!) május 26-án már azt mondta: "Magyarország kezd arcátlanná válni, ha nem paríroz, protektorátus lesz belőle."
Ha már ekkor megszállnak, és nem őrizzük meg a viszonylagos önállóságot '44-ig, annak az lett volna az eredménye, hogy a háború elejétől totális mozgósítás, a gazdaság leszívása, és a zsidóság deportálása következett volna be.
"Tudomásom szerint a németek indították el a II.vh-t"
- Akkor rosszul tudod, Anglia és Franciaország üzent hadat Németországnak, nem fordítva.
Az ennek kiváltójaként szolgáló Lengyelország elleni támadást pedig a németek és a szovjetek - mintegy véglegesen egybeolvasztva addigi tevékenységüket _együtt, közösen_ vitték véghez, mégis csak Németországnál követte retorzió, és a szovjetek szerepe legfeljebb lábjegyzetként volt fellelhető, ha egyáltalán.
Az Európa elleni szovjet támadás pedig legfeljebb 1942 nyarán elindult volna, ez ma már a történészek között elismert tény. Hatalmas csapat- és hadianyag-összevonások voltak a határ mentén, támadólag felállítva, nem védelemben. Ezért is volt olyan sikeres a németek hadművelete, mert csekély ellenállás mellett hatalmas veszteségeket okozva tudtak előretörni.
Sztálin maga ezt mondta a végzős katonai hallgatók előtt 1941-ben: "készülni kell a Németország elleni háborúra."
"1940 márciusában, amikor hivatalosan még semmi sem zavarta a szovjet-német kapcsolatokat, Sztálin fogadta a Németországba készülő katonai delegáció egyik tagját, I. F. Petrovot, a légierő tábornokát. „Vegye számításba - mondta a főtitkár -, hogy bár aláírtuk a szerződést Németországgal, a fasiszta Németország a mi legádázabb ellenségünk volt és marad."
[...]
Az eseményen jelen levő N. Ljasenko, a Szputnyik agitatora című újság szerkesztője visszaemlékezéseiben ugyancsak megerősíti a sztálini kijelentést, miszerint a háború Németországgal elkerülhetetlen, „szerencsénk van, ha a külügyi népbiztos és apparátusa két-három hónappal el tudják odázni a háború kitörését”.
2) És igen, a németek szálltak meg minket először (éppen ez volt az oka, hogy a mi háborúból való kilépésünk kudarccal végződött, és "utolsó csatlósok" voltunk), ez azon a tényen viszont, hogy a szovjetek megszállók voltak, nem változtat.
"Harmadszor nem mi magyarok fogalmaztuk meg az igazságos és igazságtalan háború fogalmát, hanem a világ és akkor mi vesztesek lettünk."
- Nem a világ, hanem a győztesek. Ha például az észteket, letteket, litvánokat, finneket, magyarokat, románokat, vagy lengyeleket kérdezték volna meg, teljesen más eredménye lett volna.
A Szovjetuniót bőven terhelte háborús bűn, ám mivel a háromfejű bíróság egyik tagja volt, természetszerűleg nem lett felelősségre vonva.
Amerikánál is lehetett volna bűnösöket felkutatni, a civilek bombázása kapcsán - amelyek jóval túlnőttek a németek hasonló tevékenységein. Az atombombával kapcsolatban pedig az amerikai légierő tisztje maga így nyilatkozott: "ha ezt a háborút vesztesként fejeztük volna be, minket elítélnének, mint háborús bűnöst."
A nevére nem emlékszem, így a pontos idézetre nem tudtam rákeresni.
Ellenben az utolsó csatlós fasiszta Magyarország már '43-ban elìtélte önmaga a maga háborús bűnöseit a délvidéki események kapcsán.
"Ötödször ,hogy a szövetségesek megegyeztek, hogy ki melyik országból űzze ki a fasiszta HÓDÍTÓ németeket"
- A kommunista, hódító szovjetek. A románok átálltak, mégis meg lettek szállva 45 évre. A bolgárok, akik részt sem vettek(!) a Szovjetunió elleni háborúban, szintén. De még a lengyelek is, akiknek névleges védelmében tört ki a háború, emellett fél országuk is el lett csatolva Sztálin birodalmába.
"Negyedszer a beszari német hű magyar nép magától soha nem kergette volna ki a németeket."
- Ezek után úgy tűnik nekem, hogy te is az Amerikai Népszava olvasóközönsége, és Dániel Péter mentalitását követed, a "fasiszta, utolsó csatlós gyáva magyarokról". Akkor pedig felslegesen írok.
Nekem a II.vh ról ez képem és véleményem alakult ki és ez azt hiszem megdönthetetlen."
- Ezek után pedig nyilvánvaló, hogy feleslegesen írok, ha nem vagy hajlandó befogadni az ellenérveket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!