Ha Iránnak lenne nukleáris fegyvere, biztonságosabbá válna a Közel-Kelet?
Ha Iránnak sikerül megépíteni az atomfegyvert, helyreállna az erőegyensúly a térségben.
Az atomfegyverek biztosítanák a békét, mint az USA-Szovjetunió és India-Pakisztán esetében.
Támadta meg bárki is eddig Iránt az elmúlt mondjuk 20 évben?
Nem.
Akkor ezek szerint a védelméhez szüksége van atomfegyverre, bármilyen eddigi katonai konfliktusnak ez végett vetne?
Nem.
Akkor ebből következően stabilizálna bármit is egy iráni atomfegyver?
Nem.
Másik oldalról viszont Irán az egész térségben mindenhol kőkeményen támogatja a szélsőséges iszlamista szervezeteket, amik révén pl. a legtöbb környező arab ország belpolitikájában is elég rendesen ott van, utálják is rendesen emiatt (is) a környező arab államok, és tartanak is tőle rendesen, hogy nehogy atomot szerezzen.
Szóval egy iráni atomfegyvernek két hatása lehetne jó eséllyel:
- Irán sokkal nyíltabban és hatékonyabban állhat be ezek mögé az iszlamista szervezetek mögé, ami a szélsőséges iszlám erőteljes erősödését jelentené a környékbeli mérsékelt rezsimekkel szemben.
- az erre képes környező arab országok vezetői is határozottan elgondolkodnának atomfegyverek beszerzésén, hogy így próbáljanak védekezni a megnőtt iráni befolyás ellen.
Mindkét dolog határozottan a térség destabilizálódásával járna.
Az erőegyensúly csak akkor állna helyre, ha Iránnak is nukleáris csapásmérő tengeralattjárói lennének. Izrael ugyanis az elmúlt években hat darab ilyet vásárolt, amelyek garantálják a válaszcsapás lehetőségét. [link]
A nukleáris béke feltétele pedig az erőegyensúly. Jelen pillanatban Izrael gond nélkül leradírozhatná Iránt a Föld színéről, nem kell félnie hasonló retorziótól, ezt még akkor is nyugodtan megtehetné, ha Irán kirobbantaná Izrael valamennyi szárazföldi telepítésű rakétáját a rakétasilókból, mielőtt azt kilőnék. Ugyanis Izrael elegendő mennyiségű rakétával rendelkezik a totális válaszcsapáshoz a tengeralattjárókon.
Szóval véleményem szerint a békét csak az garantálná, ha Iránnak nukleáris robbanófejjel ellátott tengeralattjárói lennének. Ez garantálta a békét a Szovjetúnió és az USA között is. Ugyanis mindkét ország nukleáris arzenálja az északi jégpáncél alatt rejtőzött néma csöndben, hogy garantálja a másik totális megsemmisítését, bármilyen atomcsapás esetére.
Sajnos erre a helyzetre is igaz a mondás: Ha békét akarsz, készülj a háborúra.
Támadott meg Irán bárkit is az elmúlt 65 évben?
NEM
Támadott meg USA és Izrael bárkit is az elmúlt 65 évben?
Mi az hogy, nagyon is!
Az iráni atom egyedül az USA és Izrael világhegemóniájára veszélyes, a legalizált terror ezen két állama hódító, emberirtó háborúk tucatjait viselte az elmúlt évtizedekben! Irán atomprogramjának számon kérése akkor volna jogos, ha az USA és Izrael minden atomfegyverét leszerelné.
ma 11:51
Nagy tévedésben vagy, Irán ui. asszimetrikus hadviselést folytat már jó ideje az iszlamista terrorszervezetek támogatása révén. Destabilizálják és rontják a helyzetet Irakban, Afganisztánban, és az izraeli-palesztin viszonyt illetően is.
"Az atomfegyverek biztosítanák a békét, mint az USA-Szovjetunió és India-Pakisztán esetében."
Az USA és a SZU között aztán tényleg béke volt... ja, nem közvetlenül egymással háborúztak (illetve a kubai rakétaválságnál azért nem sokon múlt, hogy ne legyen közvetlen atomháború...), hanem közvetve, lásd koreai háború, vietnami háború, az izraeli-arab háborúk, az afganisztáni háború, Dél-Amerikában csomó, stb.
Most ilyen szintű "béke" már eddig is megvolt, hiszen Irán és Izrael között sose volt nyílt háború, hanem hasonlóan a hidegháborúhoz itt is Izrael és az Irán által támogatott iszlamista szervezetek között (pl. Hezbollah meg Hamasz) ment a háborúskodás, illetve az inkább nyugathoz húzó, USA által támogatott mérsékelt arab rezsimek (Öböl-menti arab országok vezetősége), és az ottani, szintén Irán által támogatott szélsőséges iszlamista csoportok között.
Szóval nyílt háború eddig sem volt, amit atommal kellene megakadályozni, a viszont jelenleg is menő "hidegháborút" viszont rendesen felturbózná egy iráni atom.
--------------
"Támadott meg Irán bárkit is az elmúlt 65 évben?
NEM"
számtalanszor le volt már ide is írva, de ez csak féligazság, a lényeget tekintve meg csúsztatás.
Irán nyílt, klasszikus háborúban valóban nem vett részt már nagyon régen.
De az általa támogatott szervezeteken keresztül az elmúlt 1-2 évtizedben a környék szinte összes forrongásának az egyik főszereplője volt, akár a palesztin-izraeli konfliktust vesszük, akár az Öböl-menti arab országok civil háborúit a saját (Irán által támogatott) iszlamista ellenzékük ellen, akár Afganisztánt vagy Irakot.
"Az iráni atom egyedül az USA és Izrael világhegemóniájára veszélyes"
Akkor a többi muzulmán ország miért van még jobban besz@rva az iráni atomtól, mint az izraeliek meg az USA?
Az izraelieknek van az az előnyük, hogy őket közvetlenül annyira nem veszélyezteti az esetleges iráni atom, hiszen neki van válaszcsapás lehetőségük.
Viszont a szaúdiaknak, a jemenieknek, a katariaknak, bahreinieknek, stb. nincsen. És ezek azok az országok, ahol már eddig is igen komoly harcok mentek az Irán által támogatott fegyveres belső ellenzékkel.
Tehát ők közvetlenül ki vannak annak téve, hogy az iráni atom az az eddiginél sokkal nagyobb iráni befolyást is jelent, és ezt nem tudják ellensúlyozni.
Ez pedig azt jelenti, hogy az egész környéken a radikális iszlám rohadtul teret fog nyerni, hiszen egy nukleáris Irán fogja őket támogatni a helyi, nem nukleáris helyi hatalmakkal szemben.
Szóval az a bizonyos "hidegháború" ezekben az országokban fog nagyon erőre kapni, ami ráadásul még annyival is szebb, mint az USA-SZU hidegháború, hogy itt a konfliktuszónák egymás hegyén-hátán vannak, nem a világon szétszórva, ami tovább erősíti a dolgot.
ma 11:13
Ha Iránnak atomfegyvere lenne, nagymértékben csökkenne a biztonság a Közel-Keleten. Éppen, hogy felborulna ui. az erőegyensúly. Az igaz, hogy csak Izrael rendelkezik a térségben atomfegyverrel, viszont egy elég kis méretű, alig 8 milliós ország - szemben a hatalmas Iránnal, amely számos Izrael- és USA-ellenes terrorszervezetet támogat.
Irán óriási zsarolási potenciálhoz jutna atomfegyvere révén, és ez mindenképpen destabilizáló tényező.
Amúgy is, politikailag az számít, hogy melyik ország fenyeget a másik elpusztításával, melyiket vezeti világuralomra törő fanatikus teokratikus hatalom, stb..
"Szóval véleményem szerint a békét csak az garantálná, ha Iránnak nukleáris robbanófejjel ellátott tengeralattjárói lennének."
Ezt csak azt garantálná, hogy a többi arab állam is atomot akarna. Ők ugyanis a zsidók után a síita perzsákat utálják a legjobban.
"Nagy tévedésben vagy, Irán ui. asszimetrikus hadviselést folytat már jó ideje az iszlamista terrorszervezetek támogatása révén."
Ez a mese, a hazug casus belli. Iraknak és Szaddamnak hány tömegpusztító fegyvere volt? Nulla. Pedig a mese éveken át erről szólt, a sok birka meg bevette. Az iszlamista terrorszervezetek amúgy tudod-e, hogy miért jöttek létre? Válaszul a zsidó terrorszervezetekre (Irgun és társai)! Nézz utána mit csinált a zsidó Irgun arab földön 1920 és 1948 között!
A birkákon kívül mindenki látja, hogy itt két nagyvad (USA és Izrael) űz egy zsákmányt (Irán), aki kétségbeesetten próbál védekezni. Irán az arab világ multikulturalizálása és mekdonalcizálása előtti utolsó akadály, ez az USA legnagyobb baja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!