Ki ( mármint állam) használt nukleáris bombát védtelen emberek ellen és halmozott fel több ezer töltetet arzenáljában?
Eddig csak az USA dobott le atombombát Hirosimában és Nagaszakiban.
De több államnak is van atombombája. Csak nem mindegyik veri nagydobra.
Az ilyen fegyverekkel szemben lényegében mindig védtelen az ember...
Az USA használt ilyen fegyvert a II. világháborúban elsőként.
Kísérleti robbantások során több Aboriginál ember is megsérült, meghalt Ausztráliában. Ott az Angolok voltak az elkövetők.
Egyes források szerint az Orosz-Afgán háborúban is használtak kis teljesítményű nukleáris fegyvereket sziklabunkerek rombolására.
Ezeken kívül én többről nem tudok, de nyilván voltak még ilyen esetek...
Értem a kérdést, de mit akarsz állítani vele?
Hiszen a választ tudod...
Csak próbálok rájönni,valójában kik is a terroristák!Mert van még pár kérdésem,és akárhogyan is keresem rá a választ,mindig az USA jön ki!Tehát,pár kérdés még:
1: - Kik kényszerítették emberek 10millióit Afrikában és a világ más részein otthonukból való elmenekülésre a rabszolgaság sötét időszakában? Ezek az emberek az anyagi kapzsiság áldozatává váltak. 2: - Melyik ország éves katonai költségvetése haladja meg a több ezer milliárd dollárt, mely több mint a világ összes országának együttesen?
3: - Kik felelősek a világgazdaság recessziójáért és terjesztik ki a következményeket egész Amerikára, Európára és a világra?
4: - Ki provokálta ki és bátorította Saddam Husseint, hogy támadja meg Iránt egy 8évig tartó háborúban? Ki járult hozzá és szerelte fel Őt vegyi fegyverekkel, amiket városaink és lakosságunk ellen vetett be?
5: - Kik használták fel a titokzatos Szeptember 11 eseményeit ürügyként, hogy megtámadják Afganisztánt és Irakot, megölve, megsebesítve, elkergetve milliókat két országban azzal a nyilvánvaló céllal, hogy dominanciájukat kiterjesszék a Közép-Keletre és olaj-kincseire?
6: - Ki provokálta ki és bátorította Saddam Husseint, hogy támadja meg Iránt egy 8évig tartó háborúban? Ki járult hozzá és szerelte fel Őt vegyi fegyverekkel, amiket városaink és lakosságunk ellen vetett be?
7 : - Kik támogattak és hoztak létre évtizedeken keresztül katonai diktatúrákat és totalitárius rezsimeket Ázsiában, Afrikában és Latin Amerika országaiban?
Egy fontos kérdést nem teszel fel. Utálod Amerikát és ezen keresztül szemléled, értékeled a világ eseményeit, vagy azokat reálisan mérlegeled és megtalálod benne azokat, amikért valóban felelősek?
1 Amerikába a földrész felfedezése kapcsán kerültek rabszolgák az európaiak révén. Amerikában 1865-ben míg Angliában /gyarmatok/ a rabszolgatartás teljesen 1928. január 1-jén szűnt meg.
2 Nincs olyan ország akinek az éves katonai költségvetése meghaladja a több ezer milliárd dollárt. USA: „csak”700
3 Az USA nem nevezhető a gazdasági válság egyetlen felelősének és nem onnan indult.
4 Szaddam amerikai kötődése ugyan tény de egy jól behatárolható történelmi szakaszban érhető tetten. Irak Iráni konfliktus kezdete 1913 amikor Amerika ezen a területen messze nem bírt befolyással.
5 Afganisztánt nem támadták meg. Harcok a tálib erők ellen alakultak ki, az afgán erők, NATO és az USA együttműködésével.
6 Már volt.
7 Ők maguk. Amerika ennek leginkább kárát látja.
Átgondoltam,és tartom a véleményt.
5 Afganisztán tény.
6=4 Így nem tudom hova sorolod.
7 Részleteken lehet vitatkozni, a lényeg azért marad.
Kérdező!
Terroristákat keresel, majd felteszel 7 kérdést. Mondhatnám, hogy direkt úgy vannak megfogalmazva, hogy csak egy dédelgetett válasz jöhessen ki, de az túl olcsó volna.
Az emlegetett cselekmények és a terrorista fogalma között azért van némi különbség.
Ország lehet elnyomó, zsarnok, kegyetlen, kizsákmányoló és még sok minden, de terrorista nem.
A terrorista inkább egy személy, vagy csoport, esetleg ilyenek hálózata. Fő célja, hogy vélt, vagy valós okokra hivatkozva bosszút álljon. De mivel ezt egy állammal szemben nem képes megtenni (a hagyományos értelemben, hogy elpusztítsa, vagy leigázza), ezért látványos akciót hajt végre ártatlan és főleg védtelen embereken, hogy a médiában kellő felháborodást keltsen, ezzel lejárassa az adott célhely kormányát.
Amiről te beszélsz, az nem terrorizmus, hanem a túlhatalommal rendelkező tőke tevékenysége a profit növelésére. Ez amúgy normális jelenség, attól vált abnormálissá, hogy nincsenek gátjai. Normális körülmények között vannak.
Csak egy a kérdéseid közül. Teljesen mindegy mi volt korábban Irakkal, akkoriban szükség volt az olajára, hát az olajlobbi elérte az USA kormányánál, hogy találjon okot a támadásra. Az más kérdés, hogy mi játszott közre ilyen balek megvalósításban.
A fegyverarzenál célja kettős. Egyrészt a tőke számára óriási pénzt hoz az adófizetők kárára (mert az állam ebből rendeli meg). Másrészt alkalmas félelemkeltésre, hogy a többi ország úgy viselkedjen, hogy neki a legtöbb profitot hozza (háborúkkal, előnyös szerződésekkel, bármivel, a tőkének mindegy, csak nagy hasznot hozzon).
Az a problémád, hogy az USA tőkései teszik ezt meg? A megoldás egyszerű, már sokan mondták, de megtenni nem könnyű. Egységes Európa, amelynek a gazdasága összemérhető az USÁ-éval. Ekkor tud fegyvert tartani, tud máshol előnyös szerződéseket kötni, akár az USA kárára, amely viszont azt korlátozná. Ezek a gátak. Csak fel kell építeni. De széthúzással nem megy.
2011-11-01 19:05
Ez az olaj-baromság messze nem érv. Az USA kapott ui. olajat Szaddamtól, igaz, nem ingyen, de ez a megszállás után sem változott. Arról nem is beszélve, hogy milyen rengeteg pénzébe került az USA-nak az iraki háború. Miért olyan hihetetlen, hogy tisztán politikai okokból támadták meg Irakot - hogy az USA-val szemben álló iszlám tömböt gyengítsék?...
Számomra egyszerűen hihetetlen az emberek többségének ez a szinte szándékos tájékozatlanságon, a tények semmibevételén alapuló demagógiája...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!