Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha a repülők becsapódása...

Ha a repülők becsapódása miatt omlottak le az ikertornyok ill. a WTC 7-es épület, akkor mégis mit keresett a felhőkarcolók törmelékeiben a nano-termit?

Figyelt kérdés
WTC

2012. aug. 28. 19:38
1 2
 1/17 Treb ***** válasza:
45%
Azzal hegesztettek.
2012. aug. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Az a nano-termit, amivel hegesztettek, az nem lehetett aktív...
2012. aug. 28. 19:57
 3/17 anonim ***** válasza:
67%

Nem a repülőgépek becsapódása miatt omlottak össze, hanem az extrém hőmérséklet miatt szerkezetileg meggyengülő acél miatt.


A nanotermites összeesküvésről hallottam én is, de sokkal valószínűbb hogy a belobbanó, alacsony égéshőjű (375fok környéke) kerozin begyújtotta az épület belső szerkezeteit, illetve a berendezési tárgyakat, amik viszont már elég hőt termeltek ahhoz hogy meggyengítsék az acélgerendák szerkezetét.

2012. aug. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Treb ***** válasza:
92%
Egyféle termit van. A nano szemcsefinomságra utal.
2012. aug. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Vadkan01 ***** válasza:
33%
Lépj be a CIA-ba és akkor nézegetheted azokat azokat az aktákat amik erről szólnak.
2012. aug. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
70%

"Nem a repülőgépek becsapódása miatt omlottak össze, hanem az extrém hőmérséklet miatt szerkezetileg meggyengülő acél miatt.



Teljesen lehetetlen.

Főleg úgy ahogy "magába roskadva" megtörtént.

"Építész"

2012. aug. 29. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem lehetséges, tanultam anno statikát is vagy másfél évig (aztán mégis autószerelő lettem :D), ugyanis nem volt kitérítő hatás amitől "eldőltek" volna a tornyok.


A tartógerendák bizonyos százalékának (nem láttam a terveket, nem fogok pontos adatot mondani) eldeformálódása, illetve törése után beindul a láncreakció, és pár másodperc alatt az összes többi is engedni fog, onnantól pedig nincs visszaút.


Pont a láncreakció rövidsége és a nulla oldalirányú erő miatt omolhatott így össze.

2012. aug. 29. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
32%
Minden épeszű nem vak ember láthatta hogy mindkét torony a becsapódásnál roppant össze.Ami nem m csoda többszáz tonna becsapódása meggyengítette és a tűz csak ráadás volt
2012. okt. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
76%
Az "osszeomlas" azert volt, mert eredetileg az USA-ban (es mashol is) Ugy tervezik a magas epuleteket, hogy katasztrofa eseten ne eldoljenek (masokat is maguk ala temetve), hanem osszeroskadjanak. Igaz eredetileg a torvenyhozok nem repulogepek "becsapodasara", hanem foldrengesre szamitottak.
2012. okt. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 EagleHUN ***** válasza:
73%

Egyrészt ha jól megnéztek sok felvételt róla akkor egyértelmű hogy nem teljesen magába roskadtak, kismértékű dőlés volt. Ettől és magától az összeroskadás erejétől még 7db épület semmisült meg vagy kellett később lebontani. Épületet nem lehet "úgy tervezni" hogy csak magába tudjon roskadni, csak a szerencsén és azon múlt hogy többé kevésbé magukba roskadtak hogy nem volt külső erő (pl erős szél) ahhoz hogy ne így történjen, kizárólag a gravitáció lefelé ható ereje hatott rájuk.

Az összedőlést pedig az okozta hogy amikor ezek a tornyok épültek csak úgy tudtak ilyen magas épületet építeni, hogy könnyítettek az önsúlyon, mégpedig úgy hogy az összes valódi tartószerkezetet (acélgerendát) kitolták a külső részre (héjszerkezete volt) illetve a liftaknákra. A kettő között nem volt semmi csak keresztgerendák. Ezt a külső héjat átütötték a repülőgépek, a maradékot a tűz elintézte. A termit lehet hogy a tűzben keletkezett, ezt nem tudom (lehet hogy senki nem tudja :-).

Arra most nem térnék ki hogy kiknek a keze volt ennek az egésznek a megszervezésében, az egy másik kérdéskör.

2012. okt. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!