Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi ez, ha nem kettős mérce?

Mi ez, ha nem kettős mérce?

Figyelt kérdés
[link]
2012. jún. 7. 11:00
1 2 3 4 5 6
 31/57 A kérdező kommentje:
Nem, szívem, ez nem diplomácia. Ez pofátlanság. Egy olyan ország, amelyik évtizedek óta apertheid politikát folytat nem restell áldozati szerepben tetszelegve pózolni a világ előtt. Izraelnek semmi erkölcsi alapja nincs arra, hogy felszólítson bárkit is bármire. Aki ellátogat Auschwitzba, tegye csak, szíve joga, hogy megemlékezzen az ártatlan áldozatokról.De hogy egy nemzet válogatottja tegye ezt meg politikai nyomásra, miközben az ugyanolyan nem zsidó áldozatokat leszarja, az gusztustalan.
2012. jún. 8. 13:17
 32/57 anonim ***** válasza:
100%

13:17!

Ahogy mondtam, kevered a dolgokat. Szerinted zsidók=Izrael, pedig nem. Akiket Auschwitzban kivégeztek, zsidók voltak, de nem voltak izraeli állampolgárok. Ők holland, német, olasz és más állampolgárságú, sőt, nemzetiségű zsidók voltak. Akik akkor igazán izraeli zsidónak tartották magukat, már letelepedtek Palesztina területén a cionista mozgalom keretében, és nem maradtak Európában.


Amikor a hollandok elmennek, akkor nem az izraeliekről emlékeznek meg. Tudom, nehéz ezt nektek szétválasztani, de ahogy Európa sem egyenlő a kereszténységgel, sőt, Róma/Vatikán sem egyenlő a keresztény kultúrkörben felnőtt (értsd: templomba nem járó, de karácsonyt ünneplő) emberekkel sem. Ne mosd össze a két csoportot.

2012. jún. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 A kérdező kommentje:

Drágám, te most komolyan azt gondolod, hogy cionisták csak Izraelben élnek? Bárcsak úgy lenne...


Azt meg nem tudom, hogy mondjam másképpen, hogy a válogatottak nem önszántukból mentek el Auschwitzba, hanem azért, mert politikai nyomás nehezedett rájuk. Még linkkel is igazoltam. Ha önszántukból, meggyőződésből mentek volna, akkor elmentek volna Ukrajnába is.

2012. jún. 8. 13:31
 34/57 A kérdező kommentje:
Sportemberhez egyébként is méltatlan viselkedés ez, hogy különbséget tesz ártatlan áldozatok között.
2012. jún. 8. 13:34
 35/57 A kérdező kommentje:
Egyébként pontosan arra próbálok rávilágítani, hogy az ukrán külpolitikának lépnie kellene. Nekik is fel kellene szólítaniuk a válogatottakat, hogy hahó, nálunk is van egy ilyen múzeum, és ha már ott voltatok az eb alkalmából, akkor eljöhetnétek ide is. Sportos hasonlattal élve: minden csapat annyira játszik, amennyire a másik hagyja.
2012. jún. 8. 13:38
 36/57 anonim ***** válasza:

Nem mondtam, hogy csak ott élnek. De nem minden zsidó cionista (nézz utána a pontos definíciónak), és ahogy mondtam, a zsidóság nem egyenlő Izraellel. Abban igazad van, hogy Izrael az egyik legnagyobb/leghangosabb védelmezője a zsidóság érdekeinek. De ahogy mondjuk egy szlovákiai magyar, vagy egy erdélyi székely sem örül annak, ha elkezdik azért anyázni őt, mert Magyarország minisztere valami hülyeséget mondd, úgy neked sem kéne Izrael politikáját összemosnod a teljes zsidósággal.


Amúgy meg szerintem az a felháborítóbb, hogy míg az általad felsorolt válogatottak elmentek megemlékezni Auschwitzban, addig az orosz válogatott nem megy el egyetlen holodrom emlékműhöz, közben az ő országuknak igen erős kapcsolata volt azzal a történelmi eseménnyel… Ők példát vehetnének a német válogatottról. Ezt miért nem kéred számon rajtuk?

Miért megint a zsidók vannak elővéve? Ez nem kettősmérce?


Amúgy meg az ukrán külpolitika nyugodtan léphetne, ha akarna (bár kérdés, hogy fel akarják-e nyíltan vállalni a konfrontációt most Oroszországgal). Csak sokkal nagyobb színház lenne az, hogy olyanok mennek oda el megemlékezni, akiknek semmi köze hozzá. Ahogy én örülök, ha mondjuk a magyar válogatott Sztarij Oszkolban például ellátogat a Don-kanyarnál elesett katonák emlékművéhez, de miért várnám el tőlük, hogy Kambodzsában a khmer népirtásra emlékezzenek? Te elvárod?

De mondjuk a magyar, a lengyel, a cseh csapat például nyugodtan elmehetne Ukrajnában megemlékezni azzal a jeligével, hogy nem az ukrán népirtásról, hanem mondjuk a keleti blokk országainak szovjet elnyomásáról emlékeznek meg. Remélem, érzed a különbséget.

Röviden: ha valamiben érintett volt az országod, akkor elvárható, hogy elmész megemlékezni róla; ha nem volt köze hozzá, akkor pedig nem.

Sportosan fogalmazva: nem várom el a német csapatkapitánytól, hogy védelmébe vegye az angol-francia meccsen az egyik angol játékost.


Kérlek, a fent feltett kérdéseimet válaszold meg nekem, mert próbálom megérteni teljesen, hogyan is gondolkozol a témában, és tényleg kíváncsi vagyok a véleményedre.

2012. jún. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 A kérdező kommentje:

Ez nem egészen így működik. A zsidók folyton azt hangoztatják, hogy az egész világ tragédiája a holokauszt. Akkor már bocsánat, hadd legyen az ukrán népirtás is az. Ugyanolyan emberek haltak ott meg mint a zsidók, csak azért, mert ukránok voltak. Tipikusan jellemző ez, hogy akik a liberalizmus mellett és a megkülönböztetés ellen szólnak, ők élnek legtöbbször ezekkel az eszközökkel.


A többi ország felelősségét nem vitatom, sőt pontosan ez volt a kérdés kiírásának a célja, hogy rávilágítsak. Nem volna szabad ezt szótlanul, tettek nélkül tűrni. De ez még mindig nem mentesíti a cionistákat az alól, amit ők tesznek.


A sportos hasonlatnál maradva: Én elvárom a német kapitánytól, hogy ha bundát vesz észre az angol-francia meccsen, akkor tegye szóvá, és tegyen ellene.


Gusztustalan nekem ez az egész. Nem értem meg, hogy akiket a zsidók halála megindítja, azokat miért nem indítja meg az ukránok halála. Nem én vagyok itt a rasszista.

2012. jún. 8. 14:16
 38/57 A kérdező kommentje:
A különböző népek tragédiáival való példálózás meg egészen egyszerűen elképesztő. Nem ott van most EB, hanem Lengyelországban és Ukrajnában.
2012. jún. 8. 14:19
 39/57 anonim ***** válasza:

Csak hogy tényleg tisztán lássam a te nézőpontodat, megválaszolnád igen/nemmel az alábbi kérdéseket:


Örülsz-e, hogy a magyar válogatott Sztarij Oszkolban például ellátogat a Don-kanyarnál elesett katonák emlékművéhez?

Vagy ha Délvidékre mennek, akkor elvárod-e, hogy megemlékezzenek a vérengzésekről (ahol vajdasági magyarokat végeztek ki)?

Elvárod-e, hogy elmenjenek az újvidéki vérengzések emlékművéhez is (ahol a magyarok szerbeket lőttek halomra)?

Elvárod-e, hogy ha Bosznia-Hercegovinában vannak, akkor ellátogassanak a srebrenicai vérengzés emlékművéhez (ahol szerbek öltek bosnyákokat)?

Elvárod-e, hogy Kambodzsában a khmer népirtásra emlékezzenek (ahol kambodzsaiak kambodzsaiakat öltek)?

2012. jún. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
Akkor tulajdonképpen nem is az a baj, hogy elmentek megnézni Auschwitzt, hanem az, hogy máshova nem mentek el? Basszus, ez egy focicsapat, focizni mennek oda, az egy dolog, hogy mint sportoló aki képviseli hazáját le kell rónia egy-két tiszteletkört itt-ott, de azért ne várjátok már el tőlük, hogy egész napjuk emlékműlátogatásokkal teljen! Akkor a Katyni vérengzésre miért nem emlékeznek? Vagy Lech Kaczynskira?
2012. jún. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!