Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért van az, hogy az USA,...

Miért van az, hogy az USA, Izraelnek, stb. -nek lehet atombombája, de Iránnak nem?

Figyelt kérdés

Ha a zsidókat annyira zavarja az atom, akkor miért nem szereli le a sajátjait is?

Egyébként Magyarországnak, Romániának és Németországnak sem lehet atombombája, nem csak azért mert gyengék, hanem mert rossz oldalon álltak a II. VH. ban.


2012. febr. 22. 15:19
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
0%

19:23

"...addig most az araboknak is lesz..."


Irán nem arab ország.


De magyarként, miért olyan nagyon fontos egyeseknek, hogy Irán atomfegyverhez jusson? :)"


Valóban perzsa, de én az arab-tenger részének tekintem az Izraelhez fűződö viszonya miatt. (Szaúd-Arábiát pedig pont emiatt nem)

2012. febr. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 asmosys ***** válasza:
80%

Nekem számit. Ha Irán gond nélkül megszeghet minden egyezményt akkor a többi tevehajcsár is így fog gondolkodni. Akkor pedig sok fegyver lesz idióták kezében akiknek cart sem ér az emberélet.

Idővel fognak gondot okozni. Remélem nem kell megvárni.

2012. febr. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
36%

De magyarként, miért olyan nagyon fontos egyeseknek, hogy Irán atomfegyverhez jusson? :)"


Minket is belerángathatnak egy NATO-misszióba. De ha elolvastad én leírtam, hogy az lenne a legjobb ha egyiknek sem lenne...

2012. febr. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
13%

Asmosys,


Ha Irán gond nélkül megszeghet minden egyezményt "


Melyik egyezményt szegte meg?

2012. febr. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
73%

21:14

Én is erre gondoltam.

2012. febr. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 asmosys ***** válasza:
100%
AS rémlik? Az ellenőrzés része a szerződésnek. A tevékeny kutatásokról nem is beszélve. Csak ennyi.
2012. febr. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
0%

Igazad van, valóban nem engedte be őket egy katonai létesítményükbe. De szerintem ne menjünk bele, hogy Izraelt hányszor marasztalták el az ENSZ-ben és hány ENSZ döntést/határozatot hagy figyelmen kívül, miközben az ENSZ nélkül nem is létezhetne...


Nagyon kétélű fegyverekkel dobálózol, remélem azért érted a lényeget. Ne tegyünk már úgy mintha Irán ördög lenne Izrael meg kisangyal... Mindkettőnek megvan a maga sara, de te és úgy általában a globális véleményhatalom csak Iránét szeretitek hangoztatni, szemet hunyva a palesztin genocídium felett.

2012. febr. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
81%

Gondolkozóó


"Izraelt hányszor marasztalták el az ENSZ-ben"

Elfeledted hozzátenni, hogy az egykori szuvjetúnió nyomására. Meret 1) 3 szavazata volt, 2) a "béketábor" vele szavazott 3) a harmadik világ is vele szavazott, mert pénzelte ôket a mi zsebünkbôl.

"hány ENSZ döntést/határozatot hagy figyelmen kívül"

Egyet se. Ellenben a 181.sz.(1947.nov.)6.nak az arabok máig nem tettek eleget, államalapítás helyett háboút indítottak, 2 áll kiv. ma sem ismerik el I.t vagyis figyelmen kívü hagyják ezt a határozatot.

´56-ban, ´67-ben az akkori ENSZ fôtitkár figyelmeztette Egyiptomot, h a Tirán-szoros lezárása - azontúl, h sérti a nemzk.jogot - I.számára casus belli, ennek ellenére Egyiptom lezárta. ENSZ felszólította a zár feloldására, ennek végül I volt kénytelen érvényt szerezni, mint ismeretes.

´73-ban Egyiptom Jom Kippur ( Engesztelô Nap - a legünnepélyesebb zsidó ünnep ) napján kezdte bombázni Jeruzsálemet és más városokat, egyidejûleg harckocsikkal támadta I.t délen, é-n ue Szíria - ENSZ felszólította a harci tevékenység beszüntetésére, ennek is I. volt kénytelen érvényt szerezni.

´82 a gengszterek D.Liban.ból lôtték I.t ENSZ felszólította beszüntetésére, ennek is I. volt kénytelen érvényt szerezni.

Stb.

Szóval Izrael nemhogy ENSZ döntést/határozatot hagy figyelmen kívül, hanem épphogy ÉRVÉNY SZEREZ ezeknek ( az ENSz ( nevû sóhivatal ) helyett ).

" miközben az ENSZ nélkül nem is létezhetne... "

Na ne hülyülj! Te is tudod: valój´ban a döntés az ÚR kezében van. Ilyesmi, hogy ENSz, csak eszköz.


De, hogy ne csak off legyen, a kérdés, ugye:


"Miért van az, hogy az USA, Izraelnek, stb. -nek lehet atombombája, de Iránnak nem?"


Azért, mert USA azok közé az országok közé tartozik, melyeknek már volt, amikor az Atomsorompó szerzôdést megkötötték, Izrael pedig - akárcsak India, Pakisztán - nem írta alá ( Észak-Korea aláírta, majd visszavonta ), így nem vállalt kötelezettséget sem arra, hogy nem lesz atomfegyvere, sem arra, hogy beenged ellenôröket. Irán aláírta, így kötelezettséget vállalt, vagyis, ha atomfegyvert fejleszt, illetve nem engedi az ellenôrést, az SZERZÔDÉSSZEGÉS.

Pedig már a rómaiak mondtát, írták, hogy "pacta sunt servanda" ( a szerzôdés teljesítendô ).

2012. febr. 27. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
33%
Én megpróbáltam értelmes választ adni, ami stratégiailag gondolja át a helyzetet, és le lettem ezért pontozva, de ahogy látom, a többiek inkább zsidóznak és araboznak. Ez persze nyilván egyszerűbb, mint gondolkodni, mert még ennek is van ésszerű magyarázata, csak rá kell jönni. Én ettől függetlenül tartom magam a véleményemhez, hogy ha Iránnak atomfegyvere lenne, akkor beállna a status quo, mert nem az atomfegyver bevetése a cél, hanem az azzal való fenyegetés, ami egymás kölcsönös megsemmisítésén alapul, és ez azóta így van, amióta az USA után a Szovjetunió is szerzett nukleáris robbanószert. Szomorúnak tartom, hogy ennek felismerése helyett csak a szokásos zsidózásig és muszlimozásig sikerült megint csak eljutni...
2012. febr. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
10%

Te is tudod: valój´ban a döntés az ÚR kezében van. "


Most komolyan egy vallásos zsidóval akartam racionális érveken alapuló vitát folytatni? Mielőtt valaki ismét le antiszemitáz, a hangsúly a vallásoson van...

2012. febr. 28. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!