Azok, akik vehemensen tagadják az árnyékkormány / háttérhatalom létét, mivel magyarázzák JFK meggyilkolása körüli hablatyolást, hazudozást és ködösítést?
kérdés folytatása:
Miért nem bírja beismerni a kormány egyszerűen, hogy összeesküvés történt John F. Kennedy ellen? Miért hazudja a tények ellenére, hogy őt egy átmenetileg zavart ember lőtte le? Ez a dolog bizonyítja, hogy valami rothadt dolog folyik kormány szinten és hogy az USA elnöke csak egy BÁB.
Elsősorban Madárkám, desmond, yossarian44, k__marci és htiger91 válaszaira lennék kíváncsi.
Kérdés leírása:
Russell Long szenátor mondta, hogy a Warren jelentésnek nincs semmi köze a valósághoz, Gary Underhill CIA ügynök kijelentette, hogy a CIA akciócsoportja ölte meg Kennedy-t és nem Oswald, ill. Jim Garrison ügyész jó sok olyan bizonyítékot talált, melyek borítják a magányos gyilkos teóriát.
500 trilliót képletesen értettem. Itt az a lényeg, hogy a pénzükkel nyugodtan befolyásolhatják a demokráciákat...
Remélem hallottál erről a mondásról:
A nagy pénzek csinálják a történelmet...
00:42
Szóval képletesen.
Akkor mondd, mennyi pénzük is van pontosan?
Elvileg 7000 milliárd dollár.
Mi a véleményed a tankönyvben leírt dolgokról?
Megfogalmaztam, hogy mi az árnyékkormány, és hülyeségnek mondod. Miért? Meg miért nem látod be, hogy a bankárok és azok érdekérvényesítő szervezeteinek ( IMF, Bilderberg-csoport ) a füttyére táncolunk?
JFK témára visszakanyarodva:
A brit szakértők is további, más helyről jövő lövéseket állapítanak meg, illetve megmondják, hogy összeesküvés történt itt, akkor is miért dugják egypáran homokba a fejüket?
13:31
"Elvileg 7000 milliárd dollár."
És gyakorlatilag?
Forrás?
"Megfogalmaztam, hogy mi az árnyékkormány, és hülyeségnek mondod."
Ott tartottunk, hogy az árnyékkormány szónak több jelentése van. Ezek közül némelyik nem hülyeség. Ahogy te használod a szót, az a David Icke-féle használat, ami hülyeség.
"A brit szakértők is további, más helyről jövő lövéseket állapítanak meg"
Leírom sokadszorra: egyes, nálad okosabbak vitatják a hivatalos verziót JFK-vel kapcsolatban. Más, nálad okosabbak elfogadják. Köztük vita van. Nálad okosabb emberek közt vita van. Majd te eldöntöd, igaz? :)))
Ebben a megfogalmazásban mi a baj?
Háttérhatalom, árnyékkormány, sokféleképpen találkozhatunk a kifejezéssel. A lényeg minden esetben ugyanaz. A hatalmon lévő párt, emberek mögött meghúzódó embereket/cégeket, különféle érdekcsoportokat nevezzük árnyékkormánynak, akik a döntéseket valóban meghozzák egy ország sorsát érintően.
A legegyszerűbb példa erre, ha mondjuk egy pártot egy gyógyszergyár támogat a kampánya során, fizeti a reklámfilmeket, az aktivistákat, a plakátokat, minden költséget, azaz hatalomra segíti a pártot, ezért cserébe a későbbiekben a gyógyszergyár által előnyös egészségügyi törvények kerülnek megszavazásra, az a cég fogja a legtöbb állami megrendelést kapni, csak a cég által jóváhagyott emberek kaphatnak fontos pozíciókat az országban és egyáltalán minden területen ők irányítanak.
Manapság ez nem egy céget jelent, hanem közös célokban érdekelt nemzetközi csoportokat. Mondjuk egy bankot és annak befektetőit. Mindenképpen a demokrácia csődje az effajta hatalomra kerülés, hiszen a kormány a nemzetközi tőkét szolgálja ki, nem pedig az állampolgárok érdekeit tartja szem előtt. Szinte mindig rejtve marad a támogató, ám nem hivatalosan mindig tudni lehet.
George Bush esetében tudjuk kik voltak a háttérben, Obama mögött már más áll, másként cselekszik, de még mindig a háború pártján áll a Nobel békedíjas elnök. Ebbe bele is fog rokkanni, mert túlköltekezi magét a háború miatt, de ez nem az amerikai nemzet számára jelent hasznot, hanem egy másik nemzetnek... Illetve olaj cégek és mindenféle befektetők is érdekeltek, mert az amerikai megszállás által megnyílt az ottani piac. Lehet "boltolni" ott is. A kínai adósság is emészti az országot, minden oldalról omladozik. Nyilván ez is valakinek az érdeke.
Azt te minek nevezed, hogy a bankárok döntenek találkozóikon egy ország sorsáról és nem annak a saját népe?
16:44
A legutóbbi kommentemre nem tudsz válaszolni? Kár.
21:54
Ott írják, ez világos, de mi a forrás?
Drábik János egyik könyvéből szedhette az adatokat. De a 7000 milliárd dollár is szerény összeg mások becsléséhez képest.
Frederick Morton The Rothschilds (A Rothschildok) című munkájában, amely 1962-ben jelentmeg, abból indult ki, hogy szakértők már 1850-ben hat milliárd dollár feletti összegre becsülték a Rothschild-dinasztia kollektív vagyonát. Ebből a bázisból kiindulva következtettek arra, hogymekkorára növekedhetett 147 év alatt ez a vagyon. Ha a hat milliárd dollár vagyon nem csökkent és
nem került felosztásra, akkor egy viszonylag mérsékelt 4-8%-os arányú növekedést alapul véve Morton a következő számokhoz jutott: 4 %-os évi növekedésnél ez a vagyon 1,9 trillió dollárra növekedhetett (1 trillió = 1000 milliárd). Ha 5 %-os az évi növekedés, akkor már elérhette a 7,8trillió dollárt, ha 6 %-os volt az évi növekedés, akkor elérhette a 31,5 trillió dollárt. Itt a becsléseket abbahagyjuk, hiszen 1962 óta is eltelt már 45 év és a dollár értéke is lényegesen változott.
Tatjána Korjagina, az oroszországi Makrogazdasági Kutatóintézet tudományos főmunkatársa aPravda 2001. július 12-i számában többek között azt is kifejtette, hogy az Egyesült Államokat és azegész világot árnyékkormányként kormányozó nemzetközi pénzügyi közösség mintegy 300 trilliódollárt tart a kezében és ezzel irányítja a világgazdaságot. Az orosz gazdasági szakember szerintegy közelebbről meg nem határozott pénzügyi érdekcsoport, amely a világ leggazdagabb dinasztiáittömöríti, 300 trillió nagyságú vagyonnal rendelkezik, amely egyben példa nélkül álló hatalmat is jelent.
Amúgy aki irányítja egy ország pénzügyeit, az irányítja az adott országot. Az USA esetében a Rothschild alapította FED az úr, míg Magyarországnál az MNB.
Wright Patman, aki az amerikai képviselőház bank és pénzügyi albizottságának a vezetője volt, állapította meg a washingtoni kongresszus tagjai számára 1964-ben készült jelentésében:
"Az Egyesült Államoknak ma gyakorlatilag két kormánya van… Az egyik alkotmányos előírásoknak megfelelően jön létre, a másik kormány a független, ellenőrizetlen és a tevékenységét nem egyeztető Federal Reserve System, (A Szövetségi Tartalék Rendszer, az Egyesült Államok magántulajdonban lévő jegybankja, a FED), amely a pénz feletti hatalmat gyakorolja, noha ez hatalom a Kongresszust illeti meg az alkotmány előírásai szerint."
Tehát sem a demokratikusan megválasztott és politikai felelősséggel tartozó elnökök, törvényhozók, sem a pénzügyminiszterek nem irányíthatják a pénzügyeket. Ezekben az igen fontos és minden polgárt érintő kérdésekben magánszemélyek döntenek a politikai felelősségre vonás minden lehetősége nélkül. Vagyis a gazdasági-pénzügyi szféra az ellenőrizetlen hatalommal rendelkező pénzvagyon tulajdonosok magán kormányzása alá került.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!