Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A nyugat miért nem volt képes...

A nyugat miért nem volt képes elzavarni az észak-koreai rezsimet?

Figyelt kérdés

Ott eléggé központosított a hatalom, mivel a politikusok általában a hadsereg vezetői is.

N+1 módja van annak, hogy ezeket az embereket leszedjék. Például műholdképeken megnézni, hogy mikor tartózkodnak ugyanazon a helyen, és kilőni egy rakétát.

Vagy déli katonákat bejuttatni az országba(mivel ők nem tűnnek ki a tömegből), akiknél mondjuk lenne néhány fegyver. Csak egy jól irányzott lövés és vége.

Kína sem bánná annyira, már elhatárolódtak néhányszor a rezsimtől, ráadásul nekik is jól jönne a piac.

A nyugat általában akkor nézi el a diktátorok hülyeségeit, ha adnak valamit cserébe, de Észak-Korea évtizedek óta maximum adrenalint ad a nyugatnak a hülyeségeivel.

Egyre fogy az idő, akkor kellett volna, mikor nem volt atomprogramja.

De tényleg, miért szarakodik ennyit a világ? Arra várnak, hogy a most húszon éves köcsög is meghaljon, hátha neki nem lesz gyereke, vagy mi?


2011. dec. 19. 22:49
1 2 3
 21/24 mustafa33 ***** válasza:
58%
Tisztelt előttemszóló, azt írod az 1950es háború annyira más volt, hogy egy lapon nem lehet említeni, és az utolsó bekezdésedben ugyan te is azt írod le amit én is mondani akartam válaszommal. Ennek örülök. ☼
2011. dec. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim válasza:
Mondjuk én főleg azt nem értem, h mért nem omlott még össze, hiszen a legtöbb komcsi ország azért omlott össze anno mert nem volt nyereséges gazdaságilag. MO is csak a kölcsönöket vette fel 40 évig. Viszont É-korea vajon miből él??
2011. dec. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

22.41


"te is azt írod le amit én is mondani akartam válaszommal"


Gyenge vagy szövegértésből.

2011. dec. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 mustafa33 ***** válasza:
Nem lehet mindenki lángész ☺
2011. dec. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!