A nyugat miért nem volt képes elzavarni az észak-koreai rezsimet?
Ott eléggé központosított a hatalom, mivel a politikusok általában a hadsereg vezetői is.
N+1 módja van annak, hogy ezeket az embereket leszedjék. Például műholdképeken megnézni, hogy mikor tartózkodnak ugyanazon a helyen, és kilőni egy rakétát.
Vagy déli katonákat bejuttatni az országba(mivel ők nem tűnnek ki a tömegből), akiknél mondjuk lenne néhány fegyver. Csak egy jól irányzott lövés és vége.
Kína sem bánná annyira, már elhatárolódtak néhányszor a rezsimtől, ráadásul nekik is jól jönne a piac.
A nyugat általában akkor nézi el a diktátorok hülyeségeit, ha adnak valamit cserébe, de Észak-Korea évtizedek óta maximum adrenalint ad a nyugatnak a hülyeségeivel.
Egyre fogy az idő, akkor kellett volna, mikor nem volt atomprogramja.
De tényleg, miért szarakodik ennyit a világ? Arra várnak, hogy a most húszon éves köcsög is meghaljon, hátha neki nem lesz gyereke, vagy mi?
"De tényleg, miért szarakodik ennyit a világ? Arra várnak, hogy a most húszon éves köcsög is meghaljon, hátha neki nem lesz gyereke, vagy mi?"
Nem várnak semmire. És nem értem miért kellene egy másik ország belügyeibe avatkozni bárkinek is. Te mit szólnál hozzá, ha egy koreai horgász intézkedne, hogy Magyarországon ki legyen kormányon?
"Kína. Nagyon berágnának az USA-ra ha bántanák a kommunista testvéreket..."
Így van. És valószínűleg ez az USA végét is jelentené egyben.
Mert az USA nem tudta volna kivinni az olajat az országból, mert az nincs ott. Abszolút érdektelen ország, semmi fontos ásványkincs nincs ott. Nem éri meg lerohanni. Ráadásul atomuk is van. Felesleges lenne az egész. Talán egy, a Római Birodalom mentalitásával rendelkező nép gond nélkül megszállná őket... Viccet félretéve: nem hiszem, hogy valaha is bárkinek érdeke lesz odamenni.
Amúgy meg Irakot és Afganisztánt sem demokrácia-terjesztés miatt szállták meg, erre mérget vehetsz.
Egyébként nem tudom, hogy miért jön mindenki az olajjal. Az USA sok országba vonult már be, de csak Irakban volt olaj.
De akár van ott ásványkincs, akár nincs, a helyzet nem fog magától megoldódni. Valamelyik félnek egyszer lépnie kell.
Ráadásul Észak-Korea felszabadítását szerintem a közvélemény is támogatná.
"A nyugat miért nem volt képes elzavarni az észak-koreai rezsimet?"
Mondjuk mert nem akarja.
"Például műholdképeken megnézni, hogy mikor tartózkodnak ugyanazon a helyen, és kilőni egy rakétát."
Gyilkosság, agresszió?
"Kína sem bánná annyira"
Kína bánná, ugyanis neki fontos, hogy ne egy USA-szövetséges, nagyon erős Dél-Korea legyen a szomszédja. Észak-Korea egy ütközőállam.
"Mintha elfelejtették volna, hogy már volt ott az 50-es években egy "rendes" háború, amerikaiakkal, nyugattal, oroszokkal és kínaiakkal."
Az annyira más volt, mint egy elképzelt mostani Észak-Korea elleni háború, hogy nem is lehet egy lapon említeni.
1950-ben Észak-Korea agressziót követett el. Az USA elkezdte védeni, mert a dominóelvben hitt, abban, hogy ha Dél-Korea elesik, akkor az kommunista hatalomátvételhez vezet Taiwanon, Japánban, Malajziában, Indokínában stb. Az volt az elgondolás, hogy a kommunista nyomulást valahol meg kell állítani. Ugyanez folyt Európában is Görögországban. Ma semmiféle hasonló helyzet nincs, nincs hatalomátvételre készülő kommunista mozgalom a világ országainak nagy részében, nincs hidegháború stb.
Felhívnám a figyelmet arra is, hogy Észak-Korea 1950-ben sem kellett az USA-nak. Ahogy most se kell, de ha az észak megtámadná Dél-Koreát, akkor az USA ugyanúgy védené, mint 1950-ben, hogy demonstrálja a kínaiak előtt, hogy ki az első számú hatalom a környéken, meg a japánok előtt, hogy számíthatnak az USA-ra Kínával szemben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!