Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Flandria (Belgiumban) függetle...

Flandria (Belgiumban) független akarna lenni vagy Hollandiához akarna csapódni?

Figyelt kérdés

Ugye már tényleg komoly napirenden van Belgium szétesése, egyik franciaországi miniszer azt mondta hogy Franciaországnak kötelező segítő kezet nyújtani a Vallonoknak ha Flandria kikiálltja a függetlenségét.

Meg hogy szavazással döntsék el hogy Franciaországhoz akarnak-e tartozni.


Ez még oké de mi Flandria álláspontja?

Függetlenség vagy ők meg Hollandiához csapódnak hozzá?


(tudom régen is volt már szó Belgium felosztásáról de most nem ez a lényeg)


Kíváncsi vagyok hogy a flamandok függetlenség pártiak, azaz létrejönne egy önálló Flandria vagy inkább hozzácsapódnak Hollandiához és Hollandiát bővítik ki?


2011. okt. 22. 13:20
1 2
 11/13 mustafa33 ***** válasza:
32%

Mért, a bosszú édes és a legnagyobb öröm a káröröm.

Nemcsípemafranciákattrianonvégett.

2011. okt. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
9%

Flandria egyértelműen Hollandiához kíván csatlakozni, ezt nyíltan ki is jelentették helyi politikusok.

Ez egy régebbi terv, azóta született meg, amióta Belgium elvesztette a gyarmatát. Az ENSZ-ben és más nemzetközi szervezetekben számukban túltengő holland politikusok csendes aknamunkájának eredménye. Ott van nemzeti érzés és tesznek is valamit a fajtájukért. Nálunk csak most kezdődött el, máris száz oldalról támadják. Fogjunk össze !

2012. jan. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 mustafa33 ***** válasza:
40%
Ja még kihagytam Párizst, ott dzsamahuríját csinálhatnának a moszlimok.
2012. jan. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!