Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Flandria (Belgiumban) függetle...

Flandria (Belgiumban) független akarna lenni vagy Hollandiához akarna csapódni?

Figyelt kérdés

Ugye már tényleg komoly napirenden van Belgium szétesése, egyik franciaországi miniszer azt mondta hogy Franciaországnak kötelező segítő kezet nyújtani a Vallonoknak ha Flandria kikiálltja a függetlenségét.

Meg hogy szavazással döntsék el hogy Franciaországhoz akarnak-e tartozni.


Ez még oké de mi Flandria álláspontja?

Függetlenség vagy ők meg Hollandiához csapódnak hozzá?


(tudom régen is volt már szó Belgium felosztásáról de most nem ez a lényeg)


Kíváncsi vagyok hogy a flamandok függetlenség pártiak, azaz létrejönne egy önálló Flandria vagy inkább hozzácsapódnak Hollandiához és Hollandiát bővítik ki?


2011. okt. 22. 13:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem Hollandiához lenne érdemes csatlakozniuk, de ez csak saját vélemény, túl kicsi jelentéktelen állam lenne önmagában. Brüsszel meg maradna önmagában az EU fővárosa.
2011. okt. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nemtom vhol olvastam h sok flamand szerint egy önálló Flandria jól menő ország lenne...amúgy az hogy egy államnak mekkora a területe nem számít. Pl: Luxemburg
2011. okt. 22. 16:31
 3/13 anonim ***** válasza:
Brusszel vallon tobbsegu mig az eszaki resz flamand ugyhogy nem kizartak a konfliktusok sem. Belgiumban korulbelul fele fele aranyu a ket nep es jol elhatarolohato teruleten elnek eszakon es delen.
2011. okt. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Belgium 2 nagy régióra oszlik : Flandria a másik meg Vallónia.

Brüsszel francia többségű viszont a flamandok voltak régen többségben ott míg a franciák ki nem szorították őket. Ezért tart igényt Flandria is Brüsszelre.

2011. okt. 22. 16:49
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Először valamit változtatniuk kéne az államformán. Belgium királyság, és a királyukat mindkét nép szereti(tudtommal). Ha szétmegy a királyság, és csak a mostani király marad mindkettőnek a királya, akkor az olyan mint a szarnak adott pofon.
2011. okt. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

"az olyan mint a szarnak adott pofon."

Ez mekkora xDDD Köszi ezen jót nevettem :P


Amúgy valahol olvastam hogy a flamandok többsége köztársaság párti.


De az a kérdés hogy a flamandoknnál melyik népszerűbb? Az önálló Flandria, vagy a Hollandiával való egyesülés?

2011. okt. 22. 19:18
 7/13 anonim ***** válasza:
elég érdekes lenne, ha Flandria menne Hollandiához, a vallonok meg Fr.o-hoz... csak úgy eltűnne Belgium. szerintem erre a közeljövőben nincs esély, ráadásul a flamandok és vallonok között sincs feszültség.
2011. okt. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 mustafa33 ***** válasza:
91%
Önálló Flandriát, önálló Valoniát a vallon határt letolni a Sajnaig. Savoyát meg Svájcnak adni, Korzikát Olaszországnak, Normandiát Britaniának, Bretagnenak szuverenitást, Elsást Németországnak, a déli határon szabad önálló Baskiát.
2011. okt. 24. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt szépen elrendezted.
2011. okt. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Vallónia mindenképp menne Franciaországhoz ez kétségen felüli.


Viszont Flandriának mi az álláspontja...függetlenség v Hollandia?

2011. okt. 24. 16:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!