Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A "líbiai lázadók" már március...

A "líbiai lázadók" már március végére új központi bankot és olajtársaságot alapítottak. Egész gyorsak, nemde?

Figyelt kérdés

[link]


Biztos semmi köze a Rothschild-féle bankároknak ehhez az új központi bankhoz. Hiszen Líbia központi bankja ellentétben a miénkkel 100%-ban állami tulajdonban volt.

Most majd a líbiaiak is vásárolhatják hitelre a saját pénzüket a központi bankuktól (illetve annak új tulajdonosaitól), ahogy azt mi tesszük. Mivel ezt a pénzt hitelre adják, a hitelt pedig fedezni kell, újabb összegekre kényszerülnek, amit mivel csak a központi bank nyomathat pénzt, tőlük kell megint hitelre vásárolni és elindult a dominó. Éljen ez a fene nagy demokrácia...


2011. aug. 27. 23:17
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
100%

Nem vetem a szemedre. :-)


"Some people think the Federal Reserve Banks are the United States government's institutions."


"Some people" nagyon jól hiszik!

A FED-nek valóban vannak "magán" részvényesei, ezek a tagbankok. Ezek ténylegesen magánkézben vannak, viszont SEMMI beleszólásuk, szavazati joguk nincsen a FED pénzügyeibe - ez a TÖRVÉNY. A FED teljes egészében állami vezetés alatt áll, kizárólag a kongresszusnak tartozik beszámolással, de még a kongresszus SEM utasíthatja semmire - pontosan a politikai függetlenség megóvása érdekében. (Ennek is utána lehet nézni.)


Magyarul a magántőke csak mint csendestárs van benne a FED-ben, adhatja a pénzét, viheti a hasznát, de nem szabhatja meg a működést.


Nálunk pedig az MNB-nek meg még csak csendestársként sem tagja semmilyen magántőke...


Pedro

2011. aug. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 A kérdező kommentje:

A politikusok azonban továbbra is ellenezték ezt az irányt, sőt azzal vádolták Aldrich-ot, hogy a gazdag bankárokhoz, mint J. P. Morganhez és John D. Rockefellerhez fűződő szoros kapcsolatai miatt elfogult a témában. 1910-ben Aldrich, illetve a J.P. Morgan, Rockefeller és Kuhn, Loeb, & Co. bankok képviselői 10 napra együtt félrevonultak a georgia-i Jekyll-szigetre. A megbeszéléseket Paul Warburg (Kuhn, Loeb, & Co.) irányította, és ő készítette el a későbbi Federal Reserve-törvény első vázlatát. „A Jekyll-szigeten megvitattuk és lezártuk egy egységes diszkont ráta (kamatláb) ügyét” – írta később.


Forrás: Wikipedia!

2011. aug. 29. 19:38
 33/55 A kérdező kommentje:
Szerinted ha az egyik leghatalmasabb bankár dolgozza ki amerika központi bankjának rendszerét, akkor az mennyire lesz az amerikai emberekért? Nem érzel egy kis összeférhetetlenséget?
2011. aug. 29. 19:39
 34/55 A kérdező kommentje:

Aldrich azért küzdött, hogy privát központi bank jöjjön létre minimális állami befolyással, de annyit engedett, hogy az igazgatótanácsban a kormány is képviseltethesse magát. A Nemzeti Monetáris Bizottságnak benyújtott „Aldrich-terv” javaslatot tett a „Nemzeti Tartalék Szövetség” létrehozására. A tervet a legtöbb republikánus és a Wall Street bankárjai támogatták, a Kongresszusban azonban nem volt meg a többség, hogy a törvény megszülethessen.


Folytatódik a történet, továbbra is Wikipedia a forrás!

2011. aug. 29. 19:40
 35/55 A kérdező kommentje:

Mivel a tervet Aldrich nevezte, akit a „keleti establishment”" képviselőjének tekintettek, az ország déli és nyugati részében ellenezték azok, akik eleve úgy gondolták, hogy az ország irányítása a gazdag családok és nagy cégek kezében van. Ellenezték a vidéki bankárok is, akik szerint túl nagy hatalmat adott volna keleti versenytársaiknak. A progresszív Demokraták szívesebben láttak volna egy államilag birtokolt és működtetett tartalékrendszert, az amerikai pénzkínálatot uraló Wall Street-i „pénztröszt” ellenőrzési körén kívül. A Wall Street befolyását a konzervatív Demokraták is elutasították, akik egy magántulajdonú, decentralizált tartalékrendszert szerettek volna. Még a Republikánusok közt is voltak, akik a pénztrösztöt kárhoztatva ellenezték az Aldrich-tervet.


A Federal Reserve-törvény elfogadása végül az újonnan választott demokrata elnök, Woodrow Wilson befolyásának, illetve a Kongresszus mindkét házában többségre kerülő Demokratáknak volt köszönhető. Wilson ragaszkodott hozzá, hogy a tervbe beillesszék, hogy a bankárokat ellenőrizendő, a kormányzat által kinevezett Kormányzótanács kerüljön az új központi banki rendszer élére. A Demokrata képviselők egy részének lázadása csaknem meghiúsította a törvény elfogadását, de őket Wilson azzal az ígérettel szerelte le, hogy antitröszt törvényt fog beterjeszteni. A végleges változat, amelyet főképp a Demokraták szavazataival 1913 végén fogadtak el, közelebb állt az Aldrich-tervhez, mint a két korábbi Demokrata változathoz.


A Federal Reserve, amelynek első elnöke Warburg lett, kulcsszerepet játszott az első világháború idején a Szövetségesek és az USA háborús erőfeszítéseinek finanszírozásában.

2011. aug. 29. 19:42
 36/55 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem érzek összeférhetetlenséget.


Abban sem éreztem, hogy a legjobb (vagy leginkább elismert) közgazdászok dolgozzák ki egy ország gazdaságpolitikáját.


Sőt, abban sem, hogy (mily érdekes) tudósokból áll a Tudományos Akadémia.


Vannak ilyen furcsaságok, igen.


Pedro

2011. aug. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 A kérdező kommentje:

A tagbankok magáncégek, közülük sok részvényeit tőzsdén jegyzik.


És mopst látom, elfelejtetted ezt a kis apróságot megemlíteni, amikor a bankról idéztél. Ejnye, Pedro!

2011. aug. 29. 19:45
 38/55 anonim ***** válasza:
100%

"A Federal Reserve System (szó szerint „a Szövetségi Tartalék Rendszere”, rövidebben Federal Reserve, nem hivatalos de gyakran használt rövidítéssel Fed) az Amerikai Egyesült Államok központi banki rendszere.

Eltérően az államilag kontrollált jegybankok többségétől, a Federal Reserve vegyes állami-privát rendszerben működik."


"A Federal Reserve Bankok és a Federal Reserve rendszer tagbankjai felett a Kormányzótanács ellenőrzési jogkörökkel rendelkezik. A tanács hét tagját az USA elnöke nevezi ki és a Szenátus erősíti meg posztján. A tagokat 14 évre választják (kivéve azt az esetet, ha az Elnök elmozdítja a tagot), és mandátumuk általában csak egy ciklusra szólhat."


"A Federal Reserve különböző részei eltérő jogállásúak. A Federal Reserve rendszer Kormányzótanácsa független szövetségi kormányügynökség."


"A Federal Reserve Bankok vegyes státuszúak, amelyben vannak a magáncégekre és a szövetségi állami ügynökségekre jellemző elemek is. Minden tagbankjuknak van a birtokában az adott regionális Federal Reserve Bank nem átruházható részvényeiből, de ezek csak korlátozott ellenőrzési jogokat biztosítanak, a Federal Reserve Bank szervezeti és működési szabályzatát törvény állapítja meg és a tagbankok által nem megváltoztatható.

A tagbankok magáncégek, közülük sok részvényeit tőzsdén jegyzik."


Ez is wiki...


Pedro

2011. aug. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
100%

Ha elolvasod az utolsó hozzászólásomat, ott áll a végén...


Viszont Te meg azt a mondatot nem idézted, ami ez ELŐTT áll közvetlenül:


"a Federal Reserve Bank szervezeti és működési szabályzatát törvény állapítja meg és a tagbankok által nem megváltoztatható."


Ejnye kérdező!


Pedro

2011. aug. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 A kérdező kommentje:

Igen, és ezt a törvényt a nemzetközi bankárok dolgozták ki, ha te is elolvastad. Szerinted majd olyat dolgoznak ki, ami nekik hátrányos? Ha ott lenne a lehetőség, hogy befolyásolhassák egy ország pénzügyeit, inkább azt mondják, hogy nagyon szívesen kidolgozzuk nekte, az amerikai emberek számára?


Egyébként meg nézz utána, hogy ALdrich hova házasodott be...

2011. aug. 29. 19:53
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!