Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A "líbiai lázadók" már március...

A "líbiai lázadók" már március végére új központi bankot és olajtársaságot alapítottak. Egész gyorsak, nemde?

Figyelt kérdés

[link]


Biztos semmi köze a Rothschild-féle bankároknak ehhez az új központi bankhoz. Hiszen Líbia központi bankja ellentétben a miénkkel 100%-ban állami tulajdonban volt.

Most majd a líbiaiak is vásárolhatják hitelre a saját pénzüket a központi bankuktól (illetve annak új tulajdonosaitól), ahogy azt mi tesszük. Mivel ezt a pénzt hitelre adják, a hitelt pedig fedezni kell, újabb összegekre kényszerülnek, amit mivel csak a központi bank nyomathat pénzt, tőlük kell megint hitelre vásárolni és elindult a dominó. Éljen ez a fene nagy demokrácia...


2011. aug. 27. 23:17
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
79%

Csak lenne egy kérdésem...

Kik a főgonoszok? A Rothschild család? Ez nem túl egyértelmű így? Biztos ők?

2011. aug. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
31%

Gondolkozóó


Látom, te is minden hoax-ra vevő vagy! :-)

Pár videót már megnéztem, jónéhány fejtegetést végigolvastam, ami a rabló, és elnyomó, meg kizsákmányoló bankok szerepéről szól. De eddig még egyik hasonló fejtegetés sem tudott meggyőzni.


Ó igen, tudom, én vagyok a félkegyelmű, és teljesen hülye, mert itt (egyébként NULLA pénzügyi képzettséggel rendelkező emberek) PONTOSAN megmagyarázzák, hogy mi folyik a háttérben, és hogyan szövetkezik a finánctőke a mi elveszejtésünkre...


Bocs, de én csak egy újabb szenzációhajhász marhaságnak tartom az egészet... Már csak azért is, mert MINDEN ország központi bankja állami tulajdonban van. Még az USA-ban a FED is, bár annak vannak magán részvényesei is, de nálunk a Magyar Nemzeti Bank is az állam tulajdona.


Így hát egyszerűen az állam által gyártott pénzt használja az állam - mindenféle összeesküvés és belső kamatoztatás nélkül...


Nem kell ott is gonosz gaz összeesküvést keresni, ahol nincsen.


Pedro

2011. aug. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
88%
Amúgy meg azt nem értem, hogy ha az általuk rabláncon tartott államok vezetőit is a Világbank és az IMF irányítja, akkor tulajdonképpen miért nem lehetnének állami kézen a leuralt országok bankjai?
2011. aug. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 A kérdező kommentje:

A válasz írója 71%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 23:33


Hallgasd meg erről Orbán véleményét:

http://www.youtube.com/watch?v=Z6Oxu9kqpr0


Azért az elég durva, hogy Fidesz A 2/3-ADJÁVAL mindent meg mer tenni, de Orbán külön kihangsúlyozza, hogy a kormány hátralép és garantálja a jegybank függetlenségét.


Illetve azt remélem tudod, hogy a Magyar Nemzeti Bank nem a Parlamentnek, nemis a kormánynak küld jelentéseket és számol el tevékenységével. Hogy kinek/minek? Nézz utána, mert nekem úgysem hinnéd el.


Egyébként pedig én sosem kértem, hogy higgyen nekem bárki is. Én azt kértem, hogy gondoljon bele és ha rájött, felfogta, akkor megérti. Hinni a templomban kell.

2011. aug. 27. 23:45
 5/55 A kérdező kommentje:

Pedro, az USA történelme évszázados háborúskodás a bankárokkal. Benjamin Franklin a függetlenségi háború fő okaként azt jelölte meg, hogy nem engedélyezte György király a saját valutájuk kibocsátását, és egyből adósságba kényszerültek volna a már akkor is fennálló pénzrendszer felé.


http://www.youtube.com/watch?v=QOerRC9eXJM&feature=related


Ezt a pár percet szánd rá az életednek.

2011. aug. 27. 23:55
 6/55 A kérdező kommentje:

A válasz írója 64%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 23:23


Rockefellerek, Warbugok csak az ő tőkéjüknek köszönhetően jutottak el oda, ahol vannak. A napóleoni háborúk óta uralják Angliát, aki akkor a legnagyobb hatalom volt, és a hatalmuk tovább nőtt. Ők adtak megbízást Weishauptnak az illuminátus rend megalapítására, aminek célja a világkormány. Gondolhatod már akkor mekkora pénz és hatalom volt a kezükben, ha már ott világkormányról kezdtek el ábrándozni a 18. században. Egyébként Drábik nem keveset írt róluk, neten megtalálod.

2011. aug. 28. 00:01
 7/55 A kérdező kommentje:

A válasz írója 64%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:37


Az IMF felé külső adósságunk van, az teljesen más.

2011. aug. 28. 00:02
 8/55 anonim ***** válasza:
58%

Az MNB valóban nem tartozik beszámolással sem a kormánynak, sem a parlamentnek. Nem is a kormány, vagy a parlament tulajdonában van.


A Nemzeti Bank függetlensége azt jelenti, hogy SEM a kormány, SEM a parlament (de még szent Orbán Viktor sem) tudja kihasználni a saját céljaira. Ezért nem tudja pl. a Fidesz leváltani az MNB elnökét, bármennyire is szeretné.

(Érdekes, UGYANEZ a probléma fel sem merült a Fidesz előtti időkben - pedig addig is volt néhány kormányváltás...)


Az MNB-nek van egy igazgatósága, van nemzetközileg is elismert banki szakemberekből álló igazgató tanácsa, van felügyelő bizottsága - és mindez azért, hogy sok szakember közös döntése (és nem a te meglátásod) szerint azt tegyék, ami az ország, valamint az ország bankja számára a legjobb.


De az, hogy az MNB igazgatósága mennyire független, és kinek tartozik beszámolással és kinek nem, TELJESEN FÜGGETLEN attól, hogy a Magyar Nemzeti Bank kinek a TULAJDONÁBAN van. Az MNB tulajdonosa pedig a magyar állam. Nem a parlament, és nem is a kormány, hanem az állam.


Ez azt jelenti, hogy a bank gazdálkodásáért felelős igazgatók, felügyelőbizottsági tagok, igazgatósági tagok LEHET, hogy kárt okoznak az államnak, vagy az MNB-nek, de olyat nem tudnak csinálni, hogy az MNB-nek hasznot hoznak, az államnak meg nem. Ha az MNB gazdagszik, akkor az állam is. Ha az MNB vagyona csökken, akkor az államé is. Mivel nálunk a tulajdoni viszony, valamint az alá- és mellérendeltségi viszonyok az alkotmány által (még az új alkotmány által is!) keményen meg vannak szabva, ez a felállás SZÜKSÉGSZERŰ.


Innen kezdve hiába magyarázzák nekem a bank által az államnak hitelbe adott pénz után beszedett kamatot - erre egyszerűen NINCS MÓD. Ez nem így működik.


De tudom, én borzalmasan tájékozatlan vagyok, és hagyom magam megvezetni a gonosz mindenkivel összefonódó média által... Úgyhogy már bocsánatot is kérek, és ki is léptem a képből, nem akarom zavarni az itt feltehetően következő őrületet...


Csak még két dolog.

1. Az Illuminátusok Rendje 4 évig (nem 200, hanem NÉGY évig) létezett.

2. Világkormány azóta sincs. Hát nem túl hatékonyak ezek a nagy-nagy hatalmú gonosz összeesküvők, ha a 18. század (azaz 300 év) alatt semmire sem jutottak...


Pedro

2011. aug. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:

Jó, én ismerem a Rothschildok történetét, tudom, hogy miben voltak benne, nem is kell megmagyaráznod, Drábikot is olvastam.

De nem fura neked, hogy ők a bábmesterek és erről bárki tudomást szerezhet csak így mezeileg is? Fölöttük nem áll senki? Tehát itt vagyunk mi, szegény emberek és nyíltan a rendelkezésünkre áll a információ, hogy a Rothschildok a bűnösök.

Ez szerintem így túl egyértelmű lenne.

2011. aug. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 A kérdező kommentje:

Mivel nálunk a tulajdoni viszony, valamint az alá- és mellérendeltségi viszonyok az alkotmány által (még az új alkotmány által is!) keményen meg vannak szabva, ez a felállás SZÜKSÉGSZERŰ.


Ez sajnos nincs így. De az előtte lévő dolgok rendben vannak. Viszont tényleg keress rá, hogy kinek tartozik elszámolással az MNB.

2011. aug. 28. 00:26
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!