Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi lesz Európával, az Európai...

Mi lesz Európával, az Európai Unióval és gazdaságával?

Figyelt kérdés
Abban már elég régóta biztos vagyok, hogy el akarom hagyni Magyarországot, sajnos itt semmi lehetőség nincs. Eddig Németország (Berlin) volt az álmom, illetve esetleg még Bécs. De mostanában egyre többet hallani, hogy egész Európa mekkora szärban van a mocskos lusta déliek (görögök, olaszok, spanyolok, portugálok) miatt és ez az EU gazdaságainak csődjét jelentheti... tehát már azon is gondolkodok, hogy érdemes -e elhagyni Európát... leginkább Ausztrália (Sydney) ami jónak tűnik vagy Kanada (Vancouver) bár ott nagyon hideg van, illetve végsősoron az USA (New York, San Francisco)... mit gondoltok?
2011. júl. 14. 07:58
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
84%

ma 10:12


Az EU-ba belépés nem egy politikus egyéni döntése volt, hanem kényszer. Nem lehetett kimaradni belőle. Kb. annyira volt "szabad döntés" a belépés az EU-ba, mint régebben a KGST-be.


Ha majd az EU tényleg összeomlik, időben ki kell szállni. Az is kényszer lesz, de szabadon megválasztható a menekülés módja és ideje.

2011. júl. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
69%

10:08


Anno amikor elindult az „egybesült Európa” projekt nemcsak a nacionalisták fanyalogtak, hanem


A klasszikus liberális értékek mellett elkötelezettek is (ennek nincs sok köze a mai szociál-liberális izé-bizéhez, az USÁ-ban ezt libertariánusnak hívják)


Pl. F. A. Hayek szerint egy még bonyolultabb európai rendszer létrehozása helyett mindössze az 1914 után kiépített szabályozást kellett volna leépíteni…


Kevesen emlékeznek már arra, hogy pl. 1914 előtt még útlevél se kellett Európában… mindössze az Orosz és a Török Birodalom szórakozott útlevélvizsgálattal…)


Ha pl. Franciaországban akartál dolgozni, hát kimentél és dolgoztál… senki sem akadályozott meg ebben…


A személyek, a munkaerő, a termékek és a tőke lényegében szabadon áramlott a kontinensen mindenféle formális politikai/gazdasági egység nélkül


Vámokkal lényegében csak Németország szórakozott…


A részleges tartalékolású aranystandard is jól betöltötte a szerepét (lényegében mindenütt arany volt a pénz, forgalmi aranypénzzel,)


részletes szabályozás szinte nem is volt… manapság ezt az időszakot „boldog Békeidők” néven szokták emlegetni…


egyszerű és hatékony rendszer volt ez…


és nagyon rugalmas...

2011. júl. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
4%

"hogy egész Európa mekkora szärban van a mocskos lusta déliek"


Te ritka nagy proli vagy kérdező

2011. júl. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
4%

"és én Európát szeretem. mégiscsak itt születtem és itt legalább vannak kulturális értékek szemben ausztráliával, kanadával vagy az usa-val:/

"


ha ez a véleményed ezekről az országokról, akkor szerintem neked nem érdemes odamenni...

nem nagyon fognak ott szeretni téged (jogosan)

2011. júl. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
24%

"csak a nagy nyilvánosságra és a kegyeleti okokra való tekintettel nem írom ide ki a nevét.

"


pedig ha már ennyire "megszaladt a szád", akkor a helyedben én b@sznék a kegyeletre...

neked már úgyis mindegy

2011. júl. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
79%

"Kanada (Vancouver) bár ott nagyon hideg van"


hát ott éppen nincsen hideg...


ott bizony kellemes óceáni éghajlat van, meleg tengeráramlattal... és sok esővel...

2011. júl. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
A németek baromira elviselhetetlenek amúgy. Bár Berlinben nem kell találkoznod velük kevés van. (((Jó a törökök ott rosszabbak.))) Főleg ahol munkát és lakást kapsz. Ugyan ez Bécsre is igaz.
2011. júl. 15. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
87%

Sziasztok!


Ne haragudjatok meg érte, de többedmagatokkal sem értek egyet. Miért szeretnétek elhagyni Magyarországot? Rendben, megértem, hogy itthon nehéz, értsd leegyszerűsítve ezalatt: rengeteget kell dolgozni borzasztóan kevés pénzért. Gondoljatok arra is, hogy nálatoknál tized-, század-, sőt, ezredannyi keresettel is rendelkeznek emberek. A mi helyzetünk még mindig nem a legrosszabb, a nehézségek elöl pedig nem az a megoldás, hogy külföldre menekülünk.


Ezért tart többek között ott az ország, ahol. A kiváló, tehetséges, hozzáértő szakemberek mind elvándorolnak, és hihetetlenül kevesen maradunk itthon, akik értik a szakmájukat.


Programozó vagyok, nyolc programozási nyelvet ismerek, és elárulom mivel kezdtem: kőműves munkával. Még huszonhat évesen is építkezéseken dolgoztam, tologattam a talicskát, pakoltam a béléstesteket, pozdorjákat, cementes zsákokat, hogy összegyűjtsem a kezdőtőkémet, ezzel egy időben iskolába jártam és önszorgalomból itthon tanultam ki a programozás rejtelmeit. Akkoriban szinte hagymán és zsíros kenyéren éltem, sok-sok éven keresztül megszenvedtem azért, hogy most jobban álljak. Mára már hárman dolgozunk egy közös vállalkozásban, a programozás mellett informatikai rendszereket, hálózatokat is építünk.


Elhiszem, hogy nehéz itthon, bennünket is a végletekig megadóztatnak a fejesek mindenféle eszement adókkal... De könyörgöm, nem az a megoldás, hogy elmenekülünk. Ha mindenki úgy gondolkodna, ahogyan ti, akkor pár évtized alatt Magyarország "elfogy", és kik maradnak itt? Kik lesznek többségben? A segélyért ordibáló, asztalt borító patkánymódra szaporodó cigányok, akiknek nem lesz miért sorba állniuk sem, mert nem lesz miből a segílykét' finanszíroznia az állam bácsinak.


Ne hagyjátok el Magyarországot, nem szabad menekülni a gondok, a felelősség, a nehézség elöl. Tapasztalatból írom, minél több nehézségen juttok át életetek során, annál erőteljesebbek, magabiztosabbak és életképesebbek lesztek... Ennek fejében hazánkban is megmaradnak a legjobb szakmabéliek, akikre tényleg óriási szükségünk van.


Megköszönöm, hogy hosszú irományom végig olvastátok.

2011. júl. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

ma 10:20


Akik reggeltől estig összesírják a fórumokat azzal, hogy mennyire ki fognak vándorolni, azok általában nem vándorolnak ki.


Pedig értük nem lenne kár, mert általában nem ők a tehetséges emberek.


Aki tehetséges, az nem azzal tölti az idejét, hogy fórumokon veri a nyálát arról, hogy milyen jól lehet Bécsben pincérként keresni, mert annak itthon is van jó állása. És ki csak akkor vándorol, amikor már a szakma csúcsán van és a tehetségét csak nagyon speciális helyeken tudja kibontakoztatni.


Na most ezekből a top szakemberekből nem sok akad a gyk nyafogói között.

2011. júl. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
67%

10:31


Ezt a sok fárasztó szektás szöveget a mises.orgról copyzod vagy valami más lelőhelyed van?

2011. júl. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!