Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi lesz így Európával?

Mi lesz így Európával?

Figyelt kérdés

A kontinens politikai és katonai súlya a 2.vh óta egyre sülyed és ez a tendencia tovább folytatódik. Ma már ott tartunk, hogy a kontinenst amerikai katonák és elhárítórendszerek védik. Nem vagyok amerika ellenes, de biztos, hogy ez jó nekünk? Az USA és Európa érdekei nem mindig esnek egybe, ettől függetlenül évről évre egyre kiszolgáltatottabbak vagyunk. Ma az USA nélkül észre sem vesznek minket, minden tekintetben egyre jelentéktelenebbek leszünk, kivétel ez alól talán a kutatás. Egyáltalán a kontinensnek mi érdeke van abból, hogy az oroszokkal rosz viszonyt folytasson?

Demográfiailag is mélyponton vagyunk és a muszlimok áradatával képtelenek vagyunk megbírkózni, egyszerűen Európának halvány lila gőze sincs hogy kellene őket integrálni, az eddigi próbálkozások kudarcba fulladtak.

Az európai integráció megakadt, nem tudom talán a brüsszeli vízfej makacssága, a tagállamok kicsinyessége vagy ellenérdekelt hatalmak játszanak közre, de nem vezet semmi jóra. A legjobb példa erre a mostani válság. Egyszerűen nincs értelme egy olyan monetáris uniónak, ahol van közös pénz, de nincs közös pénzpolitika. Az euró bevezetésekor figyelmeztettek erre a közgazdászok, hogy monetáris uniót nem lehet fiskálus unió nélkül létrehozni, mert az első válság elsöpri. Úgy látszik igazuk lesz. De aggasztó a szélsőjobb előretörése is, ami pont az integráció ellen hat, már csak egy jó kis etnikai konfliktus hiányzik, amit a rég elveszett területekért indítanának a különböző államok.


Mi lesz így Európával? Nagyon szeretem ezt a kontinenest, a világ legjobb helye, túlzás nélkül. Az utóbbi időkben béke van a kontinensen, amihez úgy gondolom a magyarok is hozzájárultak. Nem lehetne békében élni és tisztelni azt, amit elértünk?


2010. dec. 15. 09:37
 1/10 anonim ***** válasza:
49%

"Ez van srácok!" - ahogy Tapsi Hapsi mondaná.

A lényeg az, hogy valakik itt nagyon elrontottak valamit.


Szerintem ki kéne csapni innen a muszlimokat és az összes többi betelepültet, el kéne utasítani az USA-t, kiűzni ezt az ostoba, egoista, önimádásra késztető liberális kultúrát és voálá!


Amúgy én szélsőjobboldalinak vallom magam és még pár társam is az, és egyáltalán nem akarunk háborúzni más európai országokkal. Ha jól tudom, akkor az európai szélsőjobboldali szervezetek is így vannak vele.

Nem tudom, hogy te honnan vetted ezt a nagy háborúsdit...

2010. dec. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

"Ha jól tudom, akkor az európai szélsőjobboldali szervezetek is így vannak vele."


Ezért mondta Jan Slota, hogy tankokkal fog bevonulni pestre, vagy vona aki vissza akarja foglalni a trianoni határokat.

2010. dec. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%

Ők nem szélsőjobboldaliak, hanem nemzeti radikálisok.


Azért ez nagy különbség.

2010. dec. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A válasz írója 59%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:10


Én elhiszem, hogy te nem vágysz háborúra és azt is elhiszem, hogy ezzel a szélsőjobbosok többsége így van, de MINDIG VAN EGY FARKAS a bárányok között. Úgy, mint Hitler, róla se gondolták, hogy háborúzni fog (eleinte), csak azt látták, hogy rendbetette Németországot. Hidd el, a szélsőjobbosok között is megvan az a 10% hitler.

2010. dec. 15. 12:58
 5/10 anonim ***** válasza:
60%

"Ők nem szélsőjobboldaliak, hanem nemzeti radikálisok. "


a nemzeti radikálisok is szélsőjobboldaliak tudod nem minden szélsőjobboldali nemzeti radikális de minden nemzeti radikális szélsőjobboldali

2010. dec. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

"A kontinens politikai és katonai súlya a 2.vh óta egyre sülyed"


Süllyed, két ly-vel. Még mindig a legerősebb kontinens gazdasági szempontból.


"Ma már ott tartunk, hogy a kontinenst amerikai katonák és elhárítórendszerek védik."


Ott azért nem tartunk.


"Az USA és Európa érdekei nem mindig esnek egybe, ettől függetlenül évről évre egyre kiszolgáltatottabbak vagyunk."


Valóban nem esnek egybe, de még mindig jobban egybeesnek, mint mondjuk Kínával vagy Oroszországgal. És amíg így van, addig luxusprobléma azon szenvelegni, hogy mekkora az amerikaiak befolyása.


"Ma az USA nélkül észre sem vesznek minket, minden tekintetben egyre jelentéktelenebbek leszünk"


Ne zavarjon kicsit sem, hogy az EU lakossága és gazdasága nagyobb, mint az USA-é.


"Egyáltalán a kontinensnek mi érdeke van abból, hogy az oroszokkal rosz viszonyt folytasson?"


Semmi. Az oroszokat kellene megkérdezni, mire jó nekik az agresszív pattogásuk. Egyébként hosszú távon Oroszo. gyengülni fog és kénytelen lesz együttműködni az EU-val.


"Demográfiailag is mélyponton vagyunk és a muszlimok áradatával képtelenek vagyunk megbírkózni"


Lemaradtál egy brosúrával, de ezen ne bánkódj, nem te vagy az egyetlen. Ugyanis úgy ahogy van, az egész közvélemény le van maradva. Nem tudjátok pl., hogy a mediterrán muszlim országokban annyira lezuhant már a születések száma, hogy Európa lassan termékenyebb lesz náluk. A termékenység az egész világon csökken és 20-30 év múlva majdnem minden országban csökkenni fog a lakosság. Európát ez a jelenség azért izgatta sokáig, mert itt következett be először. Csakhogy semmiféle muszlim áradat nem lesz, mert Algéria, Tunézia, Egyiptom stb. lakossága ugyanúgy fogyni fog hosszú távon, mint az Európáé.


"Európának halvány lila gőze sincs hogy kellene őket integrálni"


Nagy részüket tudja integrálni, egy részüket nem. A nem integrálódók utódainak egy részét szintén tudja majd integrálni, és így tovább, amíg szép lassan be nem olvadnak. Nem holnap, nem jövőre, hanem évtizedek alatt. Így megy ez.


"Az európai integráció megakadt"


És? Ki akar egységes európai szuperállamot? Én nem, kösz.


"Egyszerűen nincs értelme egy olyan monetáris uniónak, ahol van közös pénz, de nincs közös pénzpolitika."


Nincs. Az euró egy hülyeség.


"De aggasztó a szélsőjobb előretörése is"


Drágabolgárúr beszélgetős műsorában biztosan, a valóságban azonban se szélsőjobb, se előretörés, se aggasztó előretörés nem nagyon tapasztalható.


"Mi lesz így Európával? Nagyon szeretem ezt a kontinenest, a világ legjobb helye"


Európa a világ legjobb helye, és az is marad. Mégis, szerinted mi lesz? Hirtelen elénk vág Afrika? Vagy Dél-Amerika? Ázsia? Ugyan már.

2010. dec. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A válasz írója 52%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:43


"Ott azért nem tartunk."

Azért állomásoznak Németországban amerikai katonák? Azért tervezte az USA Lengyelországba telepíteni a patriot rakétáit? Az EU mit tett a Dél-szláv háború idején? Semmit, a saját portáján nem tudott rendet rakni, az USA kellett hozzá!


"Valóban nem esnek egybe, de még mindig jobban egybeesnek, mint mondjuk Kínával vagy Oroszországgal. És amíg így van, addig luxusprobléma azon szenvelegni, hogy mekkora az amerikaiak befolyása."

Szerintem az oroszokkal sokkal jobban egybeesnek az érdekeink, ezt a németek is felismerték már. Még ha egybe is esne a kontinens érdeke az USA-val, akkor sem lenne szabad protekcióért cserébe politikai befolyást adnunk.


"Ne zavarjon kicsit sem, hogy az EU lakossága és gazdasága nagyobb, mint az USA-é."

Igen nagyobb a lakosság és a gazdaság is, de azt nézd hogy most mennyire megy a szekér. Nálunk a legalacsonyabb a gazdasági növekedés és további államok folyamodhatnak segélyért.


"Semmi. Az oroszokat kellene megkérdezni, mire jó nekik az agresszív pattogásuk. Egyébként hosszú távon Oroszo. gyengülni fog és kénytelen lesz együttműködni az EU-val."

Az oroszok nem mindig kardoskodnak. Múlkor volt egy EU-orosz találkozó, ahol igen bíztató tárgyalások folytak többek között az oroszok jövőbeni Eurózóna tagságáról.


"A termékenység az egész világon csökken és 20-30 év múlva majdnem minden országban csökkenni fog a lakosság."

Ezt most honnan szeded? Épp a minap néztem egy előadást, ahol azt taglalták, hogy még 2050 körül is 3-4%-kal nőni fog a népesség. Amúgy hiába csökken a népesség mindenhol, ha az iszlám országokban vallásosságból gyártják őket sorozatban.


"Nagy részüket tudja integrálni, egy részüket nem."

Az az egy rész volt a 9/11-nél az egyik kitervelő (ha jól emlékszem német volt)


"És? Ki akar egységes európai szuperállamot? Én nem, kösz."

Sokan akarnak, köztük én is.


"Nincs. Az euró egy hülyeség."

Most nem tudom, hogy naív vagy csak szimplán tudatlan vagy. Ha nincs euró, akkor az általad említett gazdasági ereje sem lett volna a kontinensnek. Amúgy Wolfgang Schauble nyilatkozta, hogy 10 éven belül elképzelhetőnek tartanak egy fiskális uniót.


"Európa a világ legjobb helye, és az is marad. Mégis, szerinted mi lesz? Hirtelen elénk vág Afrika? Vagy Dél-Amerika? Ázsia? Ugyan már."

Nem Afrika, hanem az USA egyre jobban úgy táncoltat minket, ahogy ő akarja. Ezért kellene egy egységes EU hadsereg! Még Kína is esélyes, de azért annak a fejlődésnek az útja rögös és kétséges. De nem kizárható!

Amúgy hogy a világ legjobb helye maradjon Európa, azért tenni is kéne!

2010. dec. 15. 14:56
 8/10 anonim ***** válasza:
Ilyen is ritkán van, konkrétan mindkét féllel egyet tudok érteni ebben a vitában.
2010. dec. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

14:56


"Azért állomásoznak Németországban amerikai katonák?"


Németo.-ban azért vannak US csapatok (és franciák és britek), mivel Németo. egy korlátozott szuverenitású, megszállt ország, mióta elvesztette a II. világháborút.


"Azért tervezte az USA Lengyelországba telepíteni a patriot rakétáit?"


Azért tervezte oda telepíteni, mert Lengyelo. a szövetségese.


"Az EU mit tett a Dél-szláv háború idején? Semmit, a saját portáján nem tudott rendet rakni"


Az EU-nak semmi köze nem volt a délszláv háborúhoz, nem értem, milyen saját portáról beszélsz.


"az USA kellett hozzá!"


Kevered a NATO-t és az USA-t. A NATO, amely ténylegesen részt vett a jugoszláviai rendteremtésben, európai tagállamokkal is rendelkezik.


"Szerintem az oroszokkal sokkal jobban egybeesnek az érdekeink"


Ezt meséld el Putyinnak, hátha rájön, hogy fölösleges eljátszania a Törperőst.


"Igen nagyobb a lakosság és a gazdaság is, de azt nézd hogy most mennyire megy a szekér. Nálunk a legalacsonyabb a gazdasági növekedés"


Ott a legalacsonyabb a gazdasági növekedés, ahol a legnagyobb a gazdasági fejlettség. Európa 1-2%-okat nő, míg Brazília mondjuk 7-et. Alacsony bázisról könnyű jó sok százalékot növekedni. Az USA jelenlegi gazdasági helyzetét (40 millióan kapnak élelmiszersegélyt, évi 2-3 millió házat, lakást árvereznek el) most éppen inkább ne irigyeld.


"Az oroszok nem mindig kardoskodnak. Múlkor volt egy EU-orosz találkozó, ahol igen bíztató tárgyalások folytak többek között az oroszok jövőbeni Eurózóna tagságáról."


Igen, ami mutatja, hogy fel vannak készülve arra, hogy meggyengülnek. Reméljük, minél előbb.


"Ezt most honnan szeded?"


Statisztikákból és előrejelzésekből.


"Épp a minap néztem egy előadást, ahol azt taglalták, hogy még 2050 körül is 3-4%-kal nőni fog a népesség."


Ezek elavult adatok, kb. a 80-as, 90-es években hitték ezt. Összesen 2050-ig jó, ha 20%-ot nő a Föld lakossága, de 2050-ben már nem fog növekedni.


"Amúgy hiába csökken a népesség mindenhol, ha az iszlám országokban vallásosságból gyártják őket sorozatban."


Gyártják? Amikor Algériában 1,7 a teljes termékenységi ráta, miközben Franciaországban és az USA-ban 2?


Kitalált adatokkal riogatod magad, egyszerűen ez a helyzet. Ezzel nem tudok mit kezdeni. Persze ha az a célod, hogy jót retteghess, akkor maradj csak az agyrémeid között, ahol nyugodtan félhetsz kedvedre.


"Az az egy rész volt a 9/11-nél az egyik kitervelő (ha jól emlékszem német volt)"


Ugye nem akarod ezt a minden-arab-terrorista baromságot nyomatni? Amúgy meg 9/11? Ne röhögtess, évente közlekedési balesetben 10-szer annyian meghalnak az USA-ban, mint 9/11-ben. És még több civilt kinyírnak az amcsik Irakban és Afganisztánban.


"Sokan akarnak, köztük én is."


Hát akkor sajnálom, a vágyaidból nem lesz semmi. Nem baj.


"Most nem tudom, hogy naív vagy csak szimplán tudatlan vagy. Ha nincs euró, akkor az általad említett gazdasági ereje sem lett volna a kontinensnek."


Egyszerűen hülyeségeket beszélsz. Németország gazdasága gyengébb volt a 80-as években, amikor nem volt euró? (elárulom: erősebb volt). Anglia belerokkan, hogy rongyos angol fontja van euró helyett? Nem.


A valutaunió adósságunió és fiskális unió nélkül ökörség. Az euró egy hülyeség. Ezt ma már mindenki tudja. Idióta _politikai_ és nem gazdasági döntés volt a bevezetése.


"Amúgy Wolfgang Schauble nyilatkozta, hogy 10 éven belül elképzelhetőnek tartanak egy fiskális uniót."


Amit Schäuble mond, az egy vélemény a sok közül. Hol lesz Schäuble 10 év múlva?


"Nem Afrika, hanem az USA egyre jobban úgy táncoltat minket, ahogy ő akarja."


Egyre kevésbé. Az USA 1945-ben volt a hatalma tetőpontján.


"Még Kína is esélyes"


Mire esélyes? Parasztháborúra vagy ökológiai katasztrófára? Kb. erre a két dologra a legesélyesebb.

2010. dec. 16. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A válasz írója 52%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 01:45


"Németo.-ban azért vannak US csapatok (és franciák és britek), mivel Németo. egy korlátozott szuverenitású, megszállt ország, mióta elvesztette a II. világháborút."

És az nem elég? Ne álomásozzon itt egy amerikai katona sem, Európa az európaiaké!


"Azért tervezte oda telepíteni, mert Lengyelo. a szövetségese."

És? Európa viselje gondját Európának! Ne idegen hatalmak!


"Az EU-nak semmi köze nem volt a délszláv háborúhoz, nem értem, milyen saját portáról beszélsz."

Már akkor is volt Európai Közösség és az ő dolga lett volna itt rendet teremteni, hamár azért jött létre, hogy biztosítsa a kontinens békéjét és prosperitását!


"Kevered a NATO-t és az USA-t. A NATO, amely ténylegesen részt vett a jugoszláviai rendteremtésben, európai tagállamokkal is rendelkezik."

Nem keverem nyugi, az USA rendelkezik gyak. korlátlanul a NATO felett, mivel ő járul hozzá a legjobban. Iraki háborúba sem kivánkozott minden európai állam, mégis az USA belerángatott bennünket.


"Ott a legalacsonyabb a gazdasági növekedés, ahol a legnagyobb a gazdasági fejlettség. Európa 1-2%-okat nő, míg Brazília mondjuk 7-et. Alacsony bázisról könnyű jó sok százalékot növekedni. Az USA jelenlegi gazdasági helyzetét (40 millióan kapnak élelmiszersegélyt, évi 2-3 millió házat, lakást árvereznek el) most éppen inkább ne irigyeld."

Ez így nem teljesen igaz! Az rendben, hogy aki fejlett annak nehezebb gazdasági növekedést produkálni, de azt nézd, hogy az amerikai gazdaság már prosperál és kijött a válságból, míg Európában valószínű, hogy újabb államok vesznek fel IMF és EU hitelt az adósság miatt.


"Ezek elavult adatok, kb. a 80-as, 90-es években hitték ezt. Összesen 2050-ig jó, ha 20%-ot nő a Föld lakossága, de 2050-ben már nem fog növekedni."

Miről beszélsz? Amit én néztem előadást az friss volt.


"Gyártják? Amikor Algériában 1,7 a teljes termékenységi ráta, miközben Franciaországban és az USA-ban 2?"

[link]

Mali, Csád, Sierra Leone, Szomália, Burkina Faso, Guinea, soroljam még? Mind muszlim és mind 5 felett produkálnak! Az arab országok (arab félsziget) mind 3-4-es rátával bírnak!


"Kitalált adatokkal riogatod magad, egyszerűen ez a helyzet."

Nem kitalált, ott a link!!!!


"Ugye nem akarod ezt a minden-arab-terrorista baromságot nyomatni?"

Senki nem mondta, hogy mindegyik terrorista.


"Hát akkor sajnálom, a vágyaidból nem lesz semmi. Nem baj."

Ezt te honnan tudod? Erről szerencsére nem TE fogsz dönteni.


"Anglia belerokkan, hogy rongyos angol fontja van euró helyett?"

Angliában tervezik bevezetni az eurót, persze a mostani válság nem jött jól és gondolom ettől is függ a dolog.


"A valutaunió adósságunió és fiskális unió nélkül ökörség. Az euró egy hülyeség. Ezt ma már mindenki tudja. Idióta _politikai_ és nem gazdasági döntés volt a bevezetése."

No comment.


"Amit Schäuble mond, az egy vélemény a sok közül. Hol lesz Schäuble 10 év múlva?"

Tényleg? Sarkozy és Merkel, valamint a német és francia politikai elit legjava így gondolja. Tudod miért? Mert rühellik az USA-t és csak egy európai szuperállam tudja őket ellensúlyozni!


"Egyre kevésbé. Az USA 1945-ben volt a hatalma tetőpontján."

Miről beszélsz? 91-ben volt hatalma csúcsán, az egyetlen riválisa összeomlott, övé lett a VILÁG! Nem hiába hívják mindenhol szuperhatalomnak és nem hiába regélnek arról, hogy 20-30 éven belül felbomolhat az unipoláris világrend! Unipoláris alatt nem Mexikó urálmát szokás érteni!


"Mire esélyes? Parasztháborúra vagy ökológiai katasztrófára? Kb. erre a két dologra a legesélyesebb."

Igen, sok gondja van, amibe bele is rokkanhat, de arra is van esélye, hogy felemelkedjen.

2010. dec. 16. 10:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!