Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Izraeli-palesztin konfliktus....

Izraeli-palesztin konfliktus. Kinek van inkább igaza szerinted és miért?

Figyelt kérdés
2011. máj. 17. 17:45
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:

"piszkosul nyalnak az USA-nak"- most nem azért, de szerintem ez teljesen természetes. Az USA a szövetséges, minket pedig a II.vh miatt nem csípnek. Magyarországon is kedvesebben viselkednek ez emberek egy lengyellel, mint egy szerbbel.

Észtországban kedvesebbek az amcsikkal, mint az oroszokkal.

Az izraeliek is hülyék lennének nem megköszönni a támogatást.

Bár az amcsik általában nem elfogultak, de van egy olyan érzésem, hogy egy amerikai jobban kedveli az izraelieket, mint a palesztinokat. Szóval ez nem csak egy helyen van így.

2011. máj. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
55%

A válasz írója 69%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:17


Egy hete Obama kérte a két felet a békére és emberibb körülményekre a palesztinoknak. Izrael egyből a határai elleni támadásnak értékelte. Kicsit meglepődtek nem ezt szokták meg a Bushtól:))


Mivel én általában a béke és az ésszerűség oldalán állok kifejezetten nem haragszom Izraelre, és zsidó emberrel sem volt konfliktusom. A jó tapasztalatokat is leírom: korrekt volt, hogy nem kellett belépőjegyet fizetni semmilyen jeruzsálemi látványosságra pl Dávid király sírja, stb. A betlehemi a palesztin autonóm területre viszonylag gyors az átjutás, de érezhető a feszültség.

Viszont jártam már vendégszeretőbb országban. Amit nem szeretek az a kettős mérce.

Az is nagyon elgondolkoztató, hogy kb.16 éves izraeli fiuk és lányok egyenruhában géppuskával járkálnak a városban. Nekem ha 16 évesen géppuskát adtak volna én biztos, hogy az első oroszt lelőttem volna aki szembejön, mert ennyi idősen az ember még ösztönlény. Szörnyű, hogy ezt nevelik a gyerekekbe.

Most a fegyveres megoldást tartanám a legutolsónak.

Nem vagyok holokauszt tagadó, de például amikor már a MÁV-ot kezdték perelni a leszármazottak, akkor úgy éreztem, hogy kezdenek átesni a ló túlsó oldalára.

2011. máj. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
89%

"Egy hete Obama kérte a két felet a békére és emberibb körülményekre a palesztinoknak. Izrael egyből a határai elleni támadásnak értékelte. Kicsit meglepődtek nem ezt szokták meg a Bushtól:)) "


egészen pontosan Obama azt vetette fel, hogy a határok meghúzásánál a 67es határok legyenek az alapok, mire az izraeli kormányfő azonnal leszögezte, hogy a 67es határok nem védhetőek, így abba tuti nem mennek bele.

tehát itt eleve a határokról volt szó.



"Az is nagyon elgondolkoztató, hogy kb.16 éves izraeli fiuk és lányok egyenruhában géppuskával járkálnak a városban"


egyenruhában, géppuskával a katonák járkálnak a városban, oda pedig a szokásos 18éves kortól hívják be az embereket. Tehát nem 16évesek, még ha lehet, hogy azok, akiket te láttál, pont annyinak is néztek ki. Azt meg, hogy kötelező sorkatonaság van, és hogy a katonák a kimenő idején is maguknál hordják a fegyvert, a történelem és a helyzet fényében érthető (az mondjuk nem semmi látvány tud lenni, amikor egy kis törékeny leányzó megy rövidgatyában, papucsban, valami kis felsőben, meg egy irdatlan mordállyal az oldalán, mert épp eltávon lévő katona)


"de például amikor már a MÁV-ot kezdték perelni a leszármazottak, akkor úgy éreztem, hogy kezdenek átesni a ló túlsó oldalára."


ezt nagyon sokan mások is így érezték, zsidók is, ezért is ítélte el ezt a cuccot még a mazsihisz is többek között. Valamennyi hülye mindenhol van.

2011. máj. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!