A kurdok miért nem annyira felkapott, "menő" téma? Vagy a többi hasonló konfliktus, miért csak a palesztinok?
Mindenhol a palesztin témát nyomatják, az miért ennyivel felkapottabb, mint mondjuk a kurdok? - azért is őket hozom példának, mert ugye mostanában pont a törökök nyomják a palesztin témát az egyik legjobban, aminek mindenhol óriási visszhangja van, miközben meg ők ugyanúgy évtizedek óta balhéznak a kurdokkal, még durvábban is, hiszen sokszorosa az ottani áldozatok száma az izraeli-palesztin konfliktusénak, ráadásul a kurdok is pont most kiáltották ki egyoldalúan, hogy ők akkor autonóm terület - mégis ez a konfliktus lényegében semmi publicitást nem kap, az emberek többsége valószínűleg azt sem tudja, hogy a térképen kb. hol lehetnek azok a kurdok, mondjuk ugyanez a palesztinokkal kapcsolatban is általában így van, mégis az előbbiről semmit nem hallani, a második meg egyszerűen divattéma, amiről menő véleményt mondani, még ha amúgy a megnyilatkozó emberkék kb. 99%a totál járatlan a témában, akkor is.
Miért van ez az egy konfliktus, ami sem a terület nagyságát illetően, sem az elmúlt 70évben szedett áldozatainak számát tekintve nem egy jelentős valami ennyire felkapva közbeszéd szinten, gyakorlatilag bulvár szinten (biztonságpolitikai szempontból értem, hogy mitől van egy kiemelt helyzete a dolognak, de itt most a közbeszédről beszélek, ahol az átlag embernek aztán gőze nincs ilyen összefüggésekről, mégis az is, aki még azt se tudná teljes biztonsággal belőni, hogy melyik kontinensen is van ez az egész, az is élénken nyomatja a témát, szóval ez nem lehet az ok)
mindkét konfliktus gyökerei lényegében az Oszmán Birodalom felbomlásáig vezethetők vissza, addig a birodalom területén élő minden alattvaló egységesen oszmán alattvaló volt, nem volt sem arab-zsidó konfliktus, sem kurd-török.
A kurd konfliktusban a zsidó-arab konfliktushoz hasonlóan ugyanúgy a 20as és 30as években voltak az első fellángolások, majd aztán évtizedekig lényegében nyugalom, és a 70es évek végétől, 80as évek elejétől kezdve jött egy elő újra a kurd konfliktus egy sokkal nagyobb hőfokon, mikor megalakult a PKK. Szóval a kurdok egy picit még lemaradásban is voltak, de nagyjából még a két konfliktus hasonló állomásai is hasonlóan, majd egy időben mentek.
Szóval semmivel sem "aktuálisabb", frissebb az arab-zsidó konfliktus, mint a kurd-török.
Jó, de egy kurd államnak semmi realitása, nincs jogalapja (olyasmire gondolok, mint a Palesztinát megosztó '47-es ENSZ határozat), senki nem támogatja, és pláne nincs jelen a médiában.
A kurd ellenállás sem valami combos, ha fegyveres felkelést indítanának, és katonailag ellenőriznének területeket, ahol de facto létre is hoznának egy államot, akkor más lenne a helyzet. De amíg csak elvannak, addig a kutya sem törődik velük. Persze ehhez le kéne nyomniuk a NATO második legnagyobb szárazföldi hadseregét, szóval elég esélytelen. Beszélni lehet róluk, meg szavakkal támogatni őket, de sok értelme nincs. Még egyszer hangsúlyozom, a nagyhatalmak sem támogatják.
Mert a kurdokat nem kényszerítik olyan nagyméretű koncentrációs táborokba mint Gáza, a felsorolást az alábbi videó tényei folytatják, nincs kedvem leírni az egészet:
11:28
"Long Live Palestine, Long Live Gaza!"
Remek példája vagy a palesztin-iszlamista propagandát szajkózó hasznos idiótáknak.
Te, Budát és Magyarország középső harmadát esetleg nem szeretnéd visszaadni szerencsétlen muzulmánoknak?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!