Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Izraeli-palesztin konfliktus....

Izraeli-palesztin konfliktus. Kinek van inkább igaza szerinted és miért?

Figyelt kérdés
2011. máj. 17. 17:45
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem Izraelnek van igaza. A palesztinoknak nem kell saját állam, legalábbis ha Izraellel kell osztozkodni. Izrael kivonult gázából, erre mit kap? Szovjet és házi barkács rakétavetőket, terroristákat... Az egész gázai palesztin vezetés megérett már a nyilvános kivégzésre.
2011. máj. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
76%

Palesztinoknak.

A zsidók csak betolakodók ott egy mesterséges államban.Mondjuk jobb mintha itt lennének Európában.

2011. máj. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
31%
Utolsó, láttál te már természetes államot? És milyen palesztinok? A római birodalom nevezte át Júdeát bosszúból egy lázadás után Palesztinává a filiszteusok után, aztán 1967 után arabok létrehoztak egy palesztin nevű népcsoportot.
2011. máj. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
91%

"Az egész gázai palesztin vezetés megérett már a nyilvános kivégzésre."


A zsidók annál ravaszabbak, simán csak kiéheztetik őket. Gusztustalan egyed vagy te is a válaszodból látva.


Én voltam azon a területen. Az a helyzet, hogy a zsidók egyáltalán nem kedvesek kivéve ,ha amerikainak néznek. Akkor nagyon tudnak nyalni(ez velem is megtörtént)

Jó példa erre az a t-shirt is amit a Cardon, a bazárba lehet kapni. Van rajta egy amerikai vadászgép és alatta egy felirat: Don't worry, USA help me!

A másik oldalon ,Betlehembe kedves mosolygós palesztinok vannak akik próbálnak mindenféle portékát eladni, hogy valahogy megéljenek.

A lényeg, hogy azért a szarkupacért , amit Izraelnek hívnak én semmit sem harcolnék, sivatag az egész. Nem értem miért nem tudnak békésen együtt élni.

2011. máj. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
100%

Láttam itt élek benne.

A lényeg nem azon van hogy mikor és hogy nevezték át az csak elméleti dolog.

Az viszont gyakorlati hogy azelött nem zsidók éltek ott hanem arabok, a zsidók csak SZERVEZETTEN be lettek telepítve kiszorítva az őslakosokat.

2011. máj. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
22%
az arabok a 16. században települtek be, és kiszorították az őslakókat...
2011. máj. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
100%
16. századig felesleges visszamenni. A holokauszt után fura, hogy hogy mernek gettókat építeni. Kíváncsi lennék erre milyen magyarázatuk van. Ők csak magukat sajnálják?
2011. máj. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
100%
Az más hogy a középkorban elfoglalnak egy államot, minthogy a 20. században ahol már van mindenféle emberi jog meg ez meg az.
2011. máj. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
39%
emberi jog? hát nem izrael lövöldöz palesztin civilekre...
2011. máj. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
100%
Értő olvasás egyes, fuss neki még egyszer az ez előtti kommentemnek, ha ezután se megy segítek.
2011. máj. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!