Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az afrikai népek milyen...

Az afrikai népek milyen igénytelenek?

Figyelt kérdés

Volt szerencsém már 2-szer kijutni Afrikába, egyszer Elefántcsontpartra, másodszor Maliba. De fel nem tudom fogni hogy az afrikai emberek, népek miért ilyen rettenetesen igénytelenek? Pedig a közmunkával rengeteg új munkahelyet lehetne teremteni, + a turizmus is fellendülne. Ehhez képest halmokban áll a szemét az utcákon, orrfacsaróan büdös van szinte mindenhol, a szennyvíz pedig sokszor az utcán folyik, vagy oda öntik.


De ez miért jó nekik? Ennyire megszokott a szemétkupacon élni? A turizmusból sok pénzt nyerhetne az ország, de ilyen helyre már szinte senki nem akar jönni, ahol az állandó szemét és a nyílt szennyvíz hatására már vagy 100 védőoltás kell mert mindenféle betegség baktérium, kórokozó elszaporodott. Így nem kell csodálkozni ha rohamosan terjed pl a malária.

Rendben van hogy szegények meg minden, de 1. ez remek munkalehetőség és még az állam is hasznot húzhatna vele(lásd. turizmus) , 2. azért ennyire igénytelen tényleg nem lehet valaki, de mégis vannak ilyenek.



Egy példa az egyik ismerősömtől : "én jártam Mozambikban. Szemet gyönyörködtető ország lenne ha nem állna halmokban a rothadó szemét, nem szaladgálnának a patkányok ezrével az utcákon, és az emberek a szükségleteiket nem az utca szélén végeznék"



(tudom, Magyarországon is vannak igénytelenek, az egyes kisebbségekből, de ezt most ne hozzuk ide ha lehet)



Szerintetek is igénytelenek?


2011. máj. 9. 17:57
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
46%
Nem azért igénytelenek mert ez jó nekik hogy éheznek nyomorognak szenvednek, hanem egyszerűen az ott élő emberek szellemi adottságai nem teszik lehetővé hogy fejlődjenek civilizálódjanak.
2011. máj. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
79%
Ha egy népnél generációk óta a túlélés a tét,az életben maradás,az,hogy mit egyél,mit igyál,akkor rohadtul nem az fog érdekelni,hogy ne dobáld el a szemetet.kisebb gondjuk is nagyobb ennél.(Hasonló egy akciófilmhez,lásd pl. Die Hard,hogy néz ki a végén Bruce Willis,k.rvára nem azzal van elfoglalva,hogy lecsutakolja magáról a vért meg az izzadságot,hanem az,hogy életben maradjon.)Minél inkább jólétben él egy társadalom,annál inkább kifinomul a kultúrája az ilyesmire,mert úgymond van "ereje" már ilyesmivel is foglalkozni.Persze ez egy ördögi kör,minél inkább nagy az igénytelenség,annál több a betegség,járványok,ergo kevesebb a életesélyük.Mondhatnánk hogy de hát miért nem látják ezt be,azért mert ettől enni meg inni még ugyanúgy nincs mit.
2011. máj. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:
Azért én előbb a saját országomban néznék körbe, mekkora egy szeméttelep.
2011. máj. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!