Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az afrikai népek milyen...

Az afrikai népek milyen igénytelenek?

Figyelt kérdés

Volt szerencsém már 2-szer kijutni Afrikába, egyszer Elefántcsontpartra, másodszor Maliba. De fel nem tudom fogni hogy az afrikai emberek, népek miért ilyen rettenetesen igénytelenek? Pedig a közmunkával rengeteg új munkahelyet lehetne teremteni, + a turizmus is fellendülne. Ehhez képest halmokban áll a szemét az utcákon, orrfacsaróan büdös van szinte mindenhol, a szennyvíz pedig sokszor az utcán folyik, vagy oda öntik.


De ez miért jó nekik? Ennyire megszokott a szemétkupacon élni? A turizmusból sok pénzt nyerhetne az ország, de ilyen helyre már szinte senki nem akar jönni, ahol az állandó szemét és a nyílt szennyvíz hatására már vagy 100 védőoltás kell mert mindenféle betegség baktérium, kórokozó elszaporodott. Így nem kell csodálkozni ha rohamosan terjed pl a malária.

Rendben van hogy szegények meg minden, de 1. ez remek munkalehetőség és még az állam is hasznot húzhatna vele(lásd. turizmus) , 2. azért ennyire igénytelen tényleg nem lehet valaki, de mégis vannak ilyenek.



Egy példa az egyik ismerősömtől : "én jártam Mozambikban. Szemet gyönyörködtető ország lenne ha nem állna halmokban a rothadó szemét, nem szaladgálnának a patkányok ezrével az utcákon, és az emberek a szükségleteiket nem az utca szélén végeznék"



(tudom, Magyarországon is vannak igénytelenek, az egyes kisebbségekből, de ezt most ne hozzuk ide ha lehet)



Szerintetek is igénytelenek?


2011. máj. 9. 17:57
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

ma 18:59


kösz a kioktatást....van alapműveltségem



előtttem kommentelő: nem, nem vagyok proli

menj el Afrikába és győződj meg róla.

2011. máj. 9. 19:41
 12/23 A kérdező kommentje:

"Mozambik még Afrikán belül is különösen szegény ország, egy kb. 30 évig tartó háború után van. Egyébként dinamikusan fejlődik, ráadásul még demokratikus is"


ez oké, de a háború nem vonja maga után kifejezetten az igénytelenséget. Ha maga után vonná akkor Európa szemétben élne.

2011. máj. 10. 13:13
 13/23 anonim ***** válasza:
Azért Magyarországon is van egy-két környék, ahol olyan népcsoportok találhatók, melyek eléggé hasonlóan cselekednek és ha csak rajtuk múlna kb azonos szinten élnének az afrikaiakkal.
2011. máj. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
49%

A válasz megírásának időpontja: 05-09 18:59


Szerintem meg a te válaszadási stílusod a primitív. Méghozzá nagyon. Kioktatsz egy olyan embert, aki tapasztalatból beszél, míg te jobb esetben is csak könyvekete vagy filmeket bújsz. Na látod ez a primitív, és egyben a nevetséges.

2011. máj. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 KÁELEF ***** válasza:
63%
Ilyen fajta, megrekedtek valahol az őskorszakban.
2011. máj. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
hát vannak olyan törzsek amelyek az őskorszakhoz hasonlóan élnek...a többiek esetleg a középkorban vagy az ókorban ragadtak le.
2011. máj. 14. 14:48
 17/23 anonim ***** válasza:
őserdő meg dzsungel az nem annyira... max szavanna vagy sivatag.
2011. máj. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Vree ***** válasza:
Annyiból egyetértek a 05-09 18:59-cel, hogy tényleg lekezelő a stílus, az igényességet is tanítani kell. Mi könnyen mondjuk, innen, hogy az az alaptermészetünkhöz kell tartozzon, amikor nekünk kiskorunktól tanítják. Azt is mindenki tudja hogy látványosan nehéz egy népet rávenni hogy máshogy csinálja a dolgokat mint ahogy ő hiszi hogy jó.
2011. máj. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

"Talán onnan ered ez a fajta igénytelenség, hogy még soha nem találkoztak az igényességgel....

Honnan is tudnák, hogy lehet másképp is élni? Hiszen soha nem láttak mást, soha nem is tanultak arról, hogy a világnak van egy kulturáltabb fele, ahol másképpen élnek az emberek,"

Tévedsz Tetris, Zimbabwéban és Dél-Afrikában látták a fekák, hogyan élnek a fehérek és hogyan szervezik az államéletet, de a hatalomváltáskor ahelyett, hogy eltanulták és folytatták volna a civilizációt a fehérektől, el kezdték öldösni a fehér farmereket és megerőszakolni csoportosan a fehér lányokat, aztán tönkretették a gazdaságukat, szóval reménytelenek, hasonlóan a mi lebarnult putrilakóinkhoz.

2011. máj. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
44%
Nem az afrikai népek igénytelenek, hanem a fidesz szavazó.
2011. máj. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!