Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az afrikai népek milyen...

Az afrikai népek milyen igénytelenek?

Figyelt kérdés

Volt szerencsém már 2-szer kijutni Afrikába, egyszer Elefántcsontpartra, másodszor Maliba. De fel nem tudom fogni hogy az afrikai emberek, népek miért ilyen rettenetesen igénytelenek? Pedig a közmunkával rengeteg új munkahelyet lehetne teremteni, + a turizmus is fellendülne. Ehhez képest halmokban áll a szemét az utcákon, orrfacsaróan büdös van szinte mindenhol, a szennyvíz pedig sokszor az utcán folyik, vagy oda öntik.


De ez miért jó nekik? Ennyire megszokott a szemétkupacon élni? A turizmusból sok pénzt nyerhetne az ország, de ilyen helyre már szinte senki nem akar jönni, ahol az állandó szemét és a nyílt szennyvíz hatására már vagy 100 védőoltás kell mert mindenféle betegség baktérium, kórokozó elszaporodott. Így nem kell csodálkozni ha rohamosan terjed pl a malária.

Rendben van hogy szegények meg minden, de 1. ez remek munkalehetőség és még az állam is hasznot húzhatna vele(lásd. turizmus) , 2. azért ennyire igénytelen tényleg nem lehet valaki, de mégis vannak ilyenek.



Egy példa az egyik ismerősömtől : "én jártam Mozambikban. Szemet gyönyörködtető ország lenne ha nem állna halmokban a rothadó szemét, nem szaladgálnának a patkányok ezrével az utcákon, és az emberek a szükségleteiket nem az utca szélén végeznék"



(tudom, Magyarországon is vannak igénytelenek, az egyes kisebbségekből, de ezt most ne hozzuk ide ha lehet)



Szerintetek is igénytelenek?


2011. máj. 9. 17:57
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
kérdésben elírtam : milyen helyett "miért ilyen"
2011. máj. 9. 18:04
 2/23 anonim válasza:
60%

Ó ezzel most kiábrándítottál :-(

még nem voltam Afrikában,de gyerekkori álmom,h egyszer kiutazzak

mindig úgy képzeltem el,h őserdő-dzsungel mindenhol,óriás vízesések, hatalmas fák, fűszoknyában táncikáló fekete emberek, kis csini kunyhók....

ezek után elment az egésztől a kedvem

2011. máj. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
bocsi , vannak ugyan szép tájak de a csúnya valóság ez.
2011. máj. 9. 18:11
 4/23 anonim ***** válasza:
64%

ez eléggé elszomorító.

mert tényleg fellendülnének, ha rend lenne..

2011. máj. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Bányai Károly ***** válasza:
83%
Azért mert egy csapásra kapták meg a modern vívmányokat, de a kultúra le van maradva. Már elszakadtak a régi életmódtól, elfelejtették, de az újat nem tanulták meg. Olyan kis falvakban, ahol az eredeti szinten vannak, nincsen szemét, meg ilyesmi, legalábbis amit ismeretterjesztő filmekben látni. Hagyni kellett volna őket magukra, akkor minden a régi lenne, nem szaporodtak volna el, így nem lennének járványok, vagy legalább megállnának a faluhatáron. Meg ugye a gyarmatosítók elhordtak mindent, de elfelejtették őket kitanítani, hogyan is kéne ezek után megélni.
2011. máj. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
18%
Muszáj párhuzamot vonnom ne haragudj, a sárga és fehér bőrűek mániája a munka, a rend, a tisztaság, a többiek elvannak a szemétben is.
2011. máj. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
a kis falvakba azért nincs szemét mert ott az agyag edényen , fa edényen stbin kívül mást szinte nem is használnak, vagyis ilyen műanyag, meg zacskó stb ott nincs.
2011. máj. 9. 18:28
 8/23 tetris ***** válasza:
67%

Talán onnan ered ez a fajta igénytelenség, hogy még soha nem találkoztak az igényességgel.

Aki egész életében a rohadó mocsokban élt, annak ez a természetes.

Honnan is tudnák, hogy lehet másképp is élni? Hiszen soha nem láttak mást, soha nem is tanultak arről, hogy a világnak van egy kulturáltabb fele, ahol másképpen élnek az emberek, nem az állatok szintjén. Fogalmuk sincs a higiénia fontosságáról, azt se tudják mi az. Sajnos ezek az emberek megrekedtek a fejlődésnek egy nagyon korai szintjén.

2011. máj. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
31%

Afrika elmaradott. Egy átlagos afrikai országban kb. olyan az életszínvonal, mint Magyarországon 1900 körül.


"De ez miért jó nekik?"


Komolyan azt hiszed, hogy ez "jó nekik"?


"A turizmusból sok pénzt nyerhetne az ország"


A turizmusból nem lehet egy kontinenst eltartani.


"Így nem kell csodálkozni ha rohamosan terjed pl a malária"


A malária lényegesen ritkább, mint a rovarirtószerek feltalálása előtt. Nem terjed.


"Egy példa az egyik ismerősömtől : "én jártam Mozambikban""


Mozambik még Afrikán belül is különösen szegény ország, egy kb. 30 évig tartó háború után van. Egyébként dinamikusan fejlődik, ráadásul még demokratikus is.


Majd vicces lesz, ha 50 év múlva lehagynak minket.


"Szerintetek is igénytelenek?"


Szerintem roppant primitív módon állsz hozzá ehhez a kérdéshez, és jó lenne egy kis alapműveltségre szert tenned.

2011. máj. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Bányai Károly ***** válasza:
52%

a kis falvakba azért nincs szemét mert ott az agyag edényen , fa edényen stbin kívül mást szinte nem is használnak, vagyis ilyen műanyag, meg zacskó stb ott nincs


Háhá! Pont ez a lényeg. A saját útjukat járva nem termelnek szemetet. Ez tényleg fenntartható fejlődés. A mienk meg nem az, hiába vagyunk nagyra vele. Afrikába a modern ember vitte be a sok szemét műanyagot, stb, fegyvereket. Korábban lepofozták egymást, most lelövik. Nem beszélve arról, hogy a betegségek egy részét is európából, meg amerikából hurcolták be. Ez soktényezős játszma. Ausztráliában is jól elvolt a helyi élővilág, amíg az angolok nem vitték be a nyulat meg a rókát.

2011. máj. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!