Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Afrikai miért ilyen lemaradott?

Afrikai miért ilyen lemaradott?

Figyelt kérdés
Viszonylag "ugyanonnan indult" minden kontinens. Európában az őskorból eljutottunk idáig, Ázsiai is fejlődött, valamilyen szinten Amerika is. Amint felfedezték a kontinenst, azóta is folyamatosan fejlődik. Afrika miért maradt meg jóformán a kőkor szintjén? Meg kapnak annyi segélyt (nem csak a pénzbeliekre gondolok), odamennek annyian segíteni, mégis sehol sincsenek. Pedig Európában feltaláltak annyi mindent, Afrikában csak alkalmazni kéne, de még arra is képtelenek. Miért ? Mit kellene tenni, hogy Afrika is elérje ezt a szintet.
2011. okt. 22. 09:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Vannak azért Afrikában is egész jól fejlett országok.
2011. okt. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ja, ahova mentek pénzes befektetők. Nélkülük azok se lennének sehol..
2011. okt. 22. 10:13
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"Viszonylag "ugyanonnan indult" minden kontinens."


Pfff... Ugyanonnan mi? A szavannán lekötötte az emberek idejét az életben maradás (mint az eszkimóknál), az esőerdőben pedig jóformán túl jó dolga van az embernek, hiszen egész évben meleg van és van kaja amerre nézel.

Hol voltál te a gimnáziumi évek alatt? Azt hiszed kiállt egy ember és azt mondta, no akkor mától öntözéses földművelünk!?


"Pedig Európában feltaláltak annyi mindent, Afrikában csak alkalmazni kéne, de még arra is képtelenek."


Pont amiatt a sok minden miatt van Afrika olyan helyzetben amilyenben! A 2. Vh után elkezdték a 3. világot egészségügyi segélyekkel bombázni. Azt hiszed a 8 gyerek az úgy perfekt családmodell? Lófa#zt! Abból a 8ból a természet rendje szerint elpatkolna 6-7 mindenféle nyavalyában! De mindegy, végül is nem a 8 gyerek a lényeg, hanem a terület eltartóképessége, jelentősebb ipar nincs egy közép-afrikai országban sem, a vadászat halászat, és a kezdetleges nomád állattartás nem bír el 8 gyereket!


Afrika ennek ellenére rohamosan fejlődik, ha megnézed Tanzánia, India, és Németország korfáját ebben a sorrendben fejlődést láthatsz.

2011. okt. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%
mert kultúraromboló népek lakják
2011. okt. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


A világ egy meglehetősen bonyolult és összetett terep egyfelől, másfelől pedig a fogalmainknak nincs abszolút (kultúrától-civilizációtól független) jelentése.


Mit értünk fejlődésen? Az anyagi kultúra fejlődését? A javak sokaságához való hozzáférést? A szellemi produktumokat? És azoknak melyik fajtáját? Művészi filozófiai, technikai, készségeket, a társadalom berendezkedését? Ezek összességét? És miért?


Létezik objektív mérce?


Az antropológia szerint: nem.


Avagy a te általad lakott, élt, és hagyományozott civilizáció mércéje: A MÉRCE?


Mindazonáltal felhívnám figyelmedet, hogy Afrika egy meglehetősen színes kontinens. A szaharától északra lényegében a mozlim civilizáció világa található. Ilyen történelmi múlttal: Egyiptom, Karthagó, Római Birodalom, Omajád kalifátus, Abászida kalifátus, virágzó Mór kultúra olyan tudósokkal mint Ibn Khaldún (tuniszi) a történelemtudomány megalapítója (ugyanis Hérodotosz nem tudományos igényű történet felfogását történetírásnak nevezzük.)


Ha az egyenlítői és az attól délre eső területekre a fekete afrikára gondolunk, nos ezeken a területeken éppenséggel a többi trópusi területre is jellemző törzsi civilizációk alakultak ki (éppígy Ázsiában és dél-Amerikában /a precolumbián, és az inka civilizációk kiterjedésben és szervezettségben meg sem közelítették pl az ókori kelet hatalmas civilizációit).


Ezek a fekete területek vagy az extrém szárazság vagy az extrém esőzés miatt alkalmatlanok voltak (ma is azok) a fenntartható?/létezik ilyen/ mezőgazdasági termelés növekedésére. Ez pedig elengedhetetlen az indusztriális civilizáció kialakulásához. (amelyről nem kell azt gondolnunk, hogy különb lenne a természeti népek formációinál.)


Természetes módon életek e civilizációk az újkor elejéig. Mint tudod, az Oszmán Török Birodalom döntő vereséget mért a Bizánci Birodalomra és ennek folyományaként, a Selyem Út hozzáférhetetlen lett a keresztény-nyugati (jobbára Velencei) kereskedőknek. A távol-kelet kincseire: Selyem, porcelán, jáde, drágakövek, fűszerek továbra is igényt formáltak a nyugati arisztokrácia tagjai. Új útvonalakra volt szükség. Tengeri útvonalakra. A nagy felfedezőket nyílván ismered. Viszont főleg Angliában a halyózással összefüggésben hatalmas igény keletkezett a mennyiségi posztó termelésre. Ez vezetett a köz földek elkerítésének gyakorlatához, a manufakturális termelés kialakulásához, és a feudalizmus felbomlásához, a kapitalista szellem és a fogyasztó civilizáció lassú kialakulásához. Fekete Afrika totálisan védtelen volt ezzel szemben. Nyilván hallottál róla hogy majd 3 millió feketét hurcoltak az Új világba, rabszolga gyanánt. Nyilván hallottál arról, hogy a történelmi alakzat természeti szintjén élő népek, minden átmenet nélkül és totális jogfosztottsággal, gyarmat birodalmakban találták magukat, melyek a törzsi ellentétek szításával, tartották fenn érdekeltségeiket. Részben a mozlim világ kontrollálása érdekében is. A fekete társadalom írásbeliség és egyéb feltételek hiányában egészen a gyarmati világ felbomlásáig képtelen volt megszervezni önmagát /mert nem volt önmaga, elnyomták./ Később a mennyiségi termelés bűvöletében élő nyugati civilizáció olyan erőre tett szert, hogy az arab Afrika is a kezére került, és a múlt század elején felbomlott az oszmán birodalom is. Ha Afrika és a közel-kelet térképére nézel, olyan országokat láthatsz melyek közül egyik sem történelmi alakulat. Ilyen országok eredetileg nem léteztek. Angol/ Francia urak alakították ki, meglehetősen ravasz módon a nyugati érdekek kizárólagossága mentén. Pl létezhetne tiszta több milliós Kurdisztán (létrehozására Teleki Pál javaslatot is tett) ehhez képest ugyanazok akik trianoni módon alakították közép-kelet Európát, három ország között osztották el ezt a népet. Ezzel a cél a vallásilag etnikailag megosztott, gyarmati közigazgatást öröklött, működésképtelen országok létrehozása megvalósult. Ajánlom figyelmedbe a vonalzóval meghúzott határokat. (nyilván nagyon természetesek)


Szóval a xx. század közepéről ebből a szituációból kellett startolnia az afrikai kontinens lakóinak. Akkor most mit is kérünk rajtuk számon? Azt hogy 400-300 éven át kizsákmányoltuk őket. Hogy nem lehetett saját történelmük, hogy nem természetes államokban és nem saját történelmi formációkban élnek. Olyan 2000 év "lemaradást" (mondjuk inkább másságot) kellene 50 év alatt behozniuk..


remélem némely szempontot el tudsz fogadni ezekből!

2011. okt. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%

A kontinensek közül messze Európa a legfejlettebb, leggazdagabb. Hogy miért? Ez egyrészt abból is látható, hogy miért itt az egyik legnagyobb a népsűrűség. Ugyanis Európa a legélhetőbb kontinens: termékeny alföldek, kellemes klíma, nem túl magas hegységek, stb.

Ez viszont Afrikára nem mondható el. Vagy hatalmas a forróság, vagy nagyon magas hegyek vannak. Tehát nagyon alacsony a megművelhető földek aránya például. Ez is hátráltatta/hátráltatja Afrikát.

És az, hogy Európa kizsákmányolta, pluszban gazdagította ezt a kontinenset, Afrikát pedig ugyanazon a szinten tartotta.

2011. okt. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

,,nagyon magas hegyek,,


Afrikára sok minden jellemző, a magas hegyek nem annyira

2011. okt. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 hollófernyiges ***** válasza:
75%
Magyarország miért ilyen elmaradott? Pedig az EU nyomja belénk a pénzt, itt van előttünk ingyen a minta Svájc meg Luxemburg, rendelkezésre áll a technológia aztán mégis balkáni szinten nyomorgunk.
2011. okt. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy az európai országok dömping ár alatt adják el a mezőgazdasági termékeik feleslegét ezzel a helyi termelőket kiszorítva onnan. Ezáltal az egyetlen kitörési pontjuk az iparosodás felé el van zárva. Illetve maradnak a kínai beruházások. Talán nem is véletlen, hogy így van: 800 millió ember erőforrásokban túlcsorduló, "kiaknázatlan" kontinens, nemigen lenne jó, ha a saját fogyasztásukra használnák el előlünk...
2011. okt. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nagy energiát látok Afrikában!

Jó oktatás kellene, szakmákat tanítani az elmaradott részeken

technikailag fejlődni,

és nem utolsó sorban politikailag agyilag felfogni nekik h a háborúk széthúzások nem serkentik a kereskedelmet, meg a turiznust.

2011. okt. 23. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!