Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért utálják az izraeliek és...

Miért utálják az izraeliek és az arabok egymást?

Figyelt kérdés
2011. jan. 12. 16:50
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

„És a békét megkötő arab vezetőket a népük árulás vádjával azonnal meggyilkolta.”


Carter amerikai elnök hatékony közvetítésével 1979-ben születik meg Camp David-ben a hőn áhított békeszerződés, mely értelmében Egyiptom – elsőként az arab világból – elismeri Izrael létezéshez való jogát, míg a zsidó állam vállalja, hogy pár éven belül kivonul a megszállt Sinai-félsziget egészéről. A megkötött egyezmény nemzetközi jelentőségének elismeréseképpen 1979-ben Szadat, Beginnel megosztva, Nobel-békedíjat kap.


A növekvő belső elégedetlenség miatt szigorít az addig is létező politikai-társadalmi cenzúrán, valóságos hajtóvadászatot indít ellenfelei, főként az iszlamisták ellen. 1981-ben egy katonai díszfelvonuláson éri utol a fundamentalisták haragja. A Muzulmán Testvériségből kiváló radikális Egyiptomi Iszlám Dzsihád tagjai véres merényletben szabályosan kivégzik. Utódjául alelnökét, Hoszni Mubarakot választják.

[link]


A merényletet külföldi egyedek szervezték és támogatták, ők szemelték ki a Hussein Mubarakot is a posztjára.

2011. jan. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
74%

Az első világháború után zsidó telepesek kezdtek el kivándorolni a szent bibliai földjükre, ami akkoriban inkább csak Palesztina néven volt ismert és nagyon nem zsidók, hanem arabok lakták. A zsidókat nem szívesen fogadták sehol sem, egy állam se akarta, hogy zsidó kisebbsége megnőjön. A cionisták úgy gondolták, hogy a zsidóknak akkor lesz nyugtuk, ha egy önálló zsidó államot tudnak alapítani, ahol letelepedhetnek és élhetnek maguk közt nyugodtan. A második világháború után, kihasználva, hogy üldözték őket, a zsidóknak az ENSZ-re hatva sikerült megalapítaniuk az államukat Izrael néven. Mit ad isten, még azt is elérték, hogy az ősi bibliai Kánaánt kapták meg... máshogy fogalmazva Palesztinából kiszakítottak egy darabot és az lett az új zsidó állam.


Ennek nyilván nem örültek az ott lakó, azt teljes joggal saját földjüknek tekintő, turbános teve zsokék. Frusztráltságuk éppenséggel megérthető, hiszen gondoljunk csak bele; mi mit éreznénk, ha egyszer csak egy országot alakítanának mondjuk úgy, hogy Magyarországtól elveszik a Dunántúlt. Mindezt úgy, hogy nekünk még beleszólásunk sincs a dologba. Nyilván mi magyarok se örülnénk neki és mi is eléggé haragosak lennénk, a sok betelepülő, pajeszos, sahlomozó kismózesra. Nagy vonalakban ez történt ugyanis az arabokkal. A 1948-ban újjá alakult Dávid ókori zsidó királysága. Érthető tehát, hogy ezek az arabok akik ott laktak, és most hirtelen a nyakukba szakadt több mázsa zsidó telepes - akik ráadásul még üldözték is őket - gyorsan fegyvert ragadtak. Nem kellett sok idő az első fegyveres konfliktusig, amit követett a következő, aztán azt még egy, és így tovább... még most is tart.


Háborúk


, merényletek, halottak, palesztin menekültek hatalmas mennyisége. Ez lett az ára annak, hogy Mózes népe földet kapott. Egy már régen foglalt földet. Persze Izrael könnyen lépett fel ilyen agresszív politikával az arabok ellen, hiszen a háta mögött tudhatta az USA-t. Izrael fejlett sereget és gazdaságot épített amerikai támogatással, így történhetett, hogy a túlerőben lévő arab seregeket is legyőzte többször is.


Kattints ide, és nézd meg teljes méretben!


Az arabok teljes joggal érezték úgy magukat, hogy a zsidók kifosztották őket. Ha úgy tetszik a zsidók holokausztot tartottak az arabok ellen. Gombamód szaporodtak a különféle arab ellenálló szervezetek, magányos harcosok, merénylők. Allah szent serege, akiknek egy céljuk volt: kiűzni a gyaur kutyákat Palesztinából. Ezt a sok felszabadító mozgalmat a PFSZ (Palesztinai Felszabadítási Szervezet) tömörítette egy laza szövetségben. Kezdetben a PFSZ a kemény ellenállás híve volt. Úgy gondolták, hogy ha elég nagy áldozatokat okoznak a zsidóknak, akkor azok egy idő után, ebbe belefásulva, megtörve, félve a további áldozatoktól vissza adják az araboknak a földjüket ami jár nekik. Ennek a korszaknak az egyik legemlékezetesebb eseménye az 1972-es Müncheni olimpia, amikor arab merénylők rajtaütöttek a zsidó sportolókon. De a pajeszos rabbik kötötték az ebet a karóhoz. Nagyon nem érdekelte őket, mekkora veszteségeket szenved el a két fél, a földet minden áron meg akarták tartani. Ezt ismerte fel Jasszer Arafat, és egy mérsékeltebb PFSZ politikát hirdetett. Leült tárgyalni az arabokkal a kérdésről. Ezeket a tárgyalásokat többnyire az USA felügyelte, - ami Izrael mögött áll ugyebár - közvetítette, így kicsit se volt fair a helyzet. Úgy néz ki, hogy az olajfák alatt is az erősebb kutya baszik elv érvényesül. De legalább az értelmes megállapodás lehetősége már látszik a távolban. Csak közelebb nem nagyon tudják hozni.


Sajnos a mai napig nem sikerült a kérdést tisztázni a két félnek. Nap, mint nap hallani arról, hogy a zsidók rakétával szarrá lőnek egy-egy arab városrészt, vagy éppen az arabok robbantanak egyet a zsidók közt. Az arabok teljes joggal követelik vissza ami az övék, a zsidók meg persze foggal körömmel kapaszkodnak hozzá; ha már egyszer el tudták venni. Remélem most már kicsit tisztább a kép, valamennyire megértitek a híradó tudósításait. Átlátni a híreket és megérteni - nem csak elhinni amit hallasz a hírekben.

2011. jan. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:

„Átlátni a híreket és megérteni - nem csak elhinni amit hallasz a hírekben.”

Ehhez rengeteg információval kell rendelkezni. Egy átlagembernek nincs erre ideje, és ezt tudják is akik irányítják a médiát.

Ezért a legjobb amit tehetünk, mi átlagemberek, hogy egymással békében élünk, bármilyen állampolgárok is legyünk.

A politikusok a mi ellenségeink, bármilyen állampolgárok is legyenek.

2011. jan. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
69%

Az izraeli vagyok


"tegnap 19:24"-nek

Sajnos te EGYALTALAN NEM ERTETTED MEG azt, amit irtam.

Eloszor is: en 400, 600, 700 eveket fogtam ossze egy-egy mondatban, es igy kijott, hogy

az elso szentely kora a honfoglalastol az allamalapitason at a babiloni fogsagig kb 700 ev

a masodik szentely kora tobb mint 500 ev a romaiakig

a fuggetlenseg elvesztesetol kb 600 ev az arab tatarjarasig, zsidok egy reszenek menekulese

kulonbozo megszallok alatti elet, arab beszivargas a torok uralom alatt,

a zsido menekultek visszateresei, a fuggetlensegi harcok ujra indulasa

angol mandatum

Izrael ujra kikialtasa, fuggetlensegi haboru gyozelme


Ezek utan jossz, es hianyolod a - teljesen mellekes - Szeleukidak emliteset. Oregem, en olyan fontos tortenelmi tenyeket sem emlitek, mint pld a Makkabeusok, vagy a Hasmoneusok. (Aki nem ismeri: a magyar Rakocziakhoz, Hunyadiakhoz hasonlo csaladok, szabadsagharcok vezetoi, kiralyi hazak)


Masik elkepeszto ertetlenseged, hogy nem erted meg az IRONIAT. Ezt irtam:

"Tudod, a vilag akkori hatalmasai, az amerikai elnok, az angol kormany, de kulonosen Sztalin a becsuletes, tiszta lelkiismeretukrol voltak hiresek. Sztalin annyira szivere vette a holocaustot, hogy rogton utasitotta Molotovot (a szovjet ENSZ nagykovetet), hogy tamogassa a zsidok fuggetlen hazahoz valo jogat. – Hulyeseg! Egyszeruen mar megindult a hideghaboru, es mindket fel elore spekulalt, es arra a kovetkeztetesre jutottak, hogy jo lesz letrehozni egy szovetseges kis allamot a Kozek Keleten. Hogy Ben Gurion (az elso izraeli miniszterelnok) nem kerte szepen a szopvjet babaskodast, hanem Amerikaval szovetkezett, az mar nem Sztalin hibaja. "

Erre te jossz, es kioktatsz, hogy "A becsületnek és a tiszta lelkiismeretnek ehhez semmi köze. Ez színtiszta politika." Nevetseges vagy.


Na persz es jon a szemelyes tamadas is"Amúgy ha a te családod folyamatosan ott élt, akkor honnan tudsz magyarul és mit keresel egy magyar oldalon?"

Tobbszor leirtam mar: az anyai csaladom mindig itt elt, Tkoan, Jeruzsalemben, Hebronban. Az apai nagyszuleim azonban Magyarorszagrol jottek haza. Nagyapam nos volt a holokauszt idejen, elvittek munkaszolgalatba, aztan Sziberiaba. Mikor "hazaert" MO-ra megtudta, hogy a feleseget es a 4 eves kislanyat meggyilkoltak Aushwitzban. Akkor tenyleg hazajott. Nagyanyam 23 eves fiatalasszony volt a haboru elott, vittek Belsenbergerbe. Mar ott megtudta, hogy a ferjet meggyilkoltak, egyenesen Izraelbe jott. A nagyszuleim itt talalkoztak, osszehazasodtak, igy szuletett meg edesapam. Engem pedig a nagyapam tanitott meg magyarul.

2011. jan. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Az izraeli vagyok

tegnap 21:08-nak


Te a kozepen kezded a tortenelmet (azt is erosen ferditve) " Az első világháború után zsidó telepesek kezdtek el kivándorolni a szent bibliai földjükre, ami akkoriban inkább csak Palesztina néven volt ismert és nagyon nem zsidók, hanem arabok lakták. "


A zsidok nem csak az elso vilaghaboru utan "kezdtek kivandorolni", hanem az elmenekulestol folyamatosan voltak visszateresek. Ez az 1850-es evektol - az europai nemzeti allamok kialakulasatol - megerosodott. De mint mondtam, itt mindig TOBBSEGBEN voltak a zsidok. Nem abszolut tobbsebben - eltek itt a kozepkortol kezdve keresztenyek, druzok, cserkeszek, torokok, koptok, arabok, stb. - hanem ugy, hogy a zsido volt a legnagyobb kozosseg. Mind a druzok, mind a keresztenyek, cserkeszek, koptok ma is itt elnek, csak az arab propaganda "palesztin"-nak titulalja oket. (Persze csak kifele, mert hogy mennyi baja van a zsido allamnak azzal, hogy a muzulmanoknak a tobbi kisebbseg elleni kulonbozo tipusu tamadasait elfojtsa, az egy kulon konyvet tenne ki.)


Azt irod: "mi mit éreznénk, ha egyszer csak egy országot alakítanának mondjuk úgy, hogy Magyarországtól elveszik a Dunántúlt. Mindezt úgy, hogy nekünk még beleszólásunk sincs a dologba. " A parhuzam EROSEN santit. Egy kozelebbi parhuzam lenne a kovetkezo: Mint tudjuk, a torok hodoltsag idejen az Alfold elneptelenedett. (Pont mint a Szentfold). Ahogy ide beszivarogtak a szomszed arabok, ugyanugy az Alfoldre is beszivaroghattak volna a romanok. Allitasod szerint, akkor az Alfold most JOGOSAN a romanoke lenne. Ha nem lenne jogsan a romanoke, akkor az en foldem is az ENYEM, es nem a beszivargottake.


Masreszt azonban koszonom a kovetkezo mondatodat "A második világháború után, kihasználva, hogy üldözték őket, a zsidóknak az ENSZ-re hatva sikerült megalapítaniuk az államukat Izrael néven. " Ez egy gyakori bloff, es pont erre utalva irtam, hogy az ENSZ POLITIKAI es nem erzelmi okokbol ismerte el - a de fakto mar letezo - zsido allamot. (A 19:24-es pont errol "oktatott ki")

2011. jan. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

először is, az izraeliek meg az összes arab nem utálja egymást. Van egy politikai szembenállás a térségben, meg van egy (szintén nagyrészt politikai gyökerű) vallási szembenállás, mely szerint a keményvonalas iszlám ellenségnek, magának az ördögnek tekinti a zsidóságot, és az arab államok vezetői politikai okokból kisebb-nagyobb részben ehhez igazodnak retorikájukban, tehát időnként benyögnek némi fúj, fúj zsidósat, de a többségük közben meg akár titokban is, de fenntartja a kapcsolatot Izraellel, és akár füleseket is ad nekik (érdekes ezekről olvasgatni a wikileaks-es cuccokat, nagyon nagyon érdekes dolgok vannak benne, pl. Katar, Pakisztán, Libanon, Szaúd-Arábia esetében is).


Az egész gyökere még Izrael állam előttről van, és lépésekben jutott el a dolog idáig, és igaziból már visszafelé menőben van.

Kb. a 19. sz-ra már az iszlám mind politikai, mind kultúrális szempontból hanyatlani kezdett a korábbi igen sikeres időszakhoz képest. Ennek egyik következménye volt, hogy új, sokkal keményvonalasabb és drasztikusabb vallásfilozófiai irányzatok törtek előre, és vették át a hatalmat a korábbi igen toleráns helyett. A súrlódások már ekkor elkezdődtek, például ennek az egyik "aranyos" példája, mikor a síiták egyik kisebbségének, a hetes síitáknak (iszmaeliták) iszlámon belüli üldözését azzal kezdték el megideologizálni, hogy az egész irányzatot igaziból a zsidók hozták létre, hogy megosszák az iszlámot.

A feszültség azáltal is nőtt helyi szinten, hogy a 19. sz-ban egyre több zsidó kezdett el visszavándorolni Európából a Szentföldre, ami erős feszültséget keltett a helyi arabok és a zsidók között.

Az egész iszlámban globálisan a II. VH. alatt terjedt el a zsidóellenesség, mint ideológiai "irányelv". A II. VH-ban gyakorlatilag Európából importálták az ideológiai alapú zsidóellenességet, amit a helyi iszlám vezetők, például a Jeruzsálemi Nagymufti, az iszlám egyik legnagyobb tekintélye, nagy lelkesedéssel vett át, és alkalmazott, olyan szinten, hogy külön muszlim SS alakulatot is létrehoztak, amelyik Európán belül Jugoszláviában folytatott zsidóüldözésekben vett részt, de arab területeken (pl. Egyiprom) is komoly atrocitások voltak. A második VH végére tehát már nem csak Palesztinába balhéztak egymással a zsidók és arabok a helyi ügyeikből kifolyólag, hanem az egész kapott egy ideológiai köntöst, a keményvonalas iszlám egyik irányvonalává vált a zsidóellenesség, már nem csak helyi politikai alapon, hanem ideológiai alapon is.


Így aztán amikor megalakul Izrael (és nem azért, mert az ENSZnél kikunyízták, ahogy írták korábban, hanem azért, amiért a többi hasonló akkori állam, ami korábban gyarmati terület volt - pl. India és Pakisztán, csomó afrikai állam-, a brit gyarmatbirodalom felbomlásával a területet felosztották a területen élő népek között), az összes környező arab állam ellenségként kezelte.

Ez mára már nagyon sokat enyhült, Egyiptommal és Jordániával abszolút béke van, A libanoni kormánnyal is megvannak, de a libanoni kormánynak nincs ellenőrzése a dél-libanoni területek felett, amit a Hezbollah irányít gyakorlatilag önálló államként, bár mostanában ott is nyugi van.

Akikkel balhé van, az Irán, Hamasz, (Hezbollah-hal mostanában nem igazán, de hagyományosan azzal is szokott), nem direkt módon Szíria, és Erdogan miniszterelnöksége alatt mostanában Töröko., de hogy az ennyire komoly, azt nehéz megmondani. Ezek - esetlegesen a törököket leszámítva - leginkább politikai jellegűek, aminek politikai célból adnak egy vallási, ideológiai köntöst, mert úgy jobban eladható a népnek, és többen vevőek rá.


A többi arab állammal nincs igaziból gond, kicsit időnként csúnya izraeliznek egyet, ha épp kell, mert az iszlám világon belül ezt így illik, de igaziból nincs ott gáz.

2011. jan. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
50%

"Eloszor is: en 400, 600, 700 eveket fogtam ossze egy-egy mondatban, es igy kijott, hogy

az elso szentely kora a honfoglalastol az allamalapitason at a babiloni fogsagig kb 700 ev

a masodik szentely kora tobb mint 500 ev a romaiakig

a fuggetlenseg elvesztesetol kb 600 ev az arab tatarjarasig, zsidok egy reszenek menekulese

kulonbozo megszallok alatti elet, arab beszivargas a torok uralom alatt,

a zsido menekultek visszateresei, a fuggetlensegi harcok ujra indulasa

angol mandatum

Izrael ujra kikialtasa, fuggetlensegi haboru gyozelme "


Igen. És?

Mondtam én, hogy ez így nem igaz? Csak pontosítani akartam néhány dolgot, mert ez így "hiányos".


"Ezek utan jossz, es hianyolod a - teljesen mellekes - Szeleukidak emliteset"


Azt egy szóval sem mondtam, hogy halálosan fontos lenne. Csak megjegyeztem, hogy az is volt. Hogy a babiloni fogságtól Róma hódításáig még az is történt.

Igen, mellékes, de attól még az is volt.

Nem hibáztatlak, amiért kihagytad. Értem, hogy nem lényeges. De megjegyzendő, hogy az is volt.


"Masik elkepeszto ertetlenseged, hogy nem erted meg az IRONIAT."


Értem az iróniát, ha úgy adod elő. De ezt te teljesen úgy adtad elő, mintha neked az lenne a véleményed, aztán leírtad ennek a tök ellenkezőjét is. Azért nem ártott volna az egész elé odatenni, hogy "egyesek szerint", vagy "akkoriban úgy tartották", mert így nagyon zavaros a dolog.


"Erre te jossz, es kioktatsz, hogy "A becsületnek és a tiszta lelkiismeretnek ehhez semmi köze. Ez színtiszta politika." Nevetseges vagy. "


Ezen most én is megsértődhetnék úgy, mint te, de nem teszem. Én csak pontosítani akartam azt, amit te félreérthetően írtál. Egyáltalán nem jött le abból a részből, hogy te most melyiket vallod. Így nem is csoda, ha valaki beleköt (még ha nekem nem is az volt a célom.)


"Na persz es jon a szemelyes tamadas is"Amúgy ha a te családod folyamatosan ott élt, akkor honnan tudsz magyarul és mit keresel egy magyar oldalon?" "


Nagyon sajnálom, ha te ezt személyes támadásnak vetted. Egyszerűen csak érdekelt. De ha már így állsz hozzá az egészhez, akkor nem értem mit keresel itt. Ha neked minden támadás, amit hozzád, "ellened" intéznek, akkor szerintem jobban járnál, ha elfelejtenéd az ilyen oldalakat. És ez nem provokáció, csak egy baráti jó tanács.


"Tobbszor leirtam mar: az anyai csaladom mindig itt elt, Tkoan, Jeruzsalemben, Hebronban. Az apai nagyszuleim azonban Magyarorszagrol jottek haza."


Akkor ezen átsiklottam. Bocsánat. Most elégedett vagy?


És akkor a végén megjegyezném még egyszer, azzal, amit írtál (a nagyhatalmak Izrael iránti "érzelmeiről" írt, kibogozhatatlan kettős megnyilvánulásodon és azon állításodon, hogy a 638-ban Jeruzsálembe érkező arabok nem lettek volna muzulmánok kívül) semmi bajom nincs. Csak annyit mondtam, hogy kicsit hiányos (ami a lényegi mondanivalódat tekintve természetesen teljesen irreleváns, de azért érdemesnek tartottam megjegyezni).

Nem sértésből, de ha ezt támadásnak vetted, akkor nálad lehet a hiba, nem nálam.

Azért pedig még egyszer bocsánat, hogy átsiklottam az apád származása felett, de attól még szerintem túlzás, hogy egy ártatlan kérdést személyes támadásnak vegyél. Ismét csak baráti jó tanácsként, nyugodj le egy kicsit, mielőtt ide írsz, különben pont az ellenkezőjét éred el, mint amit akartál.

Tudod, itt, Magyarországon, sokakban él az a kép, hogy a zsidóknak kollektív üldözési mániájuk van, és ha nem nyalja mindenki a talpukat és nem szolgálja ki őket zokszó nélkül, akkor már azzal jönnek, hogy diszkriminálják őket, mert ők zsidók. És nem lehet megértetni velük, hogy nem diszkriminálják, csak utálják őket, mert hülyék és bunkók. Annak, hogy zsidók, ehhez semmi köze.

Nem tudom, hogy te személy szerint milyen ember vagy, de az ilyen oldalakon az beszél, amit leírsz és ahogy leírod. És az alapján, amit és ahogy a második megjegyzésedben leírtál, te pontosan olyan embernek tűnsz, mint amilyennek a magyarok sztereotípen elképzelik a zsidókat.

Ez nem személyes támadás, csak egy megjegyzés, amit jó lenne, ha átgondolnál.

Az első hozzászólásod szerintem nagyon hasznos volt. Aszerint is értékeltem. A kiegészítéseimet csak azért tettem, hogy árnyaltabb, teljesebb és pontosabb legyen a kép. Ha ezt személyes támadásnak vetted, akkor nagyon sajnálom. Viszont a második hozzászólásoddal leromboltál mindent, amit az elsővel kialakítottál.

2011. jan. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
94%

Az izraeli vagyok


15:04-nek


Tudod mit, fogjunk inkabb kezet. En nyujtom.

2011. jan. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj! Nekem semmi bajom veled. Amit az első hozzászólásodban írtál, azzal (a két említett kivételtől eltekintve) egyet értek és hasznos is, amit leírtál. A pontosításaimat, kiegészítéseimet csak azért tettem, mert én jobbnak tartom, ha amit leírunk, az teljes mértékben helytálló, és ha már vállalkozunk valaminek a leírására, azt a lehető legkielégítőbben tesszük. (Emiatt tettem hozzá a Szeleukidákat, ami a mondanivaló szempontjából tényleg közömbös, de azért szerintem hasznos legalább megemlíteni.)

Tudom, hogy sokszor félreérthető, amiket itt írnak az emberek, de egyáltalán nem volt célom megbántani téged. A végén a kérdésem is csak azért tettem fel, mert ez nyitva maradt számomra a hozzászólásod alapján és érdekelt. Sajnálom, ha személyes támadásnak vetted.

Úgyhogy részemről semmi akadálya a kibékülésnek. :)

2011. jan. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
49%

,,"Aztan megtamadtak 1956-ban, 1967-ben, 1972-ben - gyoztunk."


Ennek a többsége izraeli agresszióval indult, de ez mellékes.

"


Nem értem. A többsége izraeli agresszióval kezdődött?

Első arab-izraeli háború: 1948, az arab államok támadást indítanak


Második arab-izraeli háború: Az angolok a franciák és Izrael, megtámadja Egyiptomot


Harmadik arab-izraeli háború: (hat napos háború) az arab államok megtámadják Izraelt.


Negyedik arab-izraeli háború(Jom kippuri háború): Egyiptom és Szíria megtámadja Izraelt.


Nos, ebből a négyből egyben voltak agresszorok az Izraeliek, és ott sem egymagukban voltak a támadó fél.


Három háborúban, az arabok voltak az agresszorok.


Márpedig a három a több, és nem az az egy, vagyis, nem igaz hogy a háborúk többségében Izrael volt az agresszor.

2011. jan. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!