A Demokrata párt hogy lett liberális?
A Demokrata párt nem a 90-es években lett liberális... hanem az 50-es 60-as években és ennek semmi köze a mai korlátolt felfogással, hogy háború vagy ne háború...
Az 1950-es 60-as évek előtt a Republikánus párt volt az úgymond liberális, támogatták a feketék jogaikat, a szegregáció korlátozását, míg a Demokrata párt anno a rabszolgatartók pártja volt, később a Demokrata párt támogatta a szegregáció kiterjesztését és fenntartását, ez az 1800-as évek közepétől egészen 100 éven át 1960-as évekig így állt fent.
A fordulatot az 1950-es évek hozta két elnök Eisenhower és később Kennedy, az ő idejük alatt változott meg a két párt ideológiailag is. A feketék egyre hangosabban kezdték el követelni a jogaikat meg a szegregáció eltörlését, amivel Eisenhower republikánusként nem értett egyet, sőt annak fenntartása mellett foglalt állást, míg Kennedy elkezdte felkarolni a feketék jogaikat és kiállni mellettük, ekkor kezdett a két párt helyet cserélni.
Egy példa erre, déli államok közül pl. Texas a megalakulása óta egy kisebb megszakítással egészen 1979-ig csak demokrata párti kormányzója volt, majd jöttek a republikánusok.
6@ -cancel cultúrát képviselnek
-kemény cenzúra van. Még a Trump-Musk beszélgetést is cenzúrázni akarták
-genderizmust támogatják
-LMBTQ jogok a gyermekekre kényszerítése
-drogok legalizálása
-fegyverviselés, szavazati jog a migránsoknak
Szerinted ezek nem liberális "vívmányok"?😅
"-kemény cenzúra van. Még a Trump-Musk beszélgetést is cenzúrázni akarták"
Igen, ami gyakorlatilag a liberalizmus ellentéte.
"-LMBTQ jogok a gyermekekre kényszerítése"
Ez is szembemegy a liberalizmussal.
"Szerinted ezek nem liberális "vívmányok"?"
Nem, a liberalizmus az egyén szabadságát, az egyenlő jogokat részesíti előnyben. Az LMBTQ jogok ilyen szinten más arcába tolása, vagy a véleménycenzúra teljesen ellentétes a liberalizmus eszméivel. Biztosan egyszerűbb nektek a liberalizmust mint szitokszót használmi mindenre ami nem konzervatív, de jó lenne ha ezt a woke izét el tudnánk különíteni a liberalizmustól, és nem mosnánk össze a kettőt. Én liberálisnak vallom magam, és a felsorolt jelenségek többsége ellentétes a liberalizmussal. Az USA kb annyira liberális mint Oroszország.
#9
Sok ága és típusa van, de "a szabad gondolatok széles spektrumát jelentő eszmerendszer" egy alapvető közös része mindegyiknek. Jelenleg egyetlen olyan típusa sincs a liberalizmusnak, sem a klasszikusnak, sem a modernnek, aminek része lenne a cenzúra használata vagy a szólásszabadság korlátozása. Attól, hogy én kétfejű sárkánynak vallom magam, még nem leszek kétfejű sárkány. Attól, hogy valakik éppen ezt nevezik liberalizmusnak, még ez nem liberalizmus. Bizonyos szempontból valóban szubjektív hogy pontosan mik tartoznak a liberalizmus egyes ágaiba, egyes típusaiba, ahogy pl. a kommunizmusnak is rengeteg típusa és fokozata van. De a liberalizmus alapértéke a szólásszabadság, mindenfajta liberalizmusé, a cenzúra nem lehet része. Ahogy a kommunizmusnak sem lehet része a nemesség és a kapitalizmus, mert teljesen ellentétes az alapvető eszmékkel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!