Melyik Demokrata elnöknek volt a legjobb politikája?
FDR New Deal-jével az USA komolyan eltolódott balra, kár, hogy Trumannel ez a folyamat nem folytatódott, és a hidegháborús "komcsi" hisztéria miatt az a jóléti, szociális állam nem alakult ki az USA-ban, mint Nyugat-Európában. Még rendes közegészségügyi rendszerük sincs, sokkal többet költenek egészségügyre, mint egy nyugat-európai. Nincs mindenki számára elérhető, díjmentes, non-profit egészségügyi rendszerük, a gyerek továbbtanulására már annak születése óta kuporgatni kell. Roosevelt idején elindultak egy értelmesebb irányba, aztán ez megszakadt.
Biden egyértelműen érzi a baloldal erősödését, és hogy a mérsékeltebb irányt valahogy pozícióban tartsa, finoman ő is balra tolódik. A világszerte bevezetendő minimum 21%-os társasági nyereségadó-kulcsot nagyon támogatom. Úgy kellene többet azon rettegnünk, hogy a multik mikor lépnek le egy olcsóbb, fejletlen országba - mindenhol ugyanannyi lenne a társasági nyereségadó -, hogy emellett hatalmas forráshoz jutna társadalmunk, és lehetne belőle színvonalas közszolgáltatásokat létrehozni.
#1
Ezzel a társasági adóval csak az a bajom, hogy el lehet lopni. Szép és jó dolog, amit támogatok én is, de korántsem biztos, hogy a közszolgáltatásokra menne a pénz, pláne ebben a korrupt, szarf@szú országban, attól függetlenül, hogy épp a Gyurcsány-klán vagy Orbán van-e hatalmon.
2 Ha nincs, akkor viszont biztos, hogy a multiknál marad a jövedelem, ami semmiképp sem jó. Nem érdekünk, hogy a magyar melós által kitermelt jövedelem nagy része a multiknál maradjon, és kitalicskázhassák a pénzt az országból. Azt kell elérni, hogy a jövedelem, amit a magyar melós kitermelt, az maradjon is itt, Magyarországon.
Ez a jelenlegi, neoliberális, jobboldali módszerrel nem megoldható. Jelenleg az országok egymással versenyeznek a működőtőke beáramlásáért, és nyomják lefelé a társasági nyereségadót. Ez egy lefelé tartó spirál, amivel mindenki rosszul jár. Ehelyett ez a lefelé tartó egymás alá licitálás megszűnne, és nem kéne attól félnünk, hogy a multik emiatt összecsomagolnak és lelépnek.
Az állami szektorral szemben a kritika, hogy korrupt, ez sokszor jogos. Úgy kell működtetni az állami szektort, hogy az ne legyen korrupt, és akkor nincs gond. Elég sok remek példa van a jóléti államokra világszerte. De igazad van, ehhez tényleg úgy is kell működtetni, hogy ne legyen korrupt.
Kennedy ő szembe mert szállni a DSel.
Sajnos utódja egy köpönyegforgató @@@ .... @zi .@ volt, mert egyből visszavonta a rendelkezést. Neki gerince nem volt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!