Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A székelyek a saját "rezervátu...

A székelyek a saját "rezervátumukat" teremtették meg azzal, hogy nem tanultak meg jól románul? Mert Hargita és Kovásza megyéken kívül a román nyelv nélkül már nem lehet érvényesülni.

Figyelt kérdés
Erdélyben csak Kovászna és Hargita megyékben van magyar többség. A román nyelv nélkül a többi erdélyi megyében nem lehet érvényesülni.

szept. 2. 13:38
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/381 A kérdező kommentje:
Csak azért, hogy nehogy valaki hazugsággal vádoljon Kolozsvár kapcsán: Apáczai Csere János Elméleti Líceum [link] Báthory István Elméleti Líceum [link] Brassai Sámuel Elméleti Líceum: [link] János Zsigmond Unitárius Kollégium [link] Református kollégium: [link] Magyar tagozat- Babeș–Bolyai Tudományegyetem: [link] Sapientia Egyetem Kolozsvári Kar: [link] Kolozsvári Magyar Színház: [link] Kolozsvári Magyar Opera: [link] Kolozsvári Magyar Napok: [link] A város lakosságának 14% magyar. Hát " nagyon el vagyunk nyomva"Miért érezzem magam rosszul?
szept. 3. 12:35
 62/381 anonim ***** válasza:
0%

" 30/59 A te válaszod:

12%

Románia miben gátolja a székelyek kultúrájának megőrzését? Tilos a székelyeknek magyarul beszélniük? Nem élek ott, nem tudom mi folyik ott, beismerem, tudatlan vagyok. De akkor elmondanád, hogy konkrétan mik a problémák?

tegnap 16:59"


Ezt felteszem újra.



"59



Nem vagytok elnyomva úgy mint Funár alatt ám önként beolvadtok. Ezért vagytok már csupán 14%.


Vegyes házasság. És ez pont a román nyelvtudás miatt van, amit annyira szidsz."


És ez miért baj? Miért baj az, hogy 100+ év óta Románia részeként egyre inkább beolvadnak Romániába? Ez egy természetes folyamat.


Miért baj az, hogy megtanulnak együtt élni békében, szeretetben a székely meg a román?


Te tényleg csak a nemzetiségét, bőrszínét nézed meg a másik embernek?

A gyakorlatban mivel értékesebb egy 100% árja székely vérű ember, mint mondjuk egy 50-50% román-székely? Az már nem is Ember a szemedben?

Vagy nem értem a problémádat.


Általános iskolában megtanultunk számolni %-ot, felnőttként érdemes lenne azt is megtanulni, hogy embertársainkra nem csak egy számként tekintünk egy statisztikában, hanem Emberként.

szept. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/381 A kérdező kommentje:
". És ez pont a román nyelvtudás miatt van" Dehogy. A rendszerváltás után volt egy nagyobb kivándorlási hullám. Sokan azt hitték, hogy Magyarországon van a kánaán, aztán sokan tovább mentek Nyugatra.
szept. 3. 12:41
 64/381 A kérdező kommentje:
"Románia miben gátolja a székelyek kultúrájának megőrzését?" Nyugodtan nézz utána. Hargita és Kovászna megye tele van magyar iskolákkal, és magyar kulturális intézményekkel. Mindkét megye vezetése magyar. Hargita Megye Tanácsa( megyei önkormányzat) [link] Kovászna Megye Tanácsa( megyei önkormányzata) [link] Láthatod, hogy csak és kizárólag magyarok vannak minkét megyei önkormányzat vezetésében.
szept. 3. 12:48
 65/381 A kérdező kommentje:
Március 15 ünnepség a Székelyföldön. Lovasfelvonulással: https://www.youtube.com/watch?v=5O1v_iSJdBA
szept. 3. 12:53
 66/381 anonim ***** válasza:

""Románia miben gátolja a székelyek kultúrájának megőrzését?" Nyugodtan nézz utána. Hargita és Kovászna megye tele van magyar iskolákkal, és magyar kulturális intézményekkel. Mindkét megye vezetése magyar. Hargita Megye Tanácsa( megyei önkormányzat) [link] Kovászna Megye Tanácsa( megyei önkormányzata) [link] Láthatod, hogy csak és kizárólag magyarok vannak minkét megyei önkormányzat vezetésében."


Hmmm... éééés ezzel gátolva vannak? Vagy nem értem. Lehet fordítva ülök a lovon, de ez számomra nem hangzik elnyomásnak. :D

szept. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/381 A kérdező kommentje:
Nézd meg a linkelt videót a március 15.lovasfelvonulásról.Az is szokott lenni Székelyföldön. A fenti videón láthatod. Mindkét megye tele van magyar iskolákkal és magyar kulturális intézményekkel, ami teljes rendben van, csak nem kellene mást állítani amit egyesek szoktak.
szept. 3. 13:01
 68/381 A kérdező kommentje:
"Hmmm... éééés ezzel gátolva vannak? Vagy nem értem. Lehet fordítva ülök a lovon, de ez számomra nem hangzik elnyomásnak." Hát bizonyíthatóan nincsenek gátolva. Magyar vezetés, magyar iskolák, magyar kulturális intézmények, magyar rendezvények. Nincsenek gátolva. https://www.youtube.com/watch?v=5O1v_iSJdBA
szept. 3. 13:05
 69/381 anonim ***** válasza:

De akkor mi a baj?

Megnéztem a videót, nem látok magyar-székely zászlóégetést, Securitate-t akik agyonvernék a székelyeket. Egy normális ünnepség.

szept. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/381 A kérdező kommentje:
"De akkor mi a baj?" Szerintem simán meg tudják őrizni a kultúrájukat a székelyek.Semmi gond nincs ezzel.Szabadon lehet magyar rendezvényeket tartani, lehet magyar iskolákba járni. Csak bizonyos emberek leragadnak Trianonnál és nem akarják elfogadni, hogy azt már nem lehet visszafordítani.
szept. 3. 13:15
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!