Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A székelyek a saját "rezervátu...

A székelyek a saját "rezervátumukat" teremtették meg azzal, hogy nem tanultak meg jól románul? Mert Hargita és Kovásza megyéken kívül a román nyelv nélkül már nem lehet érvényesülni.

Figyelt kérdés
Erdélyben csak Kovászna és Hargita megyékben van magyar többség. A román nyelv nélkül a többi erdélyi megyében nem lehet érvényesülni.

szept. 2. 13:38
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/381 anonim ***** válasza:
22%

"18, mi nem igáztunk le senkit. Békésen letelepestünk egy hatalmi vákuumba, és egy néppé váltunk az avarokkal. Egy olyan korban, ahol a népirtás mindennapos dolog volt... ha nem mi tesszük, megteszi más. Amúgy az ország nagy rész nyilván lakatlan volt, jó ha 1 millió ember élt, vagy annyi sem. Ezt nem lehet a 20. Szazadhoz hasonlítani..."


Azért a népírtás az 1. és 2. világháború környékén sem volt olyan idegen. És ha Románia nem fogadja el Erdélyt, lehet elfogadta volna más. Az is csoda, hogy maradt valami Magyarországból amit nem osztottak fel a környező nagyhatalmak egymás között.

Szerintem végtelenül butaság, és behúzott kézifékkel való haladás az, hogy 100+ évvel ezelőtti határokra koncentrálunk ahelyett, hogy a jelenlegi 21. századi határokkal foglalkoznánk.


A jelenlegi, de megmerem kockáztatni hogy a régmúlt óta Magyarországon a vzető hatalom a meglévő országgal sem nagyon tud mit kezdeni, és inkább ezt is leépíti. Neeeeeem gondolnám, hogy egy plusz enklávé országrésszel annyira ki lennénk segítve. A jelenlegi területünkön kéne rendet tenni, nem azon sopánkodni, hogy az ük-üknagyapánk hol szántott-vetett.


Ha mondjuk a másodikvilágháborút nyertük volna és nagy területeket sikerült volna elcsatolnunk Oroszországtól mondjuk, esetlegesen még teszemazt Romániától is, mindezt fegyveres erőszakkal, tömeges mészárlásokkal értük volna el, ahogy a korban szokás volt, valószínűleg, nem mondtuk volna azt, hogy nem kell, nem minket illet, erőszakkal vettük el, amúgy is orosz meg román föld, Őket illeti. Úgy csaptunk volna rá, mint gyöngytyúk a takonyra. Ahogyan ezt a Románok tették Erdéllyel.

Semmivel sem vagyunk jobbak vagy rosszabbak a Románoktól. Ha Trianonkor Mi kaptunk volna igazságtalan területeket, Mi ugye szó nélkül visszaszolgáltattuk volna azokat, nem? Pláne így, 100 évvel később.

szept. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/381 progizo ***** válasza:
36%

#20.: "ezt a bajorok, a morvák és a bolgárok valószínűleg másként gondolták"


Érdekes, mégsem ők követelnek és rabolnak területeket tőlünk.

szept. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/381 anonim ***** válasza:
36%

21, de, különbek cagyunk, ha nem vetted volna észre, a népek különböznek. Mi pl. kértük, hogy ne kapjunk területeket, ha nyerünk is... a horvát földekért egy könnycseppet se ejtettünk, pedig 800 évig a mienk volt. A legtöbb magyar annyira hazafiatlan, hogy, csak a szűk magyarlakta földek kellenének nekik... az 1000 éves országukból.

A roman külügyér elájult, mikor kiderült, hogy a lopott Erdélye 40%-át visszaveszik 20 év után.

A szerbeknek jellett volna fél Mo., csak mert élt egy kis számú szerbség itt. Valamennyien brutálisan megváltoztatták az etnikai viszonyokat, erőszakosan, a népirtástól sem riadtak vissza. A lopott területeiken!

Amúgy mi Horvatorszag közelébe sem mentünk 800 év alatt, kisebb kivételekkel, sőt, ők jöttek ide a dunantúlra.

szept. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/381 anonim ***** válasza:
75%
Nyilván előnyükre nem válik, de bizonyosok részben meg érthető, ha nem akarják, hogy rájuk kényszerítsenek mindent.
szept. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/381 anonim ***** válasza:
36%

21, amúgy jöttök itt azzal hogy milyen rossz lenne kisebbséggel teli neg szegény terület, ami a miénk volt, meg előbb Mo. legyen mézzel folyó Kánaán.

Megsúgom, hogy önmagában egy nagyobb, erősebb ország erejével, nagyobb piacával, diverzifikaltságával is sokkal magasabb lenne az életszínvonal. Jelenleg 1 nagy városunk van, teljesen vízfejű az ország. Nincsen semmink, a fél ország sivatag.

szept. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/381 anonim ***** válasza:
54%

"Nyilván előnyükre nem válik, de bizonyosok részben meg érthető, ha nem akarják, hogy rájuk kényszerítsenek mindent."


Kikre van és mi rákényszerítve? Egy Romániában született emberre az, hogy a romániai oktatásban a romániai érettségin román nyelven kell beszélnie, pláne a román nyelvtanból?

Magyarországon van olyan középiskola ahol nem kötelező magyarnyelvtanból érettségizni azoknak akik nem tudnak magyarul? Lehet, hogy van ilyen, Én nem tudok róla, de szerintem nem elvárhatatlan, pokolból jövő gyülöletes gonoszság az, hogy egy ország elvárja, hogy a területén az ország anyanyelvén legyenek intézve a dolgok.



"A legtöbb magyar annyira hazafiatlan, hogy, csak a szűk magyarlakta földek kellenének nekik... az 1000 éves országukból."


Én esélyes, hogy hazafiatlan vagyok. Én nem áldoznék egyetlen egy csepp magyar vért sem olyan területekért, amik 100+ éve másé, hogy aztán a magyar úriréteg profitáljon ebből. Sőt! Még román vért sem ontanék, mert nem érzek ellenszenvet egy random román ellen, akinek annyi a bűne a szememben, hogy az apjának az apjának az apja talán élt egy olyan korban, amiben az országát vezető emberek így vagy úgy döntöttek.

Nem akarok sem vért ontani, sem vért veszíteni csak azért, hogy gazdag emberek még gazdagabbak legyenek, és a térképeken át legyen rajzolva egy-két vonal.


Lehet Neked megéri honfitársaidnak több köbméter vére, hogy régmúlt határok visszaálljanak, de számomra egy csepp is sok ezért. De meg tudom érteni a Te álláspontodat is, csak számomra butaság, divatjamúlt.


A modernkorban inkább a békére, a békés együttélésre kéne törekedni, nem pedig arra, hogy tábornokok csettintésére géppuskák tűzébe rohanjunk a múltba révedve.

szept. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/381 anonim ***** válasza:
70%

"Megsúgom, hogy önmagában egy nagyobb, erősebb ország erejével, nagyobb piacával, diverzifikaltságával is sokkal magasabb lenne az életszínvonal. Jelenleg 1 nagy városunk van, teljesen vízfejű az ország. Nincsen semmink, a fél ország sivatag." Svájc hányszor nagyobb Magyarországnál? Megmerem kockáztatni, hogy kisebb, de mégis óriási az életszínvonalbeli különbség.

Na és Ukrajna mennyivel nagyobb Magyarországnál? Ott ugye sokkal jobb az életszínvonal, mint itt, nem?


De oké. Tételezzük fel, hogy Erdély megkaparintásával mondjuk egy háború esetén Magyarország újra világpiaci szereplő lenne, pörögne a gazdaság, és mondjuk a kenyér a boltokban fél áron lenne.

Megérné Neked rokonaid, szeretteid, barátaid, ismerősök, ismeretlenek vérét áldozni azért, hogy a boltból kijövet több pénz maradjon a zsebedben? Hány embert áldoznál fel a baráti körödből azért, hogy a benzinkúton 300 Forinttal olcsóbb legyen a 100-as benzin? Vagy szerinted békés úton visszaszerezhető Erdély?

szept. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/381 anonim ***** válasza:
100%

"21, amúgy jöttök itt azzal hogy milyen rossz lenne kisebbséggel teli neg szegény terület, ami a miénk volt, meg előbb Mo. legyen mézzel folyó Kánaán."


Ja, és Én nem ezt mondtam. Egy szóval sem mondtam ezt. Én azt mondtam, hogy k*rvára balgaságnak tartom, hogy 100 évvel ezelőtti dolgokon rágódunk, meg hisztizünk, meg utáljuk a másikat. Azt a másikat, akinek ugyanannyi köze van ehhez a történethez, mint Nekünk. Semmi.

szept. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/381 anonim ***** válasza:
84%

Ezeket úgy hívjuk, hogy nemzeti kisebbségek. Én látom rajtad, hogy te milyen felvilágosult gondolkozású ember vagy akinek a határontúli magyarok ügye egy rajtunk ragadt nacionalista nyűg és tök nem ezzel kellene foglalkozni. De fordítva ülsz a lovon mert nem az oldaná a problémákat, ha hagynánk a kissebbségeket úgy élni ahogy akarják? Azt a nyelvet használni, tanulni, ügyeket intézni amit akarnak, azt a kultúrát táplálni ami a sajátjuké. Sőt, az önrendelkezés felé terelni az ügyet.


Amúgy én nem is értem, Magyarországon nem a liberális értelmiségnek kéne kiállnia a székely területi autonómia ügyéért? Most komolyan kérdezem, miért nincsenek felszólalások az ügyben? Hol van (megint) a baloldal amikor vernie kéne az asztalt? Ki áll ki a kissebbségek mellett?

Segítek, a jobboldal itt is mint mindenben. 2026-ban meg majd lehet forgatni a szemeket, hogy itt sosem lesz változás....

szept. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/381 anonim ***** válasza:
7%
Románia miben gátolja a székelyek kultúrájának megőrzését? Tilos a székelyeknek magyarul beszélniük? Nem élek ott, nem tudom mi folyik ott, beismerem, tudatlan vagyok. De akkor elmondanád, hogy konkrétan mik a problémák?
szept. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!