Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A székelyek a saját "rezervátu...

A székelyek a saját "rezervátumukat" teremtették meg azzal, hogy nem tanultak meg jól románul? Mert Hargita és Kovásza megyéken kívül a román nyelv nélkül már nem lehet érvényesülni.

Figyelt kérdés
Erdélyben csak Kovászna és Hargita megyékben van magyar többség. A román nyelv nélkül a többi erdélyi megyében nem lehet érvényesülni.

szept. 2. 13:38
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
 151/381 anonim ***** válasza:
42%
"A határon túli magyarság SEMMIT NEM CSINÁLT, amivel ezt a beszédmódot kiérdemelte volna!" Buszokkal jöttetek Orbánnak Tapsolni Budapestre a Békemenetre, majd Bálványoson fél ájultra tapsoltátok magatokat a beszéde alatt. Felvásároljátok Békés, Csongrád, és Hajdu-Bihar megyékben a házakat és házanként be van jelentve 20-30 ember és szavaztok Magyarországon mindenféle választáson. Mi vagyunk a táposok? Ti meg korcsok vagytok, mert magyarok nem vagytok, de románok sem.
szept. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 152/381 anonim ***** válasza:

Turistának meg olyan helyre menj, amelyiknek érdekel is a kultúrája, a lakói, a tájai, szépségei és értékei, szerintem!


Aki így beszél és viszonyul az erdélyiekhez, az nem is érdemli meg, hogy része legyen, akár csak turistaként is, abból a csodából, amit a mi gyönyörű Erdélyországunk jelent, az érdekes és vendégszerető lakóival, sokszínű kultúrájával, felbecsülhetetlen értékű épített örökségével, máig élő nyelveivel és népszokásaival, lélegzetelállítóan gyönyörű tájaival együtt!


Ebbe az kóstoljon bele, aki meg is tudja becsülni és képes értékelni!


Erdély ma is Tündérkert! Disznók elé gyöngyöt szórni viszont pocsékolás.

szept. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 153/381 anonim ***** válasza:
42%
" mert magyarok nem vagytok, de románok sem." Románok azok, csak a rosszabb fajtából. Inkább beszélek egy nagyszebeni románnal angolul, mint egy székelyül karattyoló románnal, aki pénzért játssza a " magyart".
szept. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 154/381 anonim ***** válasza:

151. Attól mert ismételgeted, a hazugságod hazugság marad!


Tartsátok nyugodtan otthon a miniszterelnökötöket - mert a tietek, s ti szavaztátok!


Tusványoson a politikai idiotizmusokon több a tápos mint az erdélyi! Az erdélyi fiatalság A KONCERTEKRE JÁR, míg a Tápos import-szekció a politikára izgul!


Csíksomlyón se lehet már lépni se a táposoktól, annyian vagytok!


Ha nem tetszik Erdély, nem kell idejárni (s ez orbánra épp úgy vonatkozik mint rád!), ennyi az egész!


Békameneten meg ÉLETEMBEN NEM VOLTAM! És nem a pár erdélyi miatt vannak annyian mint az oroszok, hanem a saját tápi honfitársaid miatt!


Van, SAJNOS, erdélyben egy idős réteg, akinek tényleg átmosta az agyát a miniszterelnököd - és nem veszik észre szegények, hogy mekkora átverés áldozatai!


A fideszesnek is addig vagy "dráááága erdélyi magyar" meg "hős székely", ameddig az első rossz szót Orbánra ki nem ejted! Abban a percben minden megfordul és román vagy!


A tápos az tápos, ha fideszes, ha nem! Azonnal románozni kezd, ha neki nem tetsző véleményt hall - a demokratikus szemléletet egyik oldal sem ismeri!


Persze röhej az egész, nem is kell zokon venni, ilyen népség vagytok. Egymás magyarságát is folyton elvitatjátok, zsidózzátok, hazaárulózzátok egymást, mocskolódtok szünet nélkül, egyik a másikára. Miért tennétek kivételt pont a határon túli magyarsággal szemben??? A tápos az csak tápos marad, bel- és külföldön: öngyűlölő és testvérgyűlölő, kicsinyes, irigy, fukar, f@szari és piti.


Korcsok viszont ti vagytok, esetleg. Mi magyarok vagyunk. Nem táposok.


Teljesen mindegy, mit gondoltok erről...

szept. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 155/381 A kérdező kommentje:
Hát erről beszéltem a magyar-magyar gyűlöletről. Ez tapasztaltam Magyarországon, egymást megfojtanák egy kanál vízbe, de tapasztaltam azt is, hogy a székelyek egy része is utálja egymást. Én meg Kolozsváron nagyon jól meg vagyok a magyar és román baráti körömmel. Amikor ezt itt leírtam, hogy románokkal is barátkozom " meg lettem itt kövezve".Miközben senki nem tudja egymást jobban gyülölni mint egyik magyar a másik magyart. Hát én ebből kimaradok.
szept. 4. 14:38
 156/381 anonim ***** válasza:

153 "Románok azok, csak a rosszabb fajtából. Inkább beszélek egy nagyszebeni románnal angolul, mint egy székelyül karattyoló románnal, aki pénzért játssza a " magyart"."


Pénzért csak ti csináltok mindent, ez a tipikus piti, tápos anyagiasság kizárólag rátok jellemző.


Mi itt INGYEN IS magyarok voltunk mindig, még Ceausescu terrorja alatt is!


Nektek 100 forintot sem kellene fizetni, hogy bármikor elhagyjátok a magyarságotokat! Sóher, piti, f.szari kis érdekemberkék vagytok. Látszik is, amelyik kiszédül Nyugatra közületek, két hét után töri a magyart (az erdélyi kivándorolt meg röhög rajta, hogy elnémetesedett pár nap alatt!)!


Akármik is vagytok, magyarok biztosan nem. A "tápos" szó pont jól kifejezi ezt a gyökértelen műmagyarságot, amit képviseltek.

szept. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 157/381 anonim ***** válasza:
74%

“ Akármi lesz, megmaradunk és újra talpra állunk, Magyarországgal vagy nélküle!”


Én székelyként mondom, hogy ez szép és hangzatos csak előbb el kellene kezdene gyerekeket vállalni nagyobb számban (mint a zsidók teszik miért is ne) és amennyiben lehet csak más magyarral házasodni gyereket nemzeni. A liberális eszmékben sosem fog talpra állni a magyarság csak beolvadni, leszámítva esetleg Székelyföldet. Egyébként mi székelyek pótoljuk gyakran a nagyobb erdélyi városokban beolvadó vagy nyugatra menekülő magyarokat (Marosvásárhely, Kolozsvár, Nagyvárad stb). A magyaroknak is ideje lenne felmutatni, hogy erősek, szívósak és nem félnek a románoktól.

szept. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 158/381 anonim ***** válasza:
51%

Az itteni erdélyieknek akik felültek pár debil anyaországi proli provokálásának. Nyugodjatok le! Prolikkal ne tárgyaljatok! Az Anyaországiak többsége igenis is szeret minket, értékeli és csodálja Erdélyt (a magyar nyelv és kultúra mentsvárát a török időkben), ezért is látogatnak sokan minket Erdélyben.

Meg kell érteni, hogy az ő szocializmusuk nem olyan volt mint a miénk és sokukból kishitű frusztrált magyargyűlölőt csinált, ezért a mi felelősségünk újra életet oltani az ottani hitehagyott magyarságba is, mint tettük már számtalanszor a történelem során.

szept. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 159/381 anonim ***** válasza:

“ közösségünknek! A stadionépítésnek, Tóth Gabi és Mága Zoltán-”


Azért a sporteseményekre és koncertekre járás identitás erősítő és megőrző hatásait ne bagatellizáljuk.


Lehet egy István a király koncert Kolozsváron 500 beolvadni készülő embert mentett meg a magyarság számára. Olyan városokról beszélünk ahol magyar nyelvű előadót soha életükben nem láttak.

szept. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 160/381 anonim ***** válasza:
48%
". A "tápos" szó pont jól kifejezi ezt a gyökértelen műmagyarságot, amit képviseltek." Mondja ezt egy bozgor. Addig örüljetek amíg a román állam megtűr benneteket. Bezzeg a Ceausescu rendszerben jók voltunk amikor ide menekültetek, és szállást és ételt adtunk( Többek között az én családom is fogadott be több hónapra erdélyieket) sem a szállásért, sem az ételért nem kért a családom egy forintot sem. ) Jött a református lelkész a szüleimhez, hogy itt van egy menekült család Erdélyből két kisgyerekkel és befogadnák e?Négy hónapig laktak a szüleim házába ingyen. A szüleim látták Őket vendégül.1986-ban volt. Aztán jó volt amikor Magyarországon kaptatok munkahelyeket. Aztán jó volt amikor a román forradalom alatt és után a magyar lakosság pénzéből kamionokkal és nagy teherautókkal kaptátok az élelmiszereket. Hálátlan senkik vagytok.
szept. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!