Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A székelyek a saját "rezervátu...

A székelyek a saját "rezervátumukat" teremtették meg azzal, hogy nem tanultak meg jól románul? Mert Hargita és Kovásza megyéken kívül a román nyelv nélkül már nem lehet érvényesülni.

Figyelt kérdés
Erdélyben csak Kovászna és Hargita megyékben van magyar többség. A román nyelv nélkül a többi erdélyi megyében nem lehet érvényesülni.

szept. 2. 13:38
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
 131/381 anonim ***** válasza:
47%
Ha egy libsi nem tud válaszolni akkor azzal támad, hogy Orbán pénzel. Én is sokszor megkapom, hogy bérkommentelő vagyok, pedig se nem vagyok erdélyi, se fideszes. Ez van.
szept. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/381 anonim ***** válasza:
Amúgy bárcsak pénzelné Orbán az erdélyi magyarokat, húznék is egyből oda biztos jobb a hangulat. És olyan vastagon húznám be az X-et onnan a fideszre hogy a holdról is látszana.
szept. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/381 anonim ***** válasza:
51%

130 Akkor mégegyszer, tagoltan, hogy még egy tápos is megértse: NEM AD-JA NEKÜNK A PÉN-ZE-TE-KET OR-BÁN!


Tudom, hogy kemény munka az értelmezés, pláne egy olyan színvonalú oktatási rendszer végtermékeként, amilyen Tápiában van, de szedd össze magad, összpontosíts és próbáld megérteni:


SEMMIT, EGY BÜDÖS VASAT SEM KAPTAM SOHA ÉLETEMBEN a mocskos pénzetekből!


NULLA FORINTOT!


Kunyerálni ti szoktatok, méghozzá attól az EU-tól, amelyikkel harcban álltok!


Az erdélyi magyarok SEMMIT NEM KUNYERÁLTAK, SOHA!


Ha adott valamit a tápos kormány, legfennebb EGYESEK ELFOGADTÁK!

Én még ezek közé sem tartozom, őszintén undorodom a pénzetektől IS!


Én az ADÓMBÓL rengeteg moldáviai, ukrajnai, szerbiai ROMÁN taníttatását támogattam - mert Románia számára ez ALAP, hogy támogassák a határon túli kisebbségeiket!


Leéltem úgy egy életet, hogy SOHA nem hallottam románt arra panaszkodni, hogy az ő adójából (meg az ENYÉMBŐL!) miért támogatja Románia a határon túli románokat - csakis az ellenkezőjét: hogy nem tesz ELEGET, hogy KEVÉS!


Ennyivel jobb, egészségesebb, összetartóbb nép a román mint a táposmagyar!


Meg is nyerték a történelmet, éppen ezért - miközben ti a béka valaga alá csúsztatok Európában, Romániából regionális középhatalom lett! Mert egy sajátjait és önmagát szerető nép!


Summa summarum, mégegyszer, lassabban: NEM KAPTAM ÉS NEM IS KUNYERÁLTAM A BÜDÖS PÉNZETEKBŐL SOHA EGY VASAT SEM!


Ellenben AZ ÉN ADÓMBÓL tanul INGYEN a romániai egyetemeken a határon túli román!


Egyéb hazugság?

szept. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/381 anonim ***** válasza:

132 "Amúgy bárcsak pénzelné Orbán az erdélyi magyarokat, húznék is egyből oda biztos jobb a hangulat."


Az a rossz hírem, hogy egyáltalán nem pénzel minket - a jó viszont az, hogy valóban jó a hangulat! Magyarországhoz képest mindenképp!


A pénzért viszont kár felkerekedni! :))))


Csak hogy értse mindenki: kizárólag a gyerekek után jár egy évi egyszeri 100 ezer forintos támogatás.


Átváltva ez 1500 lej. A HAVI átlagkereset Romániában 8532 lej. A minimálbér 3700 lej.


Tehát egy ÉVRE igényelhet egy szülő egy egyszeri juttatást, ami egy fél muinimálbérnél is kevesebb.


Ez az a frenetikus nagy "pénzosztás", amire a s.ggüket verik a földhöz egyes táposok - hogy ők most ki vannak fosztva! Egy átlag stadionra vagy kisvasútra a sokszorosát költi el a magyar kormány - de mi sem természetesebb, mint hogy táposékat nem azok a tételek zavarják (Európa legkorruptabb országában!), csakis az, amit határon túli GYERMEKEK anyanyelvi oktatására fordítanak...


"Cigány egy nép. Nem hogy tudatlan,

nem az a baj: nem is akar

tanulni! — Bárgyú zsibbadatban,

másfél ezer éve, míg vihar

zúgott körötte (tudniillik

a szellemé), ül bávatag;

igricei — míg múlton múlik

az idő — fölvonítanak

olykor; a jobb nép vigad sírva,

hogy ,,hajh, a régi szép idők!",

s hogy aszongya: ,,így volt megírva"

s hogy aszongya: ,,hajh, azelőtt" —

és így tovább. —

Melyik úristen

írta meg így? mikor? hova?

hisz tohonyaságban térdiglen

caplatott már Árpád lova;

eszik, iszik, ölel és alszik

,,az istenadta nép" rogyásig

s robotol nyögve (égre hallszik)

— mit néki más, mit néki másik —,

méri magát a sárga földdel;

az okosabbja is azért járt

tanulni külországokon,

hogy vettessék Gyulafehérvárt

le a toronyból! fű se zöldell

sírján, mert sírja sincs: a hon

ennyi — vagy volt csak; a modernje

kimegy, kitanul és kitűnik

és szétszóródik, mint a pernye,

és anyanyelvének betűit

mintha bal kézzel írná már; a

nyelve hánytató makaróni,

és a haza emléke pára

(isten, ki tudná fölsorolni

e sok miért — miért-nemet!) —

nagynéha, talán, meglehet,

hogy izzón szívébe hasít:

élnek — ha élnek — rokonok

a Kárpátoktól le Vasig;

s itt benn és odakünn konok

dühvel marják egymást: mit elvet

az egyik, az a jó az ellen-

félnek; s egy-gyöngyünket, a nyelvet

disznók elé szórjuk, a szellem

őrét hátulról ütjük főbe,

mint se tatár, török, se német

nem bírta, és ,,tejfoggal kőbe..."

s szánk a másik száját enné meg — —

cigány egy nép, nem tesz, csak jajgat,

hogy ez s az eladta magát,

és az s ez el fogja előbb-

utóbb.


Feleim, vigasztalhat,

hogy jól becsapja a vevőt.

Véres porond. Korlát, se gát.

Önkéntes gladiátorok:

egyik a másra acsarog

és támad újra, újra, újra,

s az öregisten hüvelykujja

lefelé bök — rajt, hejjehujja!

Nyomunk a szél porral befújja.


Hát ezek vagyunk, magyarok."


- ennyit érdemes ehhez hozzáfűzni. Szilágyi Domokos keserű szavaival...

szept. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/381 anonim ***** válasza:
31%
"SEMMIT, EGY BÜDÖS VASAT SEM KAPTAM SOHA ÉLETEMBEN a mocskos pénzetekből!" Akkor küldjétek vissza azt a sok milliárd forintot amit az Orbán kormány a Mi pénzünkből, a Mi adónkból küldött az erdélyi magyaroknak: Oktatási intézmények, kulturális intézmények, sportlétesítmények, templomok építésére és felújítására. Egyházak , egyesületek, rendezvények támogatására, erdélyi magyar vállalkozók támogatására és még sorolhatnám. Nézegesd az Erdélyi Magyar Televízió műsorait mert ott rendszeresen beszámolnak erről. Szóval kis román akkor küldjétek vissza a" mocskos pénzünket". Várjuk.
szept. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/381 anonim ***** válasza:

135 Mégegyszer, hogy egy nagyon síkagyú tápos is megértse: NEM TUDJUK VISSZAKÜLDENI - MERT NEM KAPTUK MEG!


Ami nincs a birtokomban, nem tudom odaadni, bárhogy kunyerálsz, tápos!


A te pénzedből meg amúgy se küldött a miniszterelnököd semmit. Az a "rengeteg" támogatás, amit ide küldött, bőven kijön a saját szavazóinak az adójából, akik viszont helyeslik, hogy oda küldi, ahova.


Vedd úgy, hogy a te adód otthon maradt, jó célokra! Minden Gucci-táskát te magad finanszíroztál, jó?


Fogd fel úgy, hogy határon túlra csak a fideszesek adója ment - a te adód a legjobb helyre került: Svájcba, ahol Orbán Ráhel - magyar helyett angol! - nyelvű oktatását támogathattad!


Na megnyugodtál? Jobb egy kicsit?

szept. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/381 anonim ***** válasza:
75%

Az értelmesebbje számára pedig elmondom: Orbán Viktor erdélyi presztízsberuházásai és strómanokon keresztül történő bizniszei NEM AZ ERDÉLYI MAGYARSÁGOT TÁMOGATJÁK!


Ugyanígy terjeszkednek az Adrián, Fimumében, finanszírozzák a belgrádi vasútat, befektetnek Afrikába - és ember nincs, aki a közpénz útját átlátná!


Csak nagyon hülye táposok képzelik azt, hogy azok a közpénzmilliárdok, amelyekből Erdélyben bizniszel a kormányuk, valaha is eljutnak az erdélyi magyarokhoz!


Szállodaláncokat vásárolnak fel, kastélyokat, földeket, erdőket - ahová az erdélyi magyar aztán a lábát nem teheti be!


Felépítenek pár stadiont, ugyanúgy túlárazva, a saját cégeikkel persze, a túlárazás hasznát meg VISSZACSORGATJÁK A PÁRTNAK (úgyhogy nyugi, visszamegy az Magyarországra, az ő zsebükbe!).


Szemkiszúrásnak megtámogatnak egy-egy szobrot, épületfelújítást. De kapargasd csak meg a felszínt: magyarországi, fideszes szobrász gázsiájába megy a pénz!


Finanszíroznak egy magyar rendezvénysorozatot - juppiiiii! Nézz csak mögé: KÖTELEZŐ Mága Zoltánt meghívni rá és a fellépők 99%-át ŐK DIKTÁLJÁK LE és MIND MAGYARORSZÁGI, egy erdélyi sincs köztük!


Odab.sszák a közpénzt mondjuk egy kolozsvári civil szervezetnek, hogy az aztán KÖTELEZŐEN TÓTH GABRIELLA MŰVÉSZNŐT HÍVJA MEG BELŐLE!


És ezt hívja a sok tápos idióta az erdélyi magyarság támogatásának!


Amit átutalnak közpénzből, ők viszik haza táskában MAGÁNPÉNZKÉNT!


Hány határon túli szobrász csinált szobrot a közpénzükből határon túl???? Hány határon túli zenekarnak ívelt fel a csillaga????


Az a határon túli magyarság támogatása, hogy ide is intéznek egy koncertet a párt kedvenc művészeinek?????


Vannak saját művészeink is, akiknek nincs miből élni!!!!


Aki kíváncsi, milyen haverok zsebeiben köt ki a magyarországi közpénz (és onnan hogy vándorol vissza magyarországi zsebekbe), az mondjuk olvasgasson rendszeresen Átlátszó Erdélyt! Tessék: [link]


De a hülyeséget abba lehet hagyni, mert már tényleg fullba nyomjátok a kretént!

szept. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/381 anonim ***** válasza:

"Nézegesd az Erdélyi Magyar Televízió műsorait mert ott rendszeresen beszámolnak erről."


Jaja. Meg az M1-en is! :))))


Amiről nem számolnak be, hogy egy erdélyi városban a Magyar Napokon hány erdélyi lép fel és hány magyarországi!


Amiről nem számolnak be: hogy a költségkeret 99%-át haza is viszik a kedvenceik a gázsijukként!

szept. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/381 anonim ***** válasza:
47%
Igazad van! Amíg az Ő kölykeik a mi adónkból felújított, vagy felépített iskolákban tanulnak addig a mi gyerekünk iskolájába bezzeg beázik a tető és bezzeg arra nem adnak pénz. Néhány évvel ezelőtt Bihar megyében Nagyszalontán a magyar állam pénzén, tehát a mi pénzünkből építettek fel egy teljesen modern iskolaépületet. Még van bőr a képükön azt mondani, hogy nem kapnak a pénzükből: [link] Élősködő fajták. Kapnak pénzt a román államtól, kapnak pénzt az EU-tól, hiszen Románia is EU tag, de még a mi pénzünk is kell nekik.
szept. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/381 anonim ***** válasza:

Ja, és még egy dolog: miközben SOHA EGY FORINTOT SEM KAPTAM Magyarországról - egész életemben TÁMOGATTAM a magyar gazdaságot!


Mert vagyok olyan hülye én is, mint az erdélyi magyarok többsége, hogy REFLEXBŐL a romániai OTP Bankot választom (ami a magyar OTP meghosszabbítása), REFLEXBŐL a MOL Benzinkutaknál tankolok, Magyarországról rendelek könyveket, folyóiratokat, arról nem beszélve, hány fesztiválon, kiránduláson, üdülésen támogattam a magyar turizmust!


Sőt, képes voltam a MAGYAR ÜZLETBE járni vásárolni, mert ott van a Boci csoki meg a Medve sajt, meg a Túró rudi - nem baj ha drágább, de a "miénk"!


Mert tényleg vagyunk néha olyan hülyék, hogy a saját erdélyi logikánkat és összetartásunkat kiterjesztjük az "anya"-országiakra (az ilyen gonosz mostoha "anyát" is vigye el az ördög!).


Ha megnézed a romániai MOL és OTP klientúráját, garantálom, hogy 90%-ban az erdélyi magyarok tartjuk fenn!


Mondom: mert hülyék vagyunk! Mert úgy vesszük, hogy "a mieink"! Miközben azok úgy vesznek, hogy "románok" és a határon túli gyerekektől sajnálnak évi 100 ezer forintot!


Visszataszító!


Egy dolog biztos: részemről ez a "mieink" dolog eddig tartott. Létezik, szerencsére már "Székely Termék", "Erdélyi Termék", "Transilvania Bank", van ahova a pénzemet átvinni - és erre bátorítok minden erdélyi magyart!


Így is a csőd szélén tántorognak, mert korrupcióra nem sajnálják a pénzt, csak anyanyelvű oktatásra a határon túli gyermekeknek! Hát essenek is bele!


Mi csak önmagunkra számíthatunk - és ez jól is van így! Erdélyi az erdélyinek legalább nem vájja ki a szemét!

szept. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!