Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kiposztolnátok Instagramra,...

Kiposztolnátok Instagramra, hogy ti Izraellel értetek inkább egyet?

Figyelt kérdés

Nagyon sok külföldi ismerősöm van, akik egyértelműen Palesztinával szimpatizálnak, de nem azért mert Palesztina, hanem mert mindenképpen szimpatizálni kell azokkal az "országokkal" ahol megölnek valakit.


Valahogy sosem tekintenek az érem másik oldalára, hogy amúgy volt egy októberi terrortámadás. Van olyan követőm, aki egyszer kommentelt az élet menetén készült képemre, hogy free Palestine. Nem akartam odaírni, hogy "from Hamas",inkább elengedtem.


Most pedig az a szitu, hogy sokan oisztolják ezt az "all eyes on Rafah" valamit. Van egy brit zsidó ismerősöm, aki szolgált Izraelben, ő meg kiposztolta, hogy "where were your eyes on October 7th?"


Legszívesebben én is kipisztolnám, de tudom, hogy ezzel sok ismerőst veszthetek el. Mit gondoltok?



máj. 29. 10:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/76 anonim ***** válasza:

Tipikus zsidó dolog, hogy bármit meg lehet magyarázni.


"Mikor arab népcsoportok gyilkolják halomra egymást, akkor hallgat az egész világ, de amint a zsidók is belekeverednek"


A zsidók nem csak úgy belekeverednek. A zsidók elég sokmindent uralnak. Állítólag (ez tényleg konteó) az egész usa-t a médiát stb.


A lényeg az hogy te úgy teszel mintha a zsidóság valami szegény kis ártatlan nép lenne, ami hatalmas nagy békében visszatért az őshazába.

jún. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/76 anonim ***** válasza:

"A lényeg az hogy te úgy teszel mintha a zsidóság valami szegény kis ártatlan nép lenne"

Miért kell még a többi kommentelőről is hazugságokat kitalálni az álláspontod védelméhez? Egyáltalán nem tartja ártatlannak a zsidókat, pl ilyeneket is írt:

"A zsidók most háborús atrocitásokat követnek el, nem véletlen, hogy nem engedik oda az újságírókat, csak válogatva."

"Attól még simán kijelenthetjük a háborús bűncselekményt, de konkrétan a népírtás nekem nem meggyőző."

Az egyetlen különbség, hogy ő objektíven áll a dologhoz. Így míg ti csak a zsidóellenes antiszemita propagandát és a terroristamosdatást nyomatjátok, addig ő elfogulatlanul, történelmi tényekkel igazolva a szavait, rámutat mindkét oldal hibáira. Illetve a tényre, hogy a zsidók egyetlen alkalommal sem jókedvükből, se nem népirtási szándékkal, se nem muszlimellenességből kezdtek harcokba, azokat minden egyes alkalommal palesztin agresszió előzte meg.

Szóval lehet vádolni őket sokmindennel, többféle háborús bűnt is elkövettek már, igen, de ezek mind az őket ért sérelmek retorziójaként történtek. Akárhogy is nézzük, a balhét mindig a másik oldal kezdte.

jún. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/76 anonim ***** válasza:

se nem népirtási szándékkal, se nem muszlimellenességből kezdtek harcokba, azokat minden egyes alkalommal palesztin agresszió előzte meg"


Szegény ártatlan zsidók semmi rosszat nem akarnak. Nyilván azért gyűlöli a zsidókat az egész világ mert a zsidókat kizárólag a puszta jóindulat vezérli. Nem

jún. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/76 anonim ***** válasza:

Eleve nem gyűlöli a zsidókat az egész világ. Ez megint csak egy elfogult hazugság, amivel a téveszmédet próbálod megerősíteni.


"Szegény ártatlan zsidók"

Ráadásul én sem állítottam ilyet. Ha komolyan csak gúnyolódásból és hazugságokból áll minden érved, akkor ezt itt abba is hagyhatjuk!

jún. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/76 sörpocak ***** válasza:

Most le lettem "tipikus" zsidózva és azt a vádat kapom, hogy ártatlannak próbálom beállítani őket, holott én is leírtam, hogy háborús bűnöket követnek el. És miközben ezeket a vádakat kapom a hozzászólótól, egyetlen alkalommal sem reagál a hozzászólásom lényegi megállapításaira, ellenben ki van találva, hogy "sokmindent a zsidók uralnak" pl. az egész USA-t (kedvesen odateszi, hogy ez szerinte is konteó, de akkor miért érzi szükségét megemlíteni?), vagy hogy az egész világ gyűlöli a zsidókat.


Elmondom neked, hogy annak ellenére, hogy a zsidók iránytanak "sokmindent", miért éri őket ilyen nagyfokú kritika, miközben mikor arabok gyilkolnak más arab népcsoportokat milliós mennyiségben, arról hallgat a világ:

Azért, mert a világ Izraeltől többet várna el. Azért, mert azt hiszik az emberek, hogy modern technológiával civil áldozatok nélkül is elvégezhető lenne a munka. Azért, mert az emberek túlnyomó többsége nincs tisztában a térség történelmével és azzal a ténnyel, hogy a Hamász pontosan micsoda, hányszor támadtak már rá Izraelre, egyáltalán hogyan kerültek hatalomra stb.


Ezeknek az egyenkénti logikai, történelmi és politikai/hadi kivesézésébe most nem megyek bele, akit kifejezetten érdekel valamilyen kérdés, szívesen kifejtem privátban. Eddig is csak azért folytattam ezt a vitát, hogy aki olvasót érdekli a téma, az kapjon egy kevés betekintést és referenciapontot, úgyhiszem ezt meg is adtam. Folytatni pedig nem lehet úgy, hogy rámutatok valami ellentmondásra és annyit kapok cserébe, hogy "te tipikus zsidó, úgyis gyűlöl titeket az egész világ" , miközben egy kis képzavarként melléteszi, hogy egyébként közben ezt a világot a zsidók irányítjak...

jún. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/76 anonim válasza:
Én Netanyahu posztja alá írtam, hogy szeretlek Izrael. Utána halálos fenyegetések jöttek. Szóval már nem
szept. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!