Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kiposztolnátok Instagramra,...

Kiposztolnátok Instagramra, hogy ti Izraellel értetek inkább egyet?

Figyelt kérdés

Nagyon sok külföldi ismerősöm van, akik egyértelműen Palesztinával szimpatizálnak, de nem azért mert Palesztina, hanem mert mindenképpen szimpatizálni kell azokkal az "országokkal" ahol megölnek valakit.


Valahogy sosem tekintenek az érem másik oldalára, hogy amúgy volt egy októberi terrortámadás. Van olyan követőm, aki egyszer kommentelt az élet menetén készült képemre, hogy free Palestine. Nem akartam odaírni, hogy "from Hamas",inkább elengedtem.


Most pedig az a szitu, hogy sokan oisztolják ezt az "all eyes on Rafah" valamit. Van egy brit zsidó ismerősöm, aki szolgált Izraelben, ő meg kiposztolta, hogy "where were your eyes on October 7th?"


Legszívesebben én is kipisztolnám, de tudom, hogy ezzel sok ismerőst veszthetek el. Mit gondoltok?



máj. 29. 10:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/76 anonim ***** válasza:
59%

Mellesleg ez sem igaz, hisz nem minden ottani muszlim kezdte el később palesztinnek vallani magát, illetve nem csak muszlimok vallották magukat annak.

[link]

Tényleg abszolút nulla történelmi ismereteid nincsenek...

máj. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/76 anonim ***** válasza:
39%

"Olvass vissza! Mégis milyen alapon kötekedsz a kommentjeimmel, ha el sem olvasod, amiket állítok?"


Meséld már el akkor hogy mit állítasz. Azoknak akik ma palesztinnak vallják magukat van közük ehhez a 6-700 ezer muszlimhoz vagy nincs?



"Mellesleg ez sem igaz, hisz nem minden ottani muszlim kezdte el később palesztinnek vallani magát, illetve nem csak muszlimok vallották magukat annak."


Nem mind de mondjuk úgy 95%. És akkor mi van?

máj. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/76 anonim ***** válasza:
59%

"Meséld már el akkor hogy mit állítasz."

Tehát tényleg csak belémkötöttél anélkül, hogy egyáltalán elolvastad volna az állításaim? Akkor ennyit rólad és a hazugságaidról!

máj. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/76 anonim ***** válasza:
39%

Szánalmas. Nem akarsz válaszolni mert látod hogy buktad.

Azoknak akik ma palesztinnak vallják magukat van közük ehhez a 6-700 ezer muszlimhoz vagy nincs?

máj. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/76 anonim ***** válasza:
60%

Én szóltam :)

A leírtak után gondoltad, hogy kötekedésen és provokatív hazugságokon kívül bármit is várhatsz egy ilyen fanatikus trolltól, mint ez a muszlim?

máj. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/76 anonim ***** válasza:
Hát mit mondjak? Annyit azért kinéztem belőle, hogy legalább elolvassa és felfogja, amire reagálni próbál, mielőtt leírja azokat a reakciókat. De így, hogy utólag derül ki, hogy halvány gőze sincs hogy mikről mit állítottam (holott csak visszaolvasnia kellett volna, illetve eleve elolvasnia a kommentjeimet mielőtt választ írt volna), úgy tűnik még ezzel is túlbecsültem :/
máj. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/76 anonim ***** válasza:
40%
A jelenlévő cionista zsidók megintcsak bizonyították hogy nem képesek másra mint hazudozás, rágalmazás.
máj. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/76 sörpocak ***** válasza:
60%

"Tipikus cionista hazugság. Akkor nevezd őket arabnak. Ők éltek ott legalább 1400 éve."

Ők is arabnak nevezték magukat, nem pedig palesztinnak, mi ebben a hazugság? És mi ez az 1400 év? A zsidó erekjék, ásatások eredményei, a Biblia már mind smafu? Jeruzsálam és Palesztina zsidó kötődése egy több évezreden átívelő tény, amit számos arab ország sem vitat el (csak hozzáteszik, hogy az az ő szent földjük, szóval húzás van).

"Aha persze. Akkor miért is él több millió palesztin menekülttáborokban?"

Fordítva, ha a zsidók népírtanak és vallási ellentétből teszik ezt, akkor miért hagyják az arabokat a vallásukat gyakorolni Izraelben, miért adnak és adtak nekik állampolgárságot, miért adják nekik oda Jeruzsálem keleti részét, miért vállalják önként, hogy nem imádkozhatnak a Templom-hegynél, miközben a muszlimok igen?

"Csak azért nem tartották meg mert akkor még nem tudták volna. Akkoriban alig volt 2-3 millió Izrael lakossága."

Nem lakosság kérdése, hanem katonai erőé. A Sínai félszigetet Izrael tökéletesen megtudta tartani, amíg azt át nem adták az egyiptomiaknak egy békeszerződés keretében.

"A a zsidók fokozatosan ki lettek onnan telepítve? :))) Pont hogy folyamatosan épülnek az illegális zsidó telepek és a palesztinokat telepítik ki onnan aki marad azt meg körbezárják falakkal. És alig van palesztin fennhatóság pedig a lakosság 85-90%a palesztin."

Ez pedig csak szimplán hülyeség, ráadásul ellentmondásos, mert ha az enyém a terület, nyilvánvalóan nem illegális amit csinálok. Ha beleveszed az illegalitást, azzal elismered, hogy a terület felett a Palesztin Nemzeti Hatóságnak van közigazgatási felügyelete (amit éppen tagadni próbálsz). Ezt a hatóságot az ENSZ már elismerte jogi személynek. Ami a konkrét esetet illeti, Ciszjordániában 2017-ig minden teleplétesítés elutasításra került. 2017 után valóban volt rá példa, hogy a telepes zsidók mérete nőtt (mármint területben), mert itt is közrejátszik a politikai f*szméregetés és a lakhatási válság. Erre viszont továbbra is azt tudom mondani, hogy míg a palesztinoknál tiltott és életveszélyes zsidónak lenni, addig Izraelben a lakosság 20%-a arab, odamehetsz dolgozni, lakni, tanulni, orvosi ellátást kérni. Egy arab békésen élhet egy zsidó nemzetben, de egy zsidó nem élhet békésen egy arab nemzetben.

"Cionista zsidó hazugság. Amit felajánlottak annak köze nincs Jeruzsálemhez. Jeruzsálem külvárosát ajánlották fel."

Már megint az van, hogy hazugságnak nevezel valamit, amire aztán később hivatkozol, ergo nem hazugság, csak neked nem tetszik. Nem megyek bele, hogy mely négyzetcentitől számít valami külvárosnak, aki akarja, keressen rá a neten arra, hogy "Kelet-Jeruzsálem" és látni fogja, hogy mi a helyzet. Az elgondolás viszont az lett volna, hogy 1 város 2 nemzetnek lett volna a fővárosa és azért kapják az arabok a keleti részt, mert eredentően Jordániának lett volna ott csatlakozása, mint eredeti arab állam, amivel közösen fel akarták osztani Palesztínát 1 arab és 1 zsidó államra, továbbá Kelet-Jeruzsálemben van az Óváros és a Templom-hegy, amelyek több muszlim szent helynek is otthont adnak, többek között a Sziklamecsetnek, vagy az al-Aksza-mecsetnek. És ebből a konkrét példából látszik, hogy mennyire rosszindulatú a hozzászóló, hogy aminek ilyen értelmes földrajzi, jogi, történeti és vallási indoka volt (Jeruzsálem felosztása, szabad átjárással, teszem hozzá), abba is bele akar kötni, de jobbhíján csak annyit tud hozzátenni tájékozatlanságában, hogy "de az a külváros"... De mégha az ördögügyvédjét is szeretném eljátszani, akkor is fel kell tennem a kérdést, hogy mennyivel volt erkölcsösebb elutasítani ezt a békeajánlatot és helyette dzsihádba és háborúba kezdeni, csak azért, mert a Szent Városnak csak a keleti részét kaphattad volna meg? Nagyon jól mutatja ez is azt a palesztin-terrorista felfogást, hogy "mindent, vagy semmit".

"Minden iszlamista terrorszervezet az USA és Izrael műve. "

Ezt pedig egyszerűen fáj olvasni...Igen, biztos a kifejezetten zsidók elpusztítására létrejött terrorszervezetek is Izraelre vezethetők vissza, minden más meg az USA-ra. El tudom képzelni, hogy a palesztinok már évtizedek óta meg akarnak szabadulni ezektől a csoportoktól, dehát a gonosz izrael arra kényszeríti őket, hogy tartsák életben őket...


"Mivel azok a békeszerződések nevetségesek voltak és teljes mértékben Izraelnek kedveztek. Csak hogy lásd például az 1947-es ENSZ béketerv a zsidóknak adta volna a terület több mint a felét miközben a zsidók a terület 5%-át birtokolták. Persze arra jó volt hogy a zsidók behazudhassák, ők elfogadták volna a békét."

Egyrészt abban az időszakban a zsidók a népesség 32%-át tették ki, és a felosztávi tervben a terület 56%-át kapták volna meg, de ennek drasztikusan nagyrésze délen a Negev-sivatag volt: [link]

Másodszorra pedig ebben az időben már tudható volt, hogy a zsidó népesség még gyarapodni fog, egyrészt a holokauszt túlélők miatt, másrészt pedig mert várható volt, hogy az összes környező arab ország ki fogja utálni a zsidókat magából, ahogy az egyébként történt pl.: Yemenben is (csakhogy egy olyan példát mondjak, amiről esetleg még a mi időnkben is lehetett olvasni).

Harmadszorra pedig: mennyit is kellett volna adni? Termőföldben, folyó csatlakozásban, tenger csatlakozásban, a szent helyekhez való hozzáférésben tök pariban volt az alku. Ennek ellenére egyébként nem is rovom fel az araboknak, hogy nem fogadták el, mert más időket éltünk, de a rákövetkező 80 évben, míg a világ felfejlődött, addig a térségben az arabok cseppett sem lettek civilizáltabbak és számtalan elutasított békeajánlat és elvesztett (általuk elindított!) háború után lyukadunk ki oda, ahol most vagyunk. Mindenki döntse el, hogy hogyan érez eziránt.

"A zsidók azok akik mindent akarnak mint a nácik és hát látjuk is hogy már nincs is palesztin terület."

Aha, ezért vonultak ki Libanonból, Egyiptomból, Jordániából. Ezért vonultak ki a gázai övezetből is 2006-ban és ezért ajánlottak fel egy tucat békelehetőséget (annak a lehetőségével, hogy független államot alapíthassanak a palesztinek!).

"Ez hazugság mivel a muszlimok mindig is jól bántak a zsidókkal."

Ez viszont egy gyomorforgatóan nagy hazugság. Ha annyira jól bánnak a miszlimok a zsidókkal, akkor miért nincsenek arab országokban zsidó közösségek, míg zsidó államban vannak arab közösségek? Hol vannak a zsidók Yemenben? Etiópiában? Egyiptomban? Afganisztánban? Basszus, az összes 20. századi arab-izraeli háború arról szólt, hogy lesöprik a zsidókat a térképről. Hiába hozod fel Iránt, ha arra 20 másik ellenpéldát tudok mondani.

"Ciszjordániában letették a fegyvert. Hol a független palesztin állam?"

Ez legalább egy olyan kérdés, ami a laikusoknak érdekes lehet. Miért nincs CSAK Ciszjordániában palesztin állam? A válasz egyszerű: Mert akik Palesztin független államot akarnak, azok akarják a Gázai övezetet is, ami megosztott kormányzás alá tartozik a Hamász terrorista szervezettel. Nincs tudomásom arról, hogy Ciszjordánia önmagában valaha is kezdeményezte volna a Gázai övezettől mentes függetlenedését. Amúgy sem gondolom lehetségesnek, mert Kelet-Jeruzsálemet leszámítva ennek a területnek is gondjai vannak a terrorizmussal és a terrorista szervezetekkel, de a lényeg az, hogy ezt a kérdést az arabok se tették ki az asztalra. Nyitott vagyok rá, hogy megcáfolj.

máj. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/76 anonim ***** válasza:

Én ezt már tényleg nem olvasom végig.


Leírok én is pár egyszerű tényt.


28 ezer civil áldozatról írnak februári adat, azóta sokkal több.


Az izreli a világ egyik legerősebb hadserege. Ha akarnák, sima gyalogsággal is megoldanák.


Ehelyett rakétáznak, bombáznak. Ha kell, akkor menekült táborokat is.


Azért mert ez egy bosszú népírtás. Láttam redditen nyilatkozó zsidó vezetőket. Megmondták hogy a cél a teljes palesztin nép kiírtása...


Utoló eddig nem velem vitatkoztál, de már nekem ks beírtad hogy muszlim vagyok. Nem vagyok vallásos. A zsidókkal sincs semmi bajom.


De hiába írsz ide egy regényt, ez háborús bűncselekmény meg népírtás.


[link]

máj. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/76 sörpocak ***** válasza:
60%

Először is fair hozzászólás. A vita azért ment el az előző hozzászólóval mérföldes hosszúságba, mert alapvető történelmi tényeket is tagadni vélt.


"Utoló eddig nem velem vitatkoztál, de már nekem ks beírtad hogy muszlim vagyok. Nem vagyok vallásos. A zsidókkal sincs semmi bajom."

A zsidók most háborús atrocitásokat követnek el, nem véletlen, hogy nem engedik oda az újságírókat, csak válogatva. Két dologban viszont ki kell javítsalak:

1. Gyalogsággal, városi környezetben katonailag nem éri meg megoldani. Alagútrendszerekkel tele van pakolva az egész övezet, bármikor hátbatámadhatók a bevonuló erők. Kegyetlen, de nem indokolatlan, hogy bombázással kezdték az izraeli erők.

2. Mostmár használnak szárazföldi haderőket, főleg Rafah esetében. Úgy érzem, hogyha a népírtás lenne a cél, akkor több mint félév alatt a milliós nagyságrendű palesztinok nemcsak ~40 ezret vesztettek volna. Attól még simán kijelenthetjük a háborús bűncselekményt, de konkrétan a népírtás nekem nem meggyőző.


+1 Egyébként is érzek egy fedett, rosszindulatú szándékot az egész felforgás mögött. Mikor Nigériában volt balhé a Boko Harammal és százezrek meghaltak, millió emberek menekülni voltak kénytelenek, hol voltak tüntetések, demonstrációk és népírtás elleni felszólalások?

Vagy Szudán és Darfúr esetében 400 ezer halottal.

Vagy Yemen és a Houthi mozgalom esetében 200-300 ezer halottal.

Pakisztán és az Iszlamisták 50 ezer halottal.

A szíriai polgárháború, a szudáni polgárháború, az etiópiai konfliktusok, milliós áldozatokkal.

Mikor arab népcsoportok gyilkolják halomra egymást, akkor hallgat az egész világ, de amint a zsidók is belekeverednek, az amerikai egyetemektől kezdve Párizs utcáin át a magyar fórumokig hirtelen megtalálják a hangjukat egyes emberek, hogy elítéljék Izraelt a konfliktus előtörténetének ismerete (vagy érdeklődése) nélkül. És kapásból egy cionista zsidó vagyok, hogy nem tudom ezt nem észrevenni.

jún. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!